Musím pohľadať pas. netuším, či je ešte platný :) ak hej, tak áno
25.04.2019 - 14:42:24
01
Axel tento fakt mi unikol. Toš rusim, nakolko neviem ako dlho, ale uz nieje moj platny :-/ A najmladsi pas musi byt 3 mesiace, ak som spravne pochopil internety...
ak by niekto siel na verziu SK-PL, tak sa pridam :-D
25.04.2019 - 14:46:29
00
Hmmm, nevedel som o tom, ze pas nesmie byt novy... Len viem, ze nesmie mat expiraciu menej ako tusim 6 mesiacov od vstupu do UA.
Tak si Izzyho rusim a upozornujem, ze druhy jun je dalsia akcia ;-)
25.04.2019 - 14:58:41
00
Na prelecz Bukowsku som zvedavy, ci budu pustat (je to stara rozbita asfaltko/macaco-hlavia cesta). Sice je to uz davno, ale chceli mi tam ochranari (co byvaju priamo v strede Wolosate) dat pokutu :) .. nakoniec ma pustili , ze si pozriem vyhlady hore a aj pokecali ohladne starej cesty. Pesi okruh Wolosate-Tarnica-Halicz-prelecz Bukowska-Wolosate je ale krasny.
25.04.2019 - 15:02:45
00
A v tom je ta pointa... Ak budu ochranari az vo Wolosatom, tak proste vyjdeme na bukowske sedlo a vratime sa im nazad takpovediac poza chrbat. Lebo standardne sedia v budke na konci wolosateho. A navyse teraz budu pustat bajkerov na hranicu, takze jedine ze by si zriadili stanok na tom razcesti :-D
25.04.2019 - 15:05:40
00
Nemyslim, ze budu sediet necinne tam kde vzdy, ked im poza chrbat otvoria hranicu :D .. preto som to napisal, osobne ocakavam, ze to budu strazit, ale tak sa da to obist cez luky ponad Wolosate. Ale zamyslal som sa nad tym, ci naopak, v den otvorenych hranic, neotvoria aj tuto cestu oficialne. Mohli by. Inak mna "chytili" myslim preto, lebo som zaparkoval a vytiahol bajk presne oproti ich domu, kde boli usidleni /nevedel som/ :D .. aj ked, dobehli ma az kusok pod vrcholom, tak neviem.
25.04.2019 - 15:11:30
00
Ja budem omnoho spokojnejsi, ak ma pustia Ukrajinci od hranice po ciare tych 2800 metrov na odbocku na Ceremchu do Woloweho berda a potom do UA vnutrozemia
25.04.2019 - 15:14:37
01
To zalezi na akeho rangera natrafis a v akom obdobi (ak je prilis vela turistov su prisnejsi). Spominam si ako sme po zjazde z Wielkej Rawky po modrej pred budkou odbocili na lesnu cestu vlavo a predrali sa cez hustiny, prebrodili potok Rzeczyca a celi nateseni, ako sme ich ojekabatili sme vytlacili biky cez nasyp na cestu. No a tam ... 30 metrov od nas 2 rangeri so psom veselo pochoduju po druhej strane cesty. Uz som mal v hlave 107 vyhovoriek co som robil pri potoku, ale sa len usmiali, zdvihli sme si ruky na pozdrav a nechali nas tak. Ale pravda, bolo tam vtedy v novembri minimum turistov, pocasie take neskoro jesenne, veterne.
25.04.2019 - 16:35:13
00
Pod Velkou Rawkou, este na hrebeni ma legitimovali pohraniciari, ale boli sme peso. Kamarata nie .. vyzeral ako domaci :lol: .. ja som totiz mal batoh, velky fotak, atd. .. on len flasku s vodou :D
25.04.2019 - 17:02:29
00
Ukrajinska partia prisla s napadom, ze z wolosateho ist na velku rawku, kremenec, ciertaz do novej sedlice. a potom ulic, ubla, kade by sa vratili domov
Osobne mam nejake pochybnosti, ci nas polski rangeri pustia s bicyklami hore a neviem ktora zostupova trasa z kremenca by bola vhodna... Plus to tlacenie na rawku - 600 vyskovych na 4km
26.04.2019 - 09:29:58
00
1. Na to zabudnite ak si nechcete pokazit den. Ak budu v budke (tipujem ze na 99,9% ano, sezona sa rozbieha, Poliaci maju volno 1.5 aj 3.5 takze super predlzeny vikend 5 dni za cenu 1 dna dovolenky - bude ich tam ako hadov - polovica Warszawy a Krakowa sa vali do Zakopaneho alebo do Bieszczad), tak vas nepustia. Problem maju s jednym bikerom a nie to so skupinou 10. A este k tomu aj ebike. :shake:
A tipujem ze aj na chodnikoch sa ich bude pohybovat dost vela.
2. Zjazd je to paradny ale hore by som to tlacit/niest nechcel.
My sme to sli z Wetliny po zelenej (tam bolo nosenia malo, na zaciatku pol kilometra) ale tam je rangerbudka samozrejme tiez.


Naposledy upravil Minikin dňa 26.04.2019 - 11:23:42, celkovo upravené 1 krát.

26.04.2019 - 11:08:40
01
toto som pisal vo vyjazdoch v okoli Sniny
[quote="@1414312"]Vcera som zaparkoval v Novej Sedlici a vydal sa hore zelenou. Ked som po chvili zacal tlacit a pozrel do mapy na vrstevnice vzdal som to a siel hore na Riabu skalu. Trosku som obisiel zltu opat som sa na nu napojil a vytlacil hore.Na vyhliadke som prespal. Po hrebeni Kremenec a spat na tu zelenu. Asi tretinu presiel čerstvo nejaky stroj a asi tretinu niekedy skor. Na lahko by som si uzil viac cely vylet. Na tazko som si potlacil. Pocasie vyslo . Vyjazd hodnotim kladne.
Edit ešte foto
https://boriske.rajce.idnes.cz/2018091920_Kremenec_bike/
https://www.relive.cc/view/1855131598[/quote
Asi by som to zbytocne nekombinoval a nechcel stihnut vsetko naraz, ale ja nie som Ukrajinec.
26.04.2019 - 11:23:19
00
Tiez sa mi ten napad s Rawkou moc nepozdava najme kvoli tlaceniu a prevyseniu (okolo 2000 dohromady).
Tak som naklikal ukrajinsku verziu, polska cast je otvorena. Treba doratat 20km rovinateho asfaltu na presuny z hranice na stanicu a nazad.

Prílohy:

Lubnia_ceremcha_stavne.gpx [52.9 KiB] Zobraziť na mape

26.04.2019 - 12:29:09
00
Viem ze pre ukrajincov nie je az take zaujimave jazdit po Ukrajine, to mozu mat kedykolvek. Ale argumentuj tym, co som napisal. Sviatky v Polsku a kvantum ludi (medzi nimi viac sviatocnych turistov, nervoznejsich, s telefonnym cislom na rangerov) = prisnejsi rangeri.
26.04.2019 - 13:12:41
00
Srsen napísal:
Musím pohľadať pas. netuším, či je ešte platný :) ak hej, tak áno


Tak ako? Cas sa krati :-)
29.04.2019 - 21:23:48
00
keyboard_arrow_up