nedeľa poobede krátka prechádzka ružínom nečakane pretiahnutá do tmy
Príloha:
Komentár súboru: mobilfoto
090920_011 ružín bystrá.jpg
090920_011 ružín bystrá.jpg 90.07 KiB thumb_up0thumb_down


len tam som si vybehol na krátky výlet od ružína popri bujanovskej vetracej šachte na bystrú a okolo suchého vrchu po modrej naspäť k ružínu.len to blúdenie a hľadanie.prvé pod bystrou keďže tam lesáci popílili kopec ihličnatých stromov a narobili x nových zvážnic..ďalšie blúdenie bolo keď po rázcestí so žltou niekde zmizla modrá značka cestička išla ďalej ale potom zmizla v lese do stratena.hodnú chvíľu som blúdil okolo suchého vrchu či nenatrafím na modrú značku ale už sa stmievalo tak som sa vrátil a po žltej prešiel na ďalšiu modrú a dole do lodiny už skoro za tmy.prvá spomínaná modrá je veľmi pekná časť po lese a časť po lúkach tá druhá je dosť nezáživná najprv po už orosenej lúke fajn šmýkalo a po krátkom úseku starý asfalt až do dediny na brzdách kvôli štrku a zatáčkam.domov potme ale aspoň blikačku som mal..
Príloha:
ružín_bystrá_malá lodina.jpg
ružín_bystrá_malá lodina.jpg 442.82 KiB thumb_up0thumb_down


posledné štyri výlety:
1.dážď - domov som prišiel mokrý a zblatený ako prasa bike som čistil zubnou kefkou
2.blúdenie a hľadanie na bystrej a suchom vrchu potom adrenalín potme po ceste medzi autami
3.včera len 3 defekty za poobedie
4.dnes zase dážď a domov som prišiel mokrý ako kura
keď to tak pôjde ďalej porozmýšľam či radšej neprejdem na zbieranie známok :lol:
24.09.2009 - 22:26:52
01
Prave mi doslo: "V Čermeli na cyklochodníku povyše Šustera cyklopolicajti kontrolovali cyklistov!"
26.09.2009 - 14:05:29
00
a co tam akoze kontrolovali ?
26.09.2009 - 18:44:20
00
boli ste niekto tu: http://bikepark.jasna.sk/
26.09.2009 - 19:47:14
00
na "michalkovom" chodniku uradovali prasiatka.
najprv som si myslel, ze nejaky kazisvet rozbural prechod cez prve blato, ale boli to svinky.
asi sa nemali kde rochnit.
27.09.2009 - 20:17:18
00
dive svine by boli dobri stavitelia trailov. kto sa podujme ich vycvicit?
27.09.2009 - 22:17:20
00
Dnes som sa nejak dostal az na Kojsovku, mozte lutovat, pocasie stabilne, vyhlady pekne. Kedze cas bol dobry tak som sa pustil pritulnym chodnikom a dalej kamenakom. Na cistinke som videl dvoch motorkarov ako idu na zvaznicu smerom zo severnej strany kojsovky. Tak som sa rozhodol nepokracovat do perlovky ani do kojsova. A ist to tam preskumat. Zvaznica sla po vrstevnici takze obchadzala vsetky dolinky a kilometrovo to bol docela zahul. Miestami bola zarastena a mala dost komorny charakter s motocross vlozkami v podobe bazin. Skusal som jednu zvaznicu kolmo hore ci sa dostanem na Kojsu ale skoncila sa v hustine, 30minut v prdeli. Vrstevnicovka sa neskor skultivovala a napojila na odkladisko dreva so 4mi pripojkami. Dole sa mi nechcelo tak som zvolil variantu kolmo nahor. Bola kultivovana tak som dufal. No po hodnej chvili sa zacala stracat, to som vyplasil v lese nieco dost velke a fuciace(no ticho som nebol, trochu nadavania ma vzdy hecuje :), o kusok dalej som z doliny pocul nejake brucanie, mezitym som ale cez rubanisko videl ze idcanske sedlo kde som dufal ze vyjdem je este za dalsou dolinou a s dalsieho rubaniska som videl ze som presne pod vrcholom kojse. Tak som neuproste pokracoval aj cez hustie az som sa dostal na cuco luky. Kedze sa vynorili aj naky hubari tak to bolo zrejme. Hore na kojsu som zas dosiel o 17.30 uplne fertig. Vypucoval posledne zasoby vsetkeho a pustil sa neuprosne dole. Okolo jahodnej uz bola v lese poriadna tma, zacheatoval som zltou cez rakosnicky pramen, luky su fajn vec za sumraku. Na bankove uz som len sliepnal na chodnicek ktory svietil mezi stromy. O 18.35 som bol na luke nad odkaliskom a kochal sa vecernym pohladom na mesto. Dole sa trusili naky posledny bajkeri ked som podla hlasu spoznal kamarata :D co bol s partou na bankove na pive.

Pekny spontanny vyjazd, na tej komorne vyhlizajucej zvaznici po vrstevnici som videl napajat sa 2 amenoidne chodnicky, jeden som trochu isiel pesi ale bolo tam trochu popadanych stromov. Tak som sa vratil na zavznicu, mozno som ho mal ist smerom hore a usetril by som dost casu. Kazdopadne by to trebalo niekedy preskumat.
Kedze ale nevlastnim polohovacie zariadenie tak sa musim ponorit do map a ortofoto. A kedze ani nemam vizualne zaznamovy aparat tak mi ani nemusite verit :D
27.09.2009 - 22:44:53
00
dive svine by boli dobri stavitelia trailov. kto sa podujme ich vycvicit?


Tito to skusali s nimi zaradom, ale neuspesne. :D

Prílohy:

P1090847.JPG
P1090847.JPG 112.41 KiB thumb_up0thumb_down

28.09.2009 - 09:59:19
00
boli ste niekto tu: http://bikepark.jasna.sk/

Boli. Skus sa opytat inac. Co chces vediet?
28.09.2009 - 10:13:14
00
Boli. Skus sa opytat inac. Co chces vediet?

ci sa tam oplatilo ist, ake su trate, pripadne ci by sme sa nepozbierali a nezasli tam.
28.09.2009 - 13:40:13
00
Popis trati mas aj na ich stranke. Vybrat si mozes podla svojich schopnosti a odvahy. A ci sa tam oplati ist? Zalezi od toho, aky styl jazdy preferujes. Bol som tam 3x a siel by som znova. Myslim, ze tohto roku si tam uz nezajazdis. Minuly rok bola na konci septembra rozlucka so sezonou za velmi dobru cenu.

EDIT: pozri tu a aj na dalsich strankach:
sukromne-akcie-vyjazdy-treningy/sarisske-pojazdenicko-t15194-2475.html
28.09.2009 - 13:59:29
00
tak ak toho roku nie tak na buduci tam urcite zajdem vyzera to zaujimavo, ak by mal niekto zaujem mohli by sme sa dat dokopy aspon 4 cesta by bola lacnejsia :cash:
28.09.2009 - 14:17:52
00
Vráťme sa zase do okolia Košíc. Nedeľný výjazd aj po cestách ktorými som ešte nikdy nešiel.

CEZ HÝĽOV DO ZLATEJ IDKY S ABSOLÚTNYM VYNECHANÍM ŠTÁTNEJ ASFALTOVEJ CESTY A ZO ZLATEJ IDKY "NETRADIČNÝMI" CESTAMI VYSOKO PONAD POPROČ DO DOLINY POTOKA ZÁBAVA VEDÚCEJ AŽ DO POČKAJA (Počkaj = malá obec medzi Jasovom a Medzevom, v ktorej bol kedysi zájazdový hostinec).

Popis:
- z KVP okolo Klatovianky do Nižného Klátova
- dolinou Myslavského potoka až k odbočke na zvážnicu odkiaľ prichádzali tohtoroční maratónci z Hýľova (dlhá trať), v protismere maratónskej trate hore po zvážnici až k najvyššie položenému hýľovskému domu
- cestami po lúkach a lese až do Hlbokej doliny, v ktorej som nikdy nevidel srnku vodu piť
- prechod na náprotivný svah Hlbokej doliny smerom k rúbanisku na križovatke lesných ciest
- pokračovanie smerom k chate VSŽ - vychýrený bahenný úsek z 1kbm 2006 (tentoraz bol ten úsek úplne, ale úplne suchý)
- po zelenej TZT (turistická značená trasa) hore do Zlatej Idky ku krčme (pivo, pivo, kofola, kofola)
- smerom akoby na Kojšovku po asfalte, ale za veľkým parkoviskom odbočka doľava po lesnej ceste k nástupnej stanici sedačkovej lanovky
- pod lanami sedačky až za chatu Hutných stavieb a pokračovanie opäť po zelenej TZT
- odbočka zo "zelenej" a zjazd do doliny potoka Ida, potom chvíľu do kopca proti prúdu Idy
- odbočka hore doľava smerom skoro 180° naspäť
- stúpanie šikmo na vrstevnice až do výšky cca 800 m n. m. nad Poproč (pekný výhľad)
- odtiaľ zjazd do doliny potoka Zábava a touto dolinou celkom "zábavný" skoro 7-kilometrový zjazd popri potoku do Počkaja

Ďalej to už nie je zaujímavé (samý asfalt): Jasov-občerstvenie, Rudník, smerom na Zl. Idku, Hýľov, N.Klátov a okolo Klatovianky domov.

Prílohy:

Komentár súboru: Pekný výhľad vo výške 800 m n. m. nad Popročom.
nad_poprocom.jpg
nad_poprocom.jpg 512.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hlavný rozhodca 1kbm, Jožo a naša mladá spolujazdkyňa Barbora.
jozo_a_barbora.jpg
jozo_a_barbora.jpg 533.34 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pod lanovkou.
popod_lanovku.jpg
popod_lanovku.jpg 538.43 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mapa.
MAPA.jpg
MAPA.jpg 587.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: PLT súbor trasy.
Zl.Idka-Pockaj-real - SRTM.rar [33.13 KiB]

Komentár súboru: GPX súbor trasy.
Zl.Idka-Pockaj-real - SRTM-GPX.rar [28.43 KiB]

01.10.2009 - 10:35:38
02
Sice uz trochu neskoro pisem, no ak sa chce niekto pridat, tak zajtra mame so stqenom v plane prejst lacovu trasu z predosleho prispevku:) Stretnutie o 10 00 pri amfiteatri.
02.10.2009 - 22:16:26
00
Tak vyjazd nevysiel uplne podla predstav:) V Hlbokej doline sme netrafili tu spravnu odbocku, vybrali sme sa objavovat nahor jednym z pritokov Hlbokeho potoka:) , natrafili sme na starsiu cestu, vyzerala schopne, mala jedinu chybu, po chvili zmizla:] , sli sme dalej, mozno sa objavi znova:) , ale nikde nic, no vracat sa nam uz nechcelo... Telefon mi zapipal, sms, "Vitajte v Madarsku!" :sun:
Asi sme fakt zabludili:D Nakoniec sme narazili na iny potok, ktorym sme sa spustili spat na asfaltku v Hlbokej doline, kedze sme stratili hodne casu, tak z Idky sme uz len vytlacili po zltej do Idcianskeho sedla a vratili sa cez Lajosku.

Prílohy:

0006.jpg
0006.jpg 283.35 KiB thumb_up0thumb_down

0005.jpg
0005.jpg 371.07 KiB thumb_up0thumb_down

0004.jpg
0004.jpg 394.1 KiB thumb_up0thumb_down

0003.jpg
0003.jpg 138.35 KiB thumb_up0thumb_down

0002.jpg
0002.jpg 409.85 KiB thumb_up0thumb_down

0001.jpg
0001.jpg 359.97 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2009 - 21:34:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up