Čo vlastne robiť pri stretnutí ? Vyplašiť alebo utekať ? Hlavne keď sú tam aj malé
26.06.2015 - 13:28:39
00
riadna divocina tie nase lesy! :)


Minule sme stretli troch diviačikov pri šliapaní od Diany na Findorákovú a včera na Michalkovom mi cca 5m odo mňa vybehlo pištiace srnčiatko, skoro som sa pototo v tom šere ... :)
26.06.2015 - 13:32:24
00
Par krat som sa uz stretol a preslo to bez problemov. Domnievam sa, ze hlavne by mali byt problemy, teda skoro urcite, ked necakane vletis medzi nich. To by pokladali za utok. Hlavne si spomenut na tie tabulky zo ZOO: Nekrmit, nedrazdit! :-)
26.06.2015 - 13:43:56
01
Čo vlastne robiť pri stretnutí ? Vyplašiť alebo utekať ? Hlavne keď sú tam aj malé

pomaly odist opacnym smerom ako maju namierene oni :-P urcite nie je dobry napad kricat a asi ani utekat pokial nie si v krajnej nudzi
26.06.2015 - 13:47:55
00
Potom moze fungovat aj ta dobra rada co sa tvrdi o medvedoch, ze mu hodit medzi oci hovno. Na doplnkovu otazku, ze kde ho vziat sa nuka odpoved, ze sa neboj ak bude medved bude aj hovno.
26.06.2015 - 15:56:18
06
Nosim v bocnom vrecku ruksaku maly slzak. Zatial som mal moznost oskusat len na psoch ale ucinkuje dobre.
26.06.2015 - 16:04:15
01
Pri zjazde zo Suchého vrchu som takmer vletel do takého diviačieho stáda ako je na videu. Všetky diviaky ušli...Ešte teraz mám pred očami ako sa jednému čiernemu kancovi vlnila hriva pri tom ako upaľoval ... S videami som vtedy iba začínal a kamera mi práve pri tom zábere sekla a nebolo z neho nič...Škoda...
26.06.2015 - 20:17:16
00
AJ asi pred dvoma týždňami som vletel do stáda diviakoch na hupikoch, malé pasikavé svinky mi behali pred bikom asi 2 metre. Normálne som sa zľakol, vravím si ak teraz naseriem matku tak prúser. Ale bolo to v pohode , svinky sa pobrali, veľké svinky nezaútočili aj som dokonca pokračoval daľej.
Tým, že chodím dosť rýchlo po singloch tak už som postretal kopu zveri a zatiaľ to bolo vždy v pohode. Videl som srnky, srny, stádo jeleňov, jazveca, líšku, naháňal som sovu, malú srnku a to hovorím len to strete na vzdialenosť cca 2-15 metrov. Naposledy čo sme šli dvaja mi ten čo šiel za mnou vraví, že vraj sa za mno pustil jastrab či čo to bolo a letel 1,5 metra za mnou. Ja som o ničom nevedel. Asi si spočítal že ma neodnesie a to vzdal :D
Do zbierky mi "chýba" už len vlk a medveď, ale radšej nech to tak aj ostane.
Zaver: ak chodíte pomaly (20-25km/h) a robíte primeraný hluk zver vás začuje a ujde. Ale ak niekde (hlavne kde nechodí veľa ľudí, napr. hupiky bedľa) napáliš v 40-tke tak ju prekvapíš, ak ju prekvapíš až veľmi, je možne že zaútočí, hlavne ak má malé.
26.06.2015 - 21:09:08
01
... raz som na červenej medzi sedlom pod Kamenným hrbom a VN stretol muflóna. Zastavil som, lebo stál uprostred chodníka a čumel na mňa. Revem, "choď preč" a on nič. Neuhol.

Nakoniec som sa v Korzári dočítal, že to nebol muflón, ale nejaká paovca hrivnatá, pôvodom z Južnej Afriky. Ušla zo ZOO. Na také niečo môžeš kričať, to je na ľudí zvyknuté.
26.06.2015 - 23:48:38
02
Caute.. odbocim od temy. Koncom jula a zaciatkok augusta sa chystam domov do kosic ale kedze tam uz 11 rokov nezijem tak by som chcel vase odporucanie odkial si na 5 dni pozicat nejaky full suspension bike..
Dakujem vopred za odporucania
27.06.2015 - 00:14:48
00
... raz som na červenej medzi sedlom pod Kamenným hrbom a VN stretol muflóna. Zastavil som, lebo stál uprostred chodníka a čumel na mňa. Revem, "choď preč" a on nič. Neuhol.

Nakoniec som sa v Korzári dočítal, že to nebol muflón, ale nejaká paovca hrivnatá, pôvodom z Južnej Afriky. Ušla zo ZOO. Na také niečo môžeš kričať, to je na ľudí zvyknuté.


laco, ked si na nu krical po slovensky a ona bola z juznej Afriky, tak sa nediv.

PS matuskukura mam pocit, ze bola rec o skusobnej jazde v Jumpsporte http://jumpsport.sk/ ale na 5 dni a za akych podmienok netusim
27.06.2015 - 08:07:10
00
Caute.. odbocim od temy. Koncom jula a zaciatkok augusta sa chystam domov do kosic ale kedze tam uz 11 rokov nezijem tak by som chcel vase odporucanie odkial si na 5 dni pozicat nejaky full suspension bike..
Dakujem vopred za odporucania


http://jumpsport.sk/test-bicyklov
Jumpsport, 20€ za den
27.06.2015 - 08:42:24
00
Dikes spolukomentatori.. idem si to teda booknut ;)
27.06.2015 - 10:43:28
00
Dnes som bol okostovat komplet michalkov, a teda hoci je cely prejazdny, niektore useky vyzeraju ako Borneo. Chcelo by to nejaky krovinorez, alebo aspon strunovu kosacku a prejst to od hora dole. Na rucne naradie je toho vela(jeden zarasteny usek som premacetoval, ale vzhladom na vynalozenu namahu nic moc a tych zarastenych usekov je tam teda dost). Druha vec je vyriesenie tych blatovych usekov - ked bolo sucho, bolo to vcelku OK, momentalne je to miestami dost zle - jedine realne riesenie vidim v nejakych lavickach, hoci len improvizovanych(vid zaciatok michalkovho, kde to drzi uz dost dlho). Odvodnenie sa robilo uz x-krat a nie je to o nic lepsie.
28.06.2015 - 22:18:36
00
...a este aby som dodal - mam pocit, ze usek, s ktorym sme sa vytrapili minuly rok este pred kalamitou a minule sme ho so zombim trochu precistili nejako nepadol na urodnu podu, zda sa, ze tade nik nejazdi - preto to tam bude treba precistit trochu viditelnejsie.
28.06.2015 - 22:23:45
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up