Skúsili ste už spinning?

Anketa bola ukončená dňa 21.03.2007 - 23:52:32

Áno, ale nebavilo ma to! 19% [ 5 ]
Áno, podlahol som tomu! 12% [ 3 ]
Áno, ale beriem to len ako nutné zlo! 15% [ 4 ]
Nie a ani sa na to nechystám! 42% [ 11 ]
Nie, ale zaujalo ma to a chystám sa vyskúšať! 12% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 26
No naskytla sa mi nová možnosť. V blízkosti môjho bydliska bude spinning centrum a keďže chcem túto sezónu odjazdiť čo najviac maratónov tak musím na sebe makať. So spinningom nemám žiadne skúsenosti a tak sa Vás chcem popýtať aké máte skúsenosti s touto alternatívou bikovania, či sa mi oplatí do toho ísť, akým systémom to funguje a podobne. Za konštruktívne príspevky vopred ďakujem :)
01.03.2007 - 23:52:32
00
pred upotenou "telocvicnou" davam prednost jazde po asfalte, tato zima bez snehu, tym i cesty bez soli mi v tomto nahravaju
minule zimy som zase cas travil na bezkach
02.03.2007 - 06:49:58
00
What is it spinning?
02.03.2007 - 08:24:31
00
Gejza ty si potom bol v nejakom fitku alebo Telocvicni teda riadne davno naposledy :) ja chodim na spinning do NTC. rozhodne je tam lepsi vzduch ako na nejakej zafakovanej asfaltke kede nevies kedy ta kto zrazi a do akej jamy hupens (nehovoriac o tom ze mam iba zjazdaka). V NTC je spinning myslim dost na urovni, klimatizovana miestnost, 20 spinnerov, dobre ohlucenie, prijemny instruktori (a instruktorky) a zakrutit pedal vedla niekolkych bitchies 90-60-90... :)))

martinux: a co tak google alebo napriklad spinning.sk ?????
viac hintov najdes este na http://www.2rprospinning.com (je to v slovencine neboj)
02.03.2007 - 09:27:11
00
...a zakrutit pedal vedla niekolkych bitchies 90-60-90... :)))


no to máš 100% recht, inak mňa osobne spinning nenadchol, kvôli príliš krátkej dobe rozjazdenia, potom nastupuje až príliš intenzívne tempo čo môjmu štýlu absolútne nevyhovuje a ani tie biky mi moc nevyhovujú. To keď máš nutkanie sa riadne vyšantiť tak to spinning nenahradí. no ale nakoniec ako aktivitu na rozhýbanie tela to vnímam pozitívne. 8)
02.03.2007 - 09:35:53
00
Som rád že sa táto téma pohla, som myslel že to bude topic bez odpovedí ale som milo prekvapený. :D

to medved: dík za linky, pozrel som a počítal ale moc názorov užívateľov tam není tak sa spolieham na príspevky tu :lol:
02.03.2007 - 09:47:11
00
Tak napisem aj ja... kedze som tam Lubosovi doplnil tu strednu odpoved, tak ju okomentujem... Mne vadi to, ze sa ten spinner nehybe ked sa ide v trojke alebo dvojke :P a aj ked jazdime 1,5 hod, tak to proste nenahradi jazdu na biku, je to proste pre mna nutne zlo len cez zimu.... Ale ked vidim tie babenky co chodia pred nami, ake su hotove, tak verim, ze pre bezneho cloveka, ktory nejazdi na biku je to dobra makacka...
02.03.2007 - 09:52:11
00
So spinningom skusenosti nemam ziadne ale kamos jazdi na biku a do toho kombinuje este cestak a veruze sa zlepsil. Hlavne vo vyslapoch do strmych kopcov, je rychlejsi kua a ten clovek sa asi ani nezadycha.
Naozaj netusim ake to je s tym treningom v telocvicni. Ked potom sadnes na bike a ides do lesa na zaciatku sezony niesi teda taky srackovy a da sa dobre dychat v kopcoch. A na aku dlhu trasu sa vyberies. Bo ja mam na zaciatku vzdy problem s dychom a ked sa trosku zadycham bolia ma priedusky. Da sa tymto treningom tomu predist.
Inac keby chcem trenovat teraz v tomto konkretnom mesiaci asi by som zvolil telocvicnu, ved vyjst si niekam ked je pekne a potom zas o tri tyzdne musi byt trapenie a ani tie podmienky vonku su zas nie az tak idealne.
02.03.2007 - 09:56:15
00
Som rád že sa táto téma pohla, som myslel že to bude topic bez odpovedí ale som milo prekvapený. :D

to medved: dík za linky, pozrel som a počítal ale moc názorov užívateľov tam není tak sa spolieham na príspevky tu :lol:


linky som nedal koli nazarom ale niekto sa tam vyssie pytal CO je spinning

ok dajme tomu... tato zima je tepla ale nie vzdy je taka :) niekoho spinning chyti niekoho nie, je to individualne, ale rozhodne je to lepsie ako vylihovanie pred telkou.

dost zalezi aj od instruktora. ak ti vadi kratke rozjazdenie, treba prist trosku skor o par minut a rozjazdit sa pred oficialnym zaciatkom lekcie. pripadne sk ti vadi ostry nastup, skusit ineho instruktora.

ja napriklad ani cestny ani XC bike ani nemam, mam iba zjazdaka. buduci rok xcem skusit nieco pojazdit takze mi spinning prisiel vhod. chodim tam este len prvu sezonu, 2x tyzdenne.
02.03.2007 - 09:59:49
00
Podla mna je spinning uplne super vec na trening i ked je jasne ze bike to nikdy uplne nenahradi. Ja som zvykla chodit do Golemu v Bratislave tak 2x do tyzdna. Prijemne prostredie a super instruktori. Teraz tusim este zvacsili priestory. Len na prvej hodine mi troska nesedelo ked nam instruktorka vravela-daval pokyny ako mame slapat a stale sa slo do kopca :? Samozrejme zjazd nikde. No ale ako doplnok k biku raz za cas spinning doporucujem :lol: treba skusit.
02.03.2007 - 11:15:14
00
ked som sa docital o tych stacionarnych bicykloch, hned mi to doslo :idea: to je to nudne sliapanie do pedalov v uzavretej miestnosti :)
keby ze to je nieco ako kino, kde prehravaju nejake bikerske videa/popripade vyjazdy, maratony, atd. a zaroven sa slape do pedalov, tak by som zmenil nazor, ale ked sa za to musi este aj platit, tak v tom velku vyhru nevidim, ale pre aktivnych/ zavodnych bikerov je to dobra volba :wink:
02.03.2007 - 11:23:29
00
Spinning - skupinové aerobné cvičenie na špeciálnych stacionárnych bicykloch.
Bicyklovanie v rôznych polohách (v sedle, pod sedlom, za sedlom, v stoji), striedanie záťaže (simulácia horského terénu, či cyklistickej dráhy), striedanie rúk (viac možností úchopov)... cvičenie posiluje v prvom rade celé dolné končatiny, ale aj paže, ramená a chrbát.
Šliapanie je agresívnejšie a dynamickejšie motivované hudbou a inštruktorom (hlavne od neho záleží, či sa ešte raz vrátiš).
Zlepšenie kondície, vytrvalosti, sily...
Po prvom kvalitnom cvičení môžeš byť i čiastočne imobilný :D

Mám za sebou stovky hodín na spinneri, 4-hodinový maratón...
Či sa oplatí do toho ísť? Jednoznačne ÁNO :D
03.03.2007 - 01:16:23
00
spinning je v zime super, aj ked sice ta "upotena miestnost" ... ale treba to vyskusat a spravit si nazor.. ja odporucam.. :wink:
30.03.2007 - 19:33:22
00
tak tak,spinning nieje sice to prave orechove,ale na zimny trening alebo v uprsanych dnoch je to podla mna super :wink: zatial som to na ostro neskusil(v skupine) iba tak samostatne,ale rad by som niekedy.Kazdopadne si myslim,ze je dobre striedat aerobne aktivity,aby sa zbytocne nepretazovali iba tie iste svaly,chodievam behavat(45-60min.)a ked je na figu pocasie,tak indoor stroj-schody,cross trainer alebo stacionarny bike ale samozrejme najviac bike :wink:
30.03.2007 - 19:49:01
00
Tiež som tomu neveril. Makal som celú zimu a na jar som nemal také problémy zo zadnými partiami a tiež to bolo cítiť na kondičke. Ako doplnok v nepriaznivom počasí je to super vec. Ale v lete ked to ide aj vonku tak tam nemám čo hladať. Ale vrele doporučujem. Sila kolektívu je dôležitá. Sám doma v obyvačke nezvládneš to čo na spinningu. Je to makačka.
04.04.2007 - 09:44:03
00
keyboard_arrow_up