Servuste

Mam plan v lete dat nejaky poriadny transalp. napriklad nieco ako toto: http://www.transalp.info/albrecht-route-v2/index.php Zatial nemam naisto nikoho kto by siel. Predstavujem si to tak ze by sme sli co najvolnejsim stylom, s tym ze by sme varili, spali ak by sa dalo pod volnym nebom alebo stan. Proste naklady znizili na minimum. Zaroven sa zmestili do 30l batohou aby sme nemali nosice, chcem ist co najviac terenu. Trasa Innsbruck-Torbole. Slo by sa asi nadlhsie nez je v itenerari hore, cize cely by trval tak 9dni+cesty. Otazka je, ci tu na fore najdem niekoho s kym by som to mohol naplanovat?? ak ano tak piste..

Ak niekto ma s podobnou trasou skusenosti, podele sa zidu sa.

dik
23.01.2013 - 16:41:10
00
S 30 litrovym ruksakom,spavaju bikeri po horskych chatach. Chciet to ist s prespavanim vonku alebo v stane si neviem predstavit,uz vobec nie mat taku bagaz na chrbte. asi si este nejazdil v Dolomitoch niekolko dni za sebou ? ;)
V noci je tam dost kosa,treba mat teple oblecenie.
Trasu si pozriem,ked sa dostanem k pc,mozno nieco budem vediet poradit.
23.01.2013 - 16:58:55
00
skús pojazdit v SK v ozaj kopcovitom teréne s 30 l báglom
a výbavou ako si predstavuješ......
a predpokladam, že Ťa to asi prejde
a z Insbrucku na juh to bude len 2 x ťažšie :(
neodhováram Ťa, len daj pozor, aby si na 3. deň nebol veeeľmi sklamaný
23.01.2013 - 17:12:44
00
noo, jasne predtym treba vysperkovat skusenosti s backcountry tu na svk, to urcite... povedal by som inac ze dat sa to da.. ked by bolo naozaj zle pocasie tak chata no a zase tam sa velakrat schadza nizko kde nie je az taka zima, a kde sa bude v pohode dat prespat freestyle stylom. stylom asi jak chalani odtialto: http://www.trail-busters.cz/ na vela svojich tripoch. kazdopadne myslim ze dat sa to da, samozrejme nejake peniaze budu, tak keby bolo nahorsie tak chata...

vo vybave bude cca tak karimatka nejaky shelter a mini spacak. zrat sa bude vzdy co sa nakupi v potravinach a uvari na mini plynovom varici. Takato vybava sa do 30l batoha + oblecenie zmesti, to mam odskusane..

No a v alpach som jazdil uz vela a viem co to obnasa takze nejsom uplne najimny si myslim.
23.01.2013 - 17:40:42
00
ked si pozries vyskovy profil trasy, nevidi tam vela miest , kde sa schadza "nizko", rozumej pod 1000 m.n.m
viem si to predstavit v tom terene tak max. 4 noci s tym co tam treba cez den zvladat a co budem niest na chrbte
z trasy co si postol som isla trasu dna 4 a 5
tiez by som rada isla nieco podobne, ale nie so spanim vonku na divoko, na zemi, bez sprchy a s ruksaciskom na chrbte :shake:
snad sa ti to podari prejst :?:
23.01.2013 - 18:31:47
00
Juro, bratku, ty si nedáš pokoj :D Keď som ti ja hovoril, že je hovadina ísť na viacdňovku s malým batôžkom, neveril si mi. Teraz ti to hovoria iní, skúsenejší, stále neveríš. Na druhej strane - poznáme sa a je mi jasné, že keď sa o tom presvedčíš a veríš tomu, dáš to aj v plavkách bez vody, náradia a žranice (iba s fľašou slivovice)...

Pozri, teraz vážne. Si skúsený biker a "vonku" to poznáš, tak si zober, koľko vecí nutne potrebuješ iba keď ideš napešo. Zober si, koľko sme toho vláčili v NT alebo keď sme sa trepali naťažko cez tie Javorníky (OK, to by sa fakt dalo vtedy zredukovať), ale tu píšeš 9 dní. 9 dní nie je sranda, potrebuješ viac vecí, ako na 2-3 noci. Ďalej - ideš na biku, potrebuješ aspoň základné náradie => hmotnosť + miesto. + Jedlo, kopa vody, spacák a stan,... je toho celkom dosť.

Osobne si myslím, že sa snažíš skombinovať expedičnú cykloturistiku s "naľahko jazdením", prejsť si ľahko a rýchlo krásne úseky ale nič pritom neniesť, no zároveň mať všetku potrebnú výbavu na 9 dní "vonku". Myslím, že takto to proste nejde. ... A možno sa mýlim, poznám ťa, si schopný všetkého. Možno by som sa aj pridal, ale zatiaľ to sľúbiť neviem.
23.01.2013 - 19:16:31
00
svejk: mat tak o 15 rokov a 15 kil menej :lol: tak sa na tom hadam aj dam :D .. myslim, ze s chatami sa to da spravit. Ak je clovek zvyknuty na uplne minimum. Akurat, ak nahodou dojde nieco ako pre par rokmi na Salzke .. nejaky sneh brutus minus .. Alpy su v niecom tazsie ako SK hory, v niecom zase lahsie...
23.01.2013 - 20:36:49
00
pozrel som si : http://www.trail-busters.cz/
nie všetko asi, 4 tripy, velmi pekná stránka, fajn fotky
(ešte s k tomu určite vrátim)

ALE
nevidel som veľa 30 l batohov, stanov, karimatiek, ešusov, varičov, spacákov ...
za to som videl doprovodné auto(á), lanovky, penziony, teplé varené kupované jedlo, pivo a ...
max. tak obrázky z kempu, kde vybavenie donieslo auto ...

... ale snov sa netreba vzdávať ...
rád si prečítam report ... PO
veľa štastia
23.01.2013 - 20:59:03
00
neviem preco sa kazdy snazi ma pesvecit ci to dam alebo nedam. Je jasne ze to bude chcet vela prace cez jar. No cital som uz viacero reportov z podobnych pojazdov, preto sa to urcite DA. Chce to sledovat pocasie, odhodlanie a dobry trening. Nakonec trasa sa da nejako zredukovat a skratit, pripadne dat na viac dni. Chce to urcite predtym vyskusat zopar podobnych tur na svk a CR, vysperkovat co treba, co nie. Co Ondro ideme aspon do toho??

inac nejake dobre tipy na mapy a podobne online pre tieto oblasti rakuska a talianska??
23.01.2013 - 21:12:24
00
pozrite toto: http://www.trail-busters.cz/trail.php?x=55 chalani jazdia presne tym stylom akym si to ja predstavujem.
23.01.2013 - 21:24:48
00
Ligurske alpy,su o dost juznejsie a je tam teplejsie
23.01.2013 - 23:19:30
00
Chce to urcite predtym vyskusat zopar podobnych tur na svk a CR, vysperkovat co treba, co nie.


Konečne trochu rozumná reč ;-) Ono zas, zopár podobných máme úspešne za sebou s náročnými chvíľkami (horúčka, neprejazdné úseky, nedostatok vody, medveď). Hlavne ide o to vybavenie - neťahať zbytočnosti, ale aby nič dôležité nechýbalo, to by sa mohlo škaredo vypomstiť.

Co Ondro ideme aspon do toho??


Áno.
24.01.2013 - 06:37:43
00
nenechaj sa odradit.. mat lepsiu vykonnost tak toto je moj sen .. teda akurat spanie by som urcite riesil v chatach a hotelikoch
24.01.2013 - 08:25:02
00
To spanie vonku vidím ako najmenší problém :D
24.01.2013 - 08:28:12
00
to je vekom :) clovek si zvykne na isty standard
24.01.2013 - 08:35:21
00
keyboard_arrow_up