S istou pravidelnosťou sa zamýšlam nad týmito slovíčkami. Ak Vás niečo alebo niekto štve na fóre a chceli by ste sa k tomu vyjadriť alebo to priam zmeniť, nech sa páči, vyjadrite sa.
10.02.2009 - 13:46:42
00
mna stve ze tu zakladas podobne temy a nikdy nenapises co ta k tomu viedlo, aj ked podaktori obcas aj tusime 8)
ale aj tak si myslym ze ich zakladas preto aby si sa v nich skor ci neskor mohol vysantit 8)
10.02.2009 - 14:10:04
00
K veciam sa často vyjadrujem. Dnes minimálne 2 krát v konkrétnych témach v ktorých môže ľahko nastať útok na mňa. Tak ak máš niečo konkrétne nech sa páči.
Niekedy stačí aj úvodná veta aby sme sa sem tam zamysleli.
Príklad: viewtopic.php?f=2&t=18723&start=15
10.02.2009 - 14:17:15
00
zabudol si na hehe 8)
10.02.2009 - 14:18:47
00
Nezabudol si zaspamovať. hehe
10.02.2009 - 14:25:40
00
Chces upozornit na to ze su male alebo ziadne opatrenia proti tym ludom, ktori tu robia neplechu?
10.02.2009 - 14:43:35
00
Nie, nechcem upozorniť že sú malé opatrenia. Chcem aby sme viac rozmýšlali pred tým ako niečo napíšeme a akým spôsobom budem atakovať názor s ktorým nesúhlasím a ako má kto chuť sa vyjadrovať, urážať sa, urážať niekoho a podobne....
Speedy toto ma nenasiera. Téma je tam kde má byť, nikoho neuráža, akurát bol niekto zhúlený. hehe
10.02.2009 - 14:56:33
00
Ja ako chalan zo zdravoťáckej rodiny dokonca v tej téme nachádzam istú racionalitu, len otázky by som preformuloval :)
10.02.2009 - 15:01:34
00
Spät k teme. Vdaka zopar zazitkom na fore som sa uz nad tym co tu nacal Turbi zamyslal vela krat. Podla mna existuje jedno riesenie:

Kazdy clen by mohol kvalitu prispevkov ostatnych clenov hodnotit. Kazdy prispevok by mohol konkretny hodnotitel ohodnotit len raz. Hodnotenie by prebiehalo zvolenim jednej z klasifikacii, pricom kazda klasifikacia by mala priradenu konkretnu hodnotu. Na vyber by mal hodnotitel tieto kategorie pre ohodnotenie prispevku:

overene/relevantne informacie (hodnota 1)
neoverene/zavadzajuce informacie (hodnota 3)
objektivny/podlozeny nazor (hodnota 1)
subjektivny/nepodlozeny nazor (hodnota 2)
prispevok s pozitivnym prinosom (hodnota 1)
zbytocny prispevok bez prinosu (hodnota 2)
konfrontacny prispevok (hodnota 3)
reklamny prispevok (hodnota 3)
flame (hodnota 3)
spam (hodnota 3)

Z celkoveho poctu hodnoteni a ziskanych bodov by sa nasledne urobil priemer a pod nickom by bol zobrazeny pocet hodnoteni a priemerna hodnota vsetkych ohodnoteni. Podla hodnoty priemeru by potom bol userovi aj priradeny prislusny typ smajlika:

priemer 1 - 1,49: :)
priemer 1,5 – 2,49: :|
priemer 2,5 – 3: :(

Vizual:
Príloha:
user_info.JPG
user_info.JPG 10.25 KiB thumb_up0thumb_down



Po kliknuti na pocet hodnoteni/priemer/smajlika by sa nacitala detailna statistika, kde by bolo vidno, ktory user ohodnotil ktory prispevok prispievatela akou klasifikaciou. Ak by bolo hodnotenie neopodstatnene, mohol by ohodnoteny poziadat modov o vymazanie hodnotenia a neobjektivne hodnotiaci hodnotitel by nasledne dostal “cierny bod”. Ak by nastal stav, ze hodnotitel dostane 3 cierne body za neobjektivne hodnotenia, jeho konto by bolo trvalo zablokovane.

Pozn.: Hodnotenie urovne prispevkov v sekcii Pieskovisko by bolo blokovane.

V podstate by to bol relativne podobny system klasifikacie hodnovernosti ako napr. na ebayi a motivoval by vsetkych (aj pisatelov aj hodnotitelov) k snahe o maximalnu kvalitu prispevkov a kvalitu fora by to posunulo vpred neuveritelnym sposobom (kazdy by si 3 krat rozmyslel co napise a aj to, ako niekoho ohodnoti).

Toto cele ma len jednu chybicku krasy – vyzaduje si to vela casu na naprogramovanie…
10.02.2009 - 18:03:59
00
a este jednu chybicku to ma...navrhy na hodnotenie jedneho clena druhym uz padali...vacsinou sa to stretlo s nevolou diskutujucich...
10.02.2009 - 18:10:23
00
Ziadnu chybicku to nema, staci ak si precitas ako je chraneny hodnoteny user. Nevola moze byt len ak su obavy, ze by na to niekto mohol doplatit a v mojom navrhu nie je priestor na to, aby na to niekto doplatil. :idea:
10.02.2009 - 18:12:27
00
ja len, ze sa to tu uz riesilo a nic sa nevyriesilo...inak, som za nejake podobne riesenie
10.02.2009 - 18:22:01
00
Ja som toto chcel davnejsie napisat, ale bal som sa ze zase trepnem blbost...Tymto by som chcel povedat, ze je to dobra myslienka ak to bude fungovat presne ako Jezus povedal. Kto by to naprogramoval? Ale potom by tu nebolo nieco takze, ze kto by mal priemer trosku pod 3 by sa zacal hnevat, urazat a este vacsmi robit blbosti a nakoniec by aj tak dostal ban? Dostal uz vobec niekto ban?

PS:Ten kto by mal na konci roka priemer 1 dostal by cukrik za pekne spravanie na fore?
10.02.2009 - 18:27:43
00
Jezus máš dovolenku :-)
10.02.2009 - 19:05:59
00
To je otazka? :)
10.02.2009 - 19:07:30
00
keyboard_arrow_up