ennio mne je jedno čo si kúpiš, ale inov 8 je viac menej závodna obuv s krátkou životnosťou / pomer cena - km /
ja by som sa zameral viac na objemovú obuv, ktorej životnosť bude aspoň 800 km, čo závisí od veľa iných faktorov
13.01.2016 - 08:40:17
00
ennio napísal:
Dnes som sa odhodlal skusit prvy beh po..., no naposledy som behaval za loptou na futbale (na umelej trave) cca pred vyse rokom.
Prvy problem bol, ze co si vlastne obut. rozmyslal som nad turfami, v ktorych som hraval ten futbal, ale maju prilis uzky priestor pre prsty, co vraj pri behu nerobi dobrotu, tak som si vzal stare tenisky, ktore su sirsie (maju rovnaky typ podrazky ako tieto.

Odstartoval som rovno z domu po chodniku (zamkova dlazba) a asfalte, snazil som sa ist velmi zlahka a naslapovat pritom na prednu cast chodidla, aby som nedupal s patami, ale po chvili som uz citil achilovky a lytka tesne nad nimi. Kym som dobehol po cca 1,5 km k maksiemu terenu, tak som uz nebol schopny takto naslapovat a isiel som na paty. Vlastne potom som uz vacsinu z celkovych 5,5 km radsej odkracal :)

Studujem rozne stranky o behu a bez kupy kvalitnych bezeckych topanok to asi nepojde. Zaujal ma koncept barefoot, resp. minimalistickej obuvi. Mate s tym niekto skusenosti? mastodont? hudri-2?
Da sa s takymi topankami v pohode naucit bezat aj po asfalte? Behaval by som aj asfalt, aj nenarocny teren a chcem sa behu venovat od neskorej jesene po skoru jar, ked ide bike postupne do uzadia, aby som si udrzal aspon nejake zvysky kondicky z minulej sezony a na zaciatku nadchadzajucej bol "v pohode"


Dufam, ze si hopkal po spickach ako baletka :) Spicky su fajn, ale tak na sprinty, na bezny beh dopadas na strednu cast chodidla :D (to sa da? no tak sa to vravi..) v podstate trosku dopredu a potom pekne pacnes aj patou ;) Samozrejme je dobre pocuvat, ako to znie - ci dupes ako slon, alebo je to naozaj tiche cupkanie. Po spickach by som beh ani ja nedal a to myslim, ze beham dost (relativne) ;)

A ake topanky? ZNacka je dost podla preferencii, mne najviac sedia Asics Noosa Tri, len tie su pretekarsne, sklon spicka-pata 10 mm s troskou gelu a do cca 65 kilo. Ak mas viac, tak fakt len na preteky. Ja ich mam aj ako pretekarske (do cca 800 km), aj ako objemovku (do cca 1000-1200). Traily a drahu beham v Inov8 (sklon 3-6 mm). Napr taky x-talon je cisto pretekarska topanka s makkou podrazkou, takze vydrzi max 400 km, ale do kamenisteho terenu a blata je to #1. Na drahu (kedze ta je dost makka) mam road-x a to neznicis a na drahe nezoderies.
13.01.2016 - 13:26:32
02
Pri dlhych tratiach behat cez spicky vzdy ked sa da. Cez paty behat len ked ides dole kopcom ale len v pripade ze krcis kolena a odchytavas narazy kolenami inac si mozes lahko vyvrtnut clenok. Da sa aj doslapovat na celu plochu chodidla, ale to uz len v pripade, ze nevladzes doslapovat na spicku.

Achilovku budes citit pokial si ju nevytrenujes. Pri beznom chodeni achilovku az tak nenamahas. Tak daj tomu par tyzdnov kym si achilovka zvykne na tuto namahu a postupne zvysuj km. A hlavne zacni behat v prirode a nie na betone. Normalne bezecke tenisky ti vydrzia cca 1000km. Po cca 400km sa ti tam sice spravia diery na bokoch... ale podstatna je tam aj tak podrazka a ta v kvalitnych teniskach vydrzi tak 1000km.

Je jedno ake mas bezecke tenisky. Uz su na vysokej urovni. Len si nekup adidas, nike a podobne blbosti. Chod do bezeckych znaciek ako Asics, Mizuno, Salomon, Inov a podobne. Ked si chces este precitat par info o tom ako spravne behat tak skus toto: http://www.mare.sk/ako-behat-so-spravnou-formou-a-technikou/. Do barefoot behania by som nesiel. Behal som aj v trailovych barefootoch aj v barefootoch na beton a nie je to moc pohodlne. Hlavne po 15km ta v nich tak boli noha ze to je na nevydrzanie. Je to sice zaujimavy koncept, ale pre mna to je ee.
23.01.2016 - 00:51:33
01
Caute, chcem si kupit sportove hodinky, ale neviem sa rozhodnut.

Podla vas su ktore lepsie?

Garmin Forerunner 25 HR alebo Polar m400 HR?

Díky
17.08.2016 - 15:48:30
00
pred tyzdnom sme zacali chodit, tak som to hned vyuzil :)

Prílohy:

beh1.jpg
beh1.jpg 217.21 KiB thumb_up0thumb_down

beh2.jpg
beh2.jpg 172.07 KiB thumb_up0thumb_down

beh3.jpg
beh3.jpg 243.14 KiB thumb_up0thumb_down

beh4.jpg
beh4.jpg 181.32 KiB thumb_up0thumb_down

beh5.jpg
beh5.jpg 162.5 KiB thumb_up0thumb_down

26.12.2016 - 23:23:50
03
https://zdravie.aktuality.sk/clanok/2753/nici-behanie-nase-kolena-nova-studia-tvrdi-nieco-ine/
30.01.2017 - 19:58:06
00
Caute, rad by som zacal behat, kym nebude lepsie pocasie na bike. Riesim akurat bezecke boty a celkom ma zaujala znacka Altra, kokretne model Superior 2.0.
http://eshop.hurikansport.sk/beh-altra/trail-1/altra-superior-2-0.html
Mate niekto s touto znackou skusenosti?
31.01.2017 - 12:08:59
00
carre Nepisu, aky tam je sklon spicka-pata, ale snad 3-6 mm. Ak mas dobru techniku a dopadas na prednu cast chodidla a nevazis vela, tak pohoda :) Beha v nich ultrac Riso Zvolanek a nestazuje sa https://www.facebook.com/RichardZvolanekFruitarian/photos/pcb.1135408429852919/1135359146524514/?type=3 :)
31.01.2017 - 15:04:52
00
skôr by som doporučil niečo odolnejšie do toho snehu a s menbránou, aktuálne behám la sportiva crossover gtx a je to daleko pohodlnejšie ako speed cross 3 gtx aj to podrží na ľade či ujazdenom snehu
31.01.2017 - 16:30:38
00
No praveze vazim celkom dost a aj preto by som chcel zacat behat :) Rad by som ich mal aj do teplejsieho pocasia, cize nad membranou ani neuvazujem a predpokladam (dufam), ze snehu uz vela nebude. Techniku behu este nemam zmapovanu a preto mi asi ani nebude vadit ten minimalny rozdiel medzi vyskou spicky a paty, kedze nie som zatial na nic zvyknuty. Doslap mam neutralny.
31.01.2017 - 17:06:17
00
Membrana je k nicomu, len topanku predrazi. Preto je minimum modelov s membranou a vsetky pretekarske modely su bez. Ked sme pri tych preferenciach: Na lad/sneh pouzivam inov8 x-talon, ked nie je cerstvy, inac vsetko (cesta, polne cesty) mimo trailov a skal cestnu topanku (asics noosa tri).
Prodrazka na x-talonoch je podobna Speedcrossom, len je podstatne makksia. Spominane Crossover su ako C-Lite - podrazka podobna (vcelku fajn), tvrdsia topanka, so sklonom 10 mm a mne dlho nevydrzala - uplne sa rozpadol zvrsok.
31.01.2017 - 17:06:56
00
pretekárske modely??? on chce začať behať, nemá techniku, má nadváhu a ty mu tu píšeš o inov 8 a triatlových špeciáloch,
kúp hoci čo a začni behať, potom uvidíš sám
01.02.2017 - 11:12:33
02
Len pisem, ze pretekarske nemaju membranu. Asi vedia preco nie ;) Na inov8 nie je nic specialne, uplne rovnake su aj spominane altra, dokonca mozno este viac barefoot. Na bezne behanie je uplne jedno co si da. Asfalt, lesne chodniky - na vsetko hociaka cestna (objemova) topanka, do snehu, blata a na skaly je dobra spominana podrazka, kde sa nic nezachyti a drzi to ako pribite, len kedze guma byva dost makka, tak sa na asfalte dost derie. Moje boli na srot po 400 km :D

Ked zacinas, kup si naozaj nieco pohodlnejsie, na bare sa vykasli.
01.02.2017 - 11:43:24
00
kašli na reklamu a marketing kúp topánku čo ti ochráni chodidlo pred kamenmi a inými nerovnosťami ukážkovo teda technicky nevydržíš bežať dlho a dopad pôjde cez pätu takže na barefoot a a iné minimalistické zatiaľ zabudni
čo sa týka výdrže tak Mizuno malo obov podľa váhy bežca a dobrým tlmením a podrážkou, skus to niekde dať na nohu sám uvidíš.
01.02.2017 - 12:30:58
01
Chystam sa behat okolo domu cize prevazne zvaznice a luky. Ziadny tazky teren zatial neplanujem. No ste ma teraz dost zmiatli a to som uz v sobotu chcel ist pre tie Altry.
01.02.2017 - 16:32:03
00
cron
keyboard_arrow_up