Myslel som cervenu z Jahodnej na Lajosku ;) ...uz som to opravil...


presne tam .. tam sa prasi :P
27.04.2010 - 22:26:03
00
http://korzar.sme.sk/c/5349273/cyklisti-sa-uz-po-lesnej-ceste-na-bankov-a-alpinku-nedostanu.html
28.04.2010 - 07:19:42
00
sme na Slovensku, tu je všetko možné :fubar:
28.04.2010 - 07:43:40
00
Cyklisti sa už po lesnej ceste na Bankov a Alpínku nedostanú
Včera 27.04.2010 - na MZ som požiadal riaditeľa Mestských lesov a.s. Košice o vysvetlenie, či osadili značku oni - potvrdil, značku osadili Mestské lesy.
Požiadal som ho o odstránenie značky a obmedzenie rýchlosti cyklistov v kritických úsekoch, doplnené aj prípadnými inštrukciami (zlez z bicykla, chodec má prednosť a pod.) - riaditeľ rezolútne odmietol.
Vysvetlil som riaditeľovi, že cesta je a bola vyhľadávaná najmä menej zdatnými cyklistami a cyklistami s deťmi, pre ktorých je to jediná trasa - neuspel som.
Opýtal som sa ho - kedy naposledy sedel na bicykli, či pred 40 rokmi - potvrdil, že áno - pred 40 rokmi.
Poprosil som ho, aby zrušením zákazu dal darček cyklistom - nesúhlasil.
Povedal som mu, že naopak my mu pripravíme darček vo forme protestných akcií - súhlasil.
Cyklisti sa musia rozhodnúť - buď budú robiť "křoví" ignorantom cyklistických záujmov napríklad pri slávnostnom otvorení novej cyklotrasy alebo budú takéto "slávnosti" ignorovať a naopak sami aktívne prejavia svoju vôľu na akcii proti dlhodobému ignorovaniu záujmov cyklistov v Košiciach.
spolok.kosice@gmail.com
http://www.facebook.com/mecem.sk?v=wall&story_fbid=115910921765025#!/group.php?gid=106071422766437
28.04.2010 - 11:20:18
00
nevyznám sa tak sa opýtam je naozaj ten zákaz v súlade so zákonom?lebo dnes sú to 'len' dva chodníky a keď dôchodcovia zistia že sa im vychádza v ústrety aj napriek porušovaniu platných zákonov tak čoskoro môžu pribudnúť ďalšie zákazy a legálne budeme jazdiť po komenského ulici a po terase.ak je to protizákonné tak protičlánok do korzára a treba osloviť aj ďalšie médiá.
28.04.2010 - 11:55:27
00
Dobrá otázka aj námet - pozriem sa za tým...
28.04.2010 - 12:11:16
00
Poslal som žiadosť - uvidíme

Mestské lesy Košice a.s.
Južná trieda č.11
040 01 Košice
melesko@meleskosice.sk

Vec: Žiadosť o poskytnutie informácií podľa zákona NR SR č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám - "modrý" cyklistický chodník v Črmeli

Žiadateľ JUDr. Mgr. Ladislav Rovinský - Spolok na podporu skrášľovania Košíc - v zmysle hore uvedeného zákona žiadam o informácie:

rozhodnutie, ktorým bol "modrý" turistický chodník z Baránka po Alpinku (popri potoku) zaradený do siete cyklistických chodníkov, resp. bolo určené jeho využitie
rozhodnutie, ktorým bol "modrý" turistický chodník z Baránka po Alpinku (popri potoku) vyradený zo siete cyklistických chodníkov, resp. bolo určené jeho využitie
odkaz na právne normy o ktoré sa rozhodnutia opierali.

Forma vybavenia: Kópia dokumentov

Spôsob vybavenia: elektronické zaslanie, následne poštou

Dátum a hodina podania žiadosti: 28. 04. 2010 o 13:00 hod.

Ďakujem za vybavenie.

Žiadam Vás o elektronické potvrdenie prevzatia žiadosti.

Žiadateľ:
JUDr. Mgr. Ladislav Rovinský,
Spolok na podporu skrášľovania Košíc
Pokroku 7, 040 11 Košice
tel.: +421 55 6428 629, mobil: +421 905 384 171
e-mail: spolok.kosice@gmail.com
28.04.2010 - 12:57:23
00
na osadenie PLATNEJ dopravnej značky treba minimálne:
- žiadosť na príslušný orgán
- zasadnutie tohoto orgánu a schválenie dopravným inžinierom mesta a následne jeho písomné kladné stanovisko
- značka musí splňať podmienky prislušnej STN a podľa nej musi byt aj osadená
(STN 01 8020 Dopravné značky na pozemných komunikáciách)

nepredpokladám, že sa toto udialo ...

..tak, že suma sumárum, nepredpokladám, že tá značka je tam legálne a oprávnene
28.04.2010 - 12:58:23
00
Ani tie anticyklistické zákony a zákazy nevedia robiť poriadne.

Ja keď vidím takú značku v lese, tak to považujem za označenie začiatku cyklistického chodníka. Aspoň tak to budem tvrdiť pri prípadnej kontrole. Keby ten bicykel, ktorý je na nej namaľovaný, bol aspoň preškrtnutý. Ale takto?

A v zásade jazdím len po lesných cestách a vyznačených trasách. Ja za lesnú cestu považujem aj úzky vyšlapaný chodník. Lesná cesta ako taká v tom toľkokrát rozoberanom kontroverznom zákone nie je definovaná. Je tam iba nejaká odvolávka na nejaké odborné normy. Ale môže tento štát žiadať od obyčajného občana aby poznal všetky odborné normy? A dokonca aby im aj rozumel?
28.04.2010 - 13:52:58
00
laco: myslim ze s tymto neuspejes, kedze to, ze nepoznas znacky je uz tvoj problem, teda neznalost zakona neospravedlnuje...

ta znacka je zakazova je to konkretne znacka B 11 - Zakaj vjazdu bicyklov - zakazuje vjazd bicyklov; nevztahuje sa na pripady, ked je bicykel tlaceny.
28.04.2010 - 15:10:19
00
... teda neznalost zakona neospravedlnuje...


A ktorého zákona, Billes?

Nepoznám žiaden zákon, ktorý by pojednával o používaní dopravných značiek na lesných chodníkoch.
28.04.2010 - 17:42:20
00
Ja keď vidím takú značku v lese, tak to považujem za označenie začiatku cyklistického chodníka. Aspoň tak to budem tvrdiť pri prípadnej kontrole. Keby ten bicykel, ktorý je na nej namaľovaný, bol aspoň preškrtnutý. Ale takto?

billes myslel znalost vyhlasky o cestnej premavke, ktora hovori aj o tejto znacke:
"Značka Zákaz vjazdu cyklistov (B10) zakazuje vjazd byciklom s pomocným motorčekom. Osoba ktorá vedie (tlačí) bicykel, sa považuje za chodca a zákaz sa na ňu nevzťahuje; musí podľa ustanovení platných pre chodcov."
zdroj: http://www.znak.sk/index.php?mid=10&midx=&akcia=show_detail&xid=154

www.znak.sk

zakon nepopisuje konkretny typ ciet pre ktore znacky plati a preto plati na vsetkych typoch ciest, chodnikov a pod. (pravnicke klucky)
28.04.2010 - 18:49:26
00
Nenapísal si nič, čo by ma presvedčilo.

zakon nepopisuje konkretny typ ciet pre ktore znacky plati a preto plati na vsetkych typoch ciest, chodnikov a pod.
To nie je pravda. Je to hneď v prvých paragrafoch zákona.

Zákony č. 8/2009 Zb.a 135/1961 Zb.


Naposledy upravil laco dňa 28.04.2010 - 19:12:59, celkovo upravené 1 krát.

28.04.2010 - 18:59:38
00
práve som sa vrátil z biku (bol som na Aničke) išiel som po ceste smerom na Bankov a čo nevidim značka zmizla(na začiatku modrej), ďalej pod hotelom Bankov tiež zmizla značka (iba tabuľka)

Prílohy:

cesta.jpg
cesta.jpg 494.63 KiB thumb_up0thumb_down

28.04.2010 - 19:03:36
00
ja_michalko, nevkladaj zu pochybne zdroje vysvetlujuce pravidla cestnej premavky, lebo tym pleties ostatnych. Ved veta vysvetlujuca znacku nema ani hlavu ani patu. A nie B 10, ale B 11.
Podla vyhlasky c. 9/2009 je vyznam znacky B 11 takyto:
Značka Zákaz vjazdu bicyklov zakazuje vjazd bicyklov; zákaz sa nevzťahuje na prípady, keď je bicykel tlačený.

To, ze zakon (o akom pises ?) nepopisuje konkretny typ ciet, pre ktore znacky platia, nie je pravda. Zakonov a inych pravnych noriem tykajucich sa cestnej premavky je viac. Uz tu bol spominany aj zakon c. 135/1961 (cestny zakon). Tam sa o roznych cestach da dozvediet vela.

Ja by som na tomto mieste pokutu urcite nezaplatil. Mozno az v Strasburgu.
28.04.2010 - 19:08:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up