Matheos Kludne mi napis ked budes potrebovat pomoc s tou chatou rad ti pridem pomoct pokial budem mat cas.
27.02.2007 - 11:09:55
00
Matheos Kludne mi napis ked budes potrebovat pomoc s tou chatou rad ti pridem pomoct pokial budem mat cas.

Uz je skoro vsetko pripravene, teraz uz nastupuju firmy. Radi by sme si to vsetko spravili sami + nejaka vypomoc, ale nemame nato vobec cas.
Ratam ze jul-august bude ten mesiac kedy to bude akotak hotove, potom sa moze vyrazit do hor :twisted:
27.02.2007 - 11:39:39
00
nooo zo skúsenosti môžem povedať, že VF nie je žiaden extrém - zjazdná celkom pekne :!: , Šli sme to ako etapku v rámci našej cesty hrebeňmi Slov. hôr a za deň zo Skalky (Kremnica) sme boli večer (teda okolo polnoci) šťastne v Ľubochni. A to sme mali každý cca 7kg na chrbte v ruksaku.
Ak máte slušnú kondičku a nie ste nabalený je to celkom prechádzka... :D

Ochranári žiadny ale hrebeň VF sme dávali dosť už poobede a vyzeralo to aj na peknú búrku (z kt. nakoniec nič nebolo) takže je dosť možné že boli poschovávaný. Keď si na to takto spomeniem bol to dosť nášup ale chceli sme už spať na chate v doline. Myslím že to bolo okolo cca 120Km hrebeňom. :shock:
Držím palce všetkým kto sa to chystáte...
13.06.2007 - 15:21:04
00
Myslím že to bolo okolo cca 120Km hrebeňom. :shock:

ufff, a to som si myslel že Slovensko je menšie :shock:
14.06.2007 - 16:01:27
00
Servus Chris.

Ja by som sa na to dal. partak co bol so mnou na hrebenovke Malej Fatry, bol uz aj vo Velkej Fatre na hrebeni a vraj je to ovela zjazdnejsie, tak ma to laka. Len neviem odhadnut, ci zosulozime taky termin, aby som mohol ist ... so mnou je to tazke v tomto ... nu rad by som, tak sa ozvi, ak Ta to nepreslo. (Medvede a ochranari mi problem nerobia :wink: )
18.06.2007 - 16:29:31
00
Lagonda: Urcite by som to chcel dat, ale stali sa necakane udalosti (pozical som bike a vratil sa mi az pred par dnami) a tak bikujem od juna a mam este len 150 km najazdenych, cize ak to pojdeme tak niekedy v auguste. To uz by som mal mat co to pojazdene
19.06.2007 - 08:09:18
00
somnou potom ratajte :D
19.06.2007 - 12:55:53
00
OK ... vyhovuje ... budem sa tesakovat ...
19.06.2007 - 14:18:37
00
No myslim, ze original cervena hrebenovka velkej fatry nie je dobry mtb napad. Isiel som to kedysi peso a na vlastnych je to na trafenie. Ked zaguglujes, najdes odkazy (ked sa dobre pamatam hladaj zdenek bartos). Vsetci odporucaju druhu vetvu od Ruzomberka, resp. do Ruzomberka.
07.07.2007 - 23:29:00
00
No myslim, ze original cervena hrebenovka velkej fatry nie je dobry mtb napad. Isiel som to kedysi peso a na vlastnych je to na trafenie. Ked zaguglujes, najdes odkazy (ked sa dobre pamatam hladaj zdenek bartos). Vsetci odporucaju druhu vetvu od Ruzomberka, resp. do Ruzomberka.


...presne tak
.... uz aj ta cast medzi ploskou a sklnou alpou je len tak tak na bike...no stale lepsie ako Ploska - Lubochnianske sedlo

...a to mirezovo vytahovanie sa by som bral s dost velkou rezervou 8)
11.07.2007 - 21:56:07
00
Vymyslame prechod krizom cez hreben V.Fatry. Lubochnianskou dolinou na chatu pod Borisovom a potom dole do Necpalskej alebo Belianskej doliny. Viete niekto prihrat radu ako to vyzera hore - kade lahsie? Pripadne ktory smer je lepsi? D.
29.07.2007 - 21:06:23
00
no Pista, tak dolinou som na biku siel, proste nadhera... jemny asfaltik, tak pre ziletkara, alebo na korcule dobre... inac je to najdlhsia dolina v byvalom ceskoslovensku... ked som tam bol pred 2 rokmy s jednym partakom, tak sme sa dostali az na rozcestnik cervenej a zltej. tato zlta pokracuje na chatu pod borisovom. akurat, ked sme tam boli tak zhora isli nejaky typci na bikoch, takze zhora to na biku ide... tiez sa chystam teraz nejako na biku to prejist, len neviem kedy presne... moj nazor je ten, ze ano, da sa ist aj z Lubochne, cez lubochniansku a potom asi bike tlacit po tej zltej, neviem lebo som po nej nesiel, tak neviem, ako to tam vyzera... ale asi by bolo lepsie ist z Harmanec Jaskyne, lebo s tadial, chodia auta na horsky hotel kralova studna a potom pekne pokracovat na biku po hrebeni Velkej fatry, alebo nejako sa dostat do sedla maly sturec, a odtadial pokracovat po ceste na uz spominany horsky hotel kralova studna... ale asi najlepsia volba bude z Harmanec Jaskyne...

no teraz som si lepsie precital tvoj prispevok a doporucujem ti ist MECPALSKOU dolinou, len nie preboha belianskou, lebo to by si sa ubohoval... necpalskou som uz viackrat siel a nasledne s bikom na chatu pod borisovom, to sa da... prides na koniec necpalskej doliny a potom to mas pesibusom cca 45min...
29.07.2007 - 21:47:41
00
Vymyslame prechod krizom cez hreben V.Fatry. Lubochnianskou dolinou na chatu pod Borisovom a potom dole do Necpalskej alebo Belianskej doliny. Viete niekto prihrat radu ako to vyzera hore - kade lahsie? Pripadne ktory smer je lepsi? D.

Na moj vkus dost cudny vyber po dolinach :(

Pokial chces nieco legalne tak odporucam:

5. modrá trasa č. 2417 (Ružomberok - Podsuchá - Smrekovica - Ružomberok) - najlepsie opacne( = hore po asfalte)

18. Staré Hory - osada Rybô – Rybovské sedlo - Líška - vrchol Krížna - Kráľova studňa - Bystrická dolina - Dolný Harmanec
(tiez lepsie ist opacne)

Dalsie povolene veci najdes na:
http://www.sopsr.sk/velkafatra/sk/info.htm
Nepovolene podla vlastneho uvazenia :)
29.07.2007 - 23:01:33
00
sorac ... chrisovy som napisal ss, ze zajtra, ale to mam surnu vec v praci, takze mi to vychadza na stredu, nech som v sobotu na Dubnicu OK ...
20.08.2007 - 12:18:51
00
uslo mi nieco? :o
20.08.2007 - 19:50:42
00
keyboard_arrow_up