ostogiske skusim to z druhej strany: preco si si kupil inu vlozku?
17.01.2022 - 12:48:51
00
mam taky cudny pocit pichana v klenbe na lavej nohe sem tam pocas behu, pripadne aj cez den pri chodzi naboso
17.01.2022 - 20:18:12
00
Uff no to je dost nespecificky popis... Ja osobne by som ti radil, ze ak nemas jasnu diagnozu nejakeho nozneho problemu, deformacie atd atd.. Tak vlozky by som ako "prevenciu" nenosil, lebo tie svaly, slachy atd.. Na tych miestach, kde je ta podpora vlozky zbytocne ochabnu, prave naopak, treba to tam vsetko rozpohybovat/posilnit, aby to pekne drzalo pokope.. V tomto je dobra barefoot teoria, ze cloveku sa prinavrati cit do noh (uchopovy reflex), ktori sme stratili prave tym, ze sme zacali nosit obuv. Detom sa robia take uciace koberce (drievka, korok, kamienky, gulicky) a tam sa to paradne rozvija..
17.01.2022 - 20:46:03
01
Na to, že Číňania napodobňujú a fejkujú výrobky veľkých značiek sme všetci zvyknutí... Ale že bude na to "odkázaná" aj taká firma ako UMBRO (aj keď teda posledné roky idú dolu vodou), to som si nemyslel... :-)

https://www.sportisimo.sk/umbro/jackuzzi/268224/?velkost-obuvi=2350
20.01.2022 - 10:25:27
00
Este aj preklep/zle

Pánská

Co je chyba sportisima (alebo distributora) nie umbra
20.01.2022 - 11:00:37
00
Nakoľko je to český reťazec, tak takýchto preklepov tam nájdeš na tisíce...
20.01.2022 - 11:08:38
00
Paradoxne tú vyššie uvedenú topánku mám, mal som aj prvú generáciu, kupoval som si ich na také ľahké treningy a prestriedanie si obuvi, aby noha nebola zvyknutá len na "kvalitnejšiu" obuv a musím povedať, že lepšiu "low cost" topánku som nemal. Áno na podrážke cítim každý "ostrejší" kamienok, ale v teréne drží, nešmýka sa v nej. Prvá generácia sa mi rozpadla po cca 1000km, táto druhá má tak 600 km a vyzerajú ako nové. A to ich používam blato, sneh, voda...
20.01.2022 - 11:28:14
00
Ja som nepranieroval vlastnosti... Ono za tú cenu je čokoľvek zázrakom... :-D Len ten dizajn - to je čistý "opajc"... :-D
20.01.2022 - 13:52:15
00
srekac napísal:
Uff no to je dost nespecificky popis... Ja osobne by som ti radil, ze ak nemas jasnu diagnozu nejakeho nozneho problemu, deformacie atd atd.. Tak vlozky by som ako "prevenciu" nenosil, lebo tie svaly, slachy atd.. Na tych miestach, kde je ta podpora vlozky zbytocne ochabnu, prave naopak, treba to tam vsetko rozpohybovat/posilnit, aby to pekne drzalo pokope.. V tomto je dobra barefoot teoria, ze cloveku sa prinavrati cit do noh (uchopovy reflex), ktori sme stratili prave tym, ze sme zacali nosit obuv. Detom sa robia take uciace koberce (drievka, korok, kamienky, gulicky) a tam sa to paradne rozvija..


aha takze som spravil presny opak :D ok tak si jedny neham do roboty a druhe neviem co :D
20.01.2022 - 17:53:39
00
tak ja tiez neviem takto na dialku nejak konkretne riesit tento tvoj problem, takze ber to skor ako odporucanie, nie rozkaz :D Ortoped by ti mozno vedel poradit, to si neskusal ?
20.01.2022 - 17:58:04
00
nie, ale striedam to odkedy si napisal a nic nepicha :D
20.01.2022 - 17:59:43
10
uz tyzden nebeham, mam zapal sedacieho nervu. Netusim z coho to mohlo vzniknut, mozno som prechladol ked som behal v minusovych teplotach, ale to som behal aj predtym. Aj na trenazery obsedim len tak-tak. Nejake rady ako sa toho cim skor zbavit? Vyhrievam el. vankusom a nejake masticky ale zatial ziadna zmena
20.01.2022 - 19:50:03
00
Dorsiflex, Aulin aspon 2x denne a drzat to v teple a cakat. Ja mam zhodou okolnosti teraz to iste, ale dnes uz som musel odist z prace skor kvoli bolestiam. Rano idem ku chiropraktikovi, nic ine mi neostava.
Co sa behania tyka ja uz som dobehal. Ostava uz len bike.
20.01.2022 - 20:13:07
00
So sedacím nervom sa trápim už rok. Začal som chodiť k fyzio, každý večer cvičím,valcujem,natahujem. Paradoxne mne pomáha beh, aj cez bolesť. Vždy ma to viac bolí, ak nebehám ako keď behám. Bol som už aj u neurologičky, tá to vidí na problém s platničkou, ktorá tlačí na nerv. Uvidí sa až na magnetickej. Ono, ak nie si v tej poslednej fáze zápalu sedacieho svalu, príznaky pozri na nete, tak sa to dá aspoň mieriť cvikmi. Ja som sa s tým naučil nejako fungovať, keď je najhoršie, dávam aulin. U mňa, sa to vždy zhoršuje zimou a nachladnutím. Snažím sa ho držať stále v teple.
20.01.2022 - 20:42:04
00
Ja som sa vždy pokúšal priebeh určitých problémov, či zranení (či už sedací nerv, ITB, plantárna fascia, natiahnuté slabiny) urýchliť, či zmierniť, skúšal som od fyzikálnej, cez elektro až samozrejme po farmakoterapiu, a nakoniec to ale aj tak bolo o 3 - 6 týždňovej pauze a až potom rehabky a prevencia... :-( A čím som starší, tým je to bližšie k tým 6. týždňom, než k 3... :-) A najhoršie je, že keď vždy fixnem jeden problém, ktorý sa už nasledujúce roky neobjaví, tak zákonite vystrelí niečo iné... :-) Naposledy som chodil po kardiológoch, lebo som mal pomerne veľké bolesti srdca, a nakoniec z toho vyliezol útlakový syndróm na Th2... Tá naša nešťastná chrbtica má vplyv fakt na všetko...
21.01.2022 - 09:23:43
00
keyboard_arrow_up