Nazdar lidi, tak ako sme tu pred casom mali diskusiu o tom ako jazdit na listi, tak teraz by som bol zvedavy na vase podnety v tom ako jazdit na snehu ?

ja som zistil nasledovne...

-predne koleso ma mensiu tendenciu podklzavat v zakrute pri vacsom utlmeni vidlice
- zakruty sa daju prechadzat rychlejsie, ked bike drzite co najviac kolmo a telo presuniete do vnutra zakruty nieco ako ked bikeri klopia zakruty a pracuju s telom
- ostre neocakavane zakruty je jednoduchsie prejst smykom zadneho kolesa ako brzdenim a tocenim volantu a predneho kolesa (ktore ma tendenciu v takychto situaciach podklznut)
- podhustene gumy robia zazraky...samozrejme pozor potom na obruvniky

tak napiste aj svoje triky a podnety
27.11.2005 - 19:39:30
00
Hm, objavil si Ameriku. Nezistil si popri tom, že sneh je biely, ľad tvrdý a jedno aj druhé chutí ako voda? :)
28.11.2005 - 16:19:41
00
no vies...nie kazdy je taky majster sveta ako ty...a nepisal som to tu preto, ze som nieco objavil ale aby som prispel tym co viem...tak sa do mna radsej nenavazaj a napis aj ty nieco k veci....
28.11.2005 - 17:40:11
00
Kua Geroy, videl som vo svojom živote všeličo, ale namontovať na kolo volant, to som teda ešte nevidel, ani ma to nenapadlo... Fakt si Geroy!
A aký používaš - veľký ako z Tatrovky, alebo taký maličky rallye?
28.11.2005 - 21:34:19
00
chcel som povedat rajdy :) kua budete ma tu chytat za slovicka ....
ale ktovie ako by sa na tom jazdilo :)
29.11.2005 - 11:45:39
00
Pane boze, vy cross-country-sti mate ale problemy.... ako jazdit na listi a na snehu. Nasadnes na bike, das nozicky na pedaliky, a idemeeeeee, jeeeeeeeee!
29.11.2005 - 18:06:54
00
ty vole, tak seriozna tema sa tu asi neuchyti no ;)

ja by som k tym poznatkom len pridal jeden - SPD sa nema rado s hlbokym snehom/makkym podkladom... clovek zacne padat kazdych 10 metrov az ho prestane bavit furt zapinat nanovo pedale, az slape patami (teda to je moj pripad) a potom ked vyjde naspat na tvrdy povrch, teda tam kde to zas konecne taha, tak zisti ze na pedaloch je ladovec, ktory nejde von ani za boha. ani nozom, fakt nicim. som az domov tahal patami. podotkynam ze v lejaku a tme. a bolo to pekne na rit, na topankach navleky a paradne to smykalo... a bolel z toho... no ved viete :) rozkrok

jak to riesit???
29.11.2005 - 18:57:38
00
2 Stink: Jednoducho - v zime nepouzivat SPD ale klasicke pedale, samozrejme bez kosikov. Lad je niekdy aj tak taky rychli a neocakavany (pod snehom), ze nestihnem dat nohu dolu ani z klasickeho pedalu :).
Vyriesi sa tym zaroven aj problem ako sa obut aby nohy neomrzli, lebo sa potom mozu pouzit klasicke "lahsie" trekkingove topanky.
29.11.2005 - 20:30:03
00
myslim ze je este skoro rozoberat jazdenie na snehu ale suhlasim s tebou(geroy). len to tlmenie mi nejde do hlavy ale skusim. co je ale velmo dolezite a nespomenul si je velka citlivost na tazisko. na to aby mohol clovek bezpecne brzdit musi byt patricne zatazene predne koleso. problem nastava pri moznom podsmyknuti, nakolko velke zatazenie a podklznutie=pad. nizsie zatazenie zvysuje moznost "uhratia" podsmyknutia. je dolezite najst spravne zatazenie, kt dost zavisi od techniky jazdca a podkladu. tolko ja zatal...
29.11.2005 - 20:42:43
00
Bud ste vsetci velmi dobri alebo nikto nechce priznat, ze ziadna teoria. Sadnem a idem. Snazim sa nepadat, veci sa mi uz zle hoja. SPD nahradili klasicke pedale. Nesnazim sa o rychlostne rekordy. Idem si to uzit. Najblizsie zajtra. Moj oblubeny windguru mi hlasi 5mm zrazok za 3 hodiny pri teplotach okolo -2, takze bude romantika.
29.11.2005 - 20:57:03
00
mozno existuju nejake vseobecne platne zasady ale aj tak je to vsetko o cite pre podklad a cite pre jazdu, chce to jazdit, jazdit, jazdit...
29.11.2005 - 23:35:36
00
suhlas...

ale niekedy jedna dobra rada ti dokaze usetrit tisic nabehanych kilometrov alebo aspon par modrin ....
30.11.2005 - 00:17:21
00
ja este odporucam posunut si sedlo nizsie ako obycajne. predsalen cim nizsie tazisko tym je clovek stabilnejsi a pomoze to pri padoch :)
30.11.2005 - 12:25:52
00
Kazdy bike sa chova inak.Niekomu podsmykuje predne koleso niekomu(aj mne)zadne takze nie je tu moc co riesit.ale ked budes sypat z kopca 40 do zakruty tak ta pretoci jak na kolotoci.Pri rozumnej rychosti sa da.Aj snehu.Ne po 30Cm neudupanom sa rutit.:-)
30.11.2005 - 13:38:47
00
Ale chlapci nespekulujte! Ked vies jazdit nepadnes!
30.11.2005 - 20:54:15
00
keyboard_arrow_up