Mali by ste záujem o zorganizovanie tejto akcie?
Áno 76% [ 13 ]
Nie 24% [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 17
Zdravím,
V lete pri ďalšom mojom prejazde Slovenského Rudohoria, som dostal myšlienku zorganizovať neoficiálne preteky pre nadšencov dlhých trás, ktorí by v budúcnosti chceli skúsiť 1000miles Adventure, resp. nemajú čas na takéto dlhé preteky, ale chceli by si vyskúšať dobrodrúžstvo podobného charakteru.
Preteky budú neoficiálne, čiže každý sám za seba, niečo ako kamarátsky pojazd ale s pretekárskym charakterom.

Trasa by mala viesť cez Slovenské Rudohorie mimo chránených území, kde cyklisti nemôžu vo forme preteku z bodu A do bodu B. Začalo by sa niekde za Čiernym Balogom a končilo v Košiciach,trasa by bola dlhá cez 200 náročných kilometrov, na trase by som zabezpečil dva checkpointy, kde by som priniesol jazdcom veci, ktoré dajú pri štarte + nejaké občerstvenie. Trasu by jazdci dostali na štarte v gpx formáte, aj papierovej forme. Gps prístroj nie je nutnosť, no bude odporúčaný, aby sa predišlo zbytočnému blúdeniu, jazdci dostanú zoznam prístreškov vhodných na prespanie a podobne.
Jedná sa o vyslovene horský pretek, 2-3dni v divočine cez opustený a nádherný kraj Slovenska, na ktorý sa zabúda.

Tento prejazdo-pretek Slovenského Rudohoria by som chcel zorganizovať z vlastnej iniciatívy v mojom voľnom čase pre radosť a dať možnosť dobrodrúžne naladeným bikerom sa navzájom spoznať resp. štartnúť svoju iniciatívu venovať sa takýmto adventure akciám.
BOL BY ZÁUJEM O TAKÝTO ADVENTURE ZÁŽITOK?

Prílohy:

Komentár súboru: Divočina
16.JPG
16.JPG 930.7 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Na trase
Foto 13.JPG
Foto 13.JPG 964.28 KiB 1 thumb_up5thumb_down

25.10.2017 - 13:44:08
00
Ales, bojim sa, aby sa z divociny nestala masovka, tak ako je to u skialpov. Skrze 1000mil sa bikepacking dost spopularizoval a myslim si, ze tym postupne strati svoje caro :(
Tot moj subjektivny a sebecky nazor ;)
25.10.2017 - 14:01:51
02
takže prestaneme na akciách fotiť a dávať fotky na FB, keď nás pešista stretne v hore, tak sa mu budeme polhodinu sťažovať, aká chyba bola ísť na biku a ak nás uvidí sused s podsedlovou taškou, tak povieme, že ju máme len namiesto blatníka?
25.10.2017 - 14:52:40
00
RitcheySr napísal:
Ales, bojim sa, aby sa z divociny nestala masovka, tak ako je to u skialpov. Skrze 1000mil sa bikepacking dost spopularizoval a myslim si, ze tym postupne strati svoje caro :(
Tot moj subjektivny a sebecky nazor ;)


nevidel by som to tak tragicky, masovka sú iné cyklodisciplíny :D
https://forumfoto.mtbiker.sk/178_fotky-z-vyjazdov_59f1065fe9e1e.jpg

no a skialp je masový tzv. zjazdovkový a chatový, mimo rezortov a chát máš stále stovky hektárov,kde nestretneš živú dušu celý deň
26.10.2017 - 09:13:48
04
možno poslúži ako inšpirácia:
https://www.treking.cz/cyklistika/slovenske-rudohorie.htm
26.10.2017 - 09:21:10
05
ahoj. Neznie to zle. Rudohorie je krasne a toto by mohlo byt zaujimave. Kedy by si to chcel ? Mas uz nejake mozne terminy ? Slubovat nic nechcem, ale lakalo by ma to.
06.05.2018 - 22:06:21
00
keyboard_arrow_up