Ja skúšam cestné Hoka ONE ONE Clifton 4, vyzerajú dosť cudne ale max. spokojnosť. A to má predtým pri dlhom behu boleli kĺby. Tenisky to vyriešili. Teraz pokukujem po trailovavych. 😉
21.10.2018 - 14:42:53
00
lapaloma napísal:
Rasto ale ty v tom chodis, on uteka ... ja osobne tiez chvalim salomon uz par rokov


Tak ak v nich behá (ale na základe tej tabuľky skôr tiež len chodí), tak sa nespokojnosti nečudujem. Ani Norwood, ani X-Ultra totiž nie je bežecký model... Takže sa nedá čudovať, že sú ťažšie a tvrdšie... A čo sa týka zvyšnej obuvi (okrem Mizuna), chyba bola vo výbere modelov nižšieho štandardu... Ale tak - každý sme prešli nejakým vývojom...
21.10.2018 - 16:21:27
00
Woow, to je pecka, ked na zaklade zoznamu obuvi niekto vie urcit, ci majitel beha alebo chodi!
Nazgul, Pan Trener, Odbornik, prosim najprv citajte, potom piste!
Pre slabsie chapavych, ucel obovi je uvedeny v stlpci 2.: Purpose = Ucel a Urban znamena mestsky...

Nikde som nepisal, ze Norwood je bezecky model, alebo ja v tom bezim. Prave naopak, pisal som, ze napriek tomu, ze nebol pouzity na sportove aktivity, len vyhradne v meste, ma (u mna) neakceptovatelne nedostatky. V tomto pripade prave od modelov nizsieho standardu ocakavam, ze zakladne funkcie (vodotesnost, pohodlie, trvacnost) budu splnene maximalne. Ked vyrobca nesplna zakladne pozidiavky nizsich modelov, nemoze ocakavat doveru a zaujem zo strany zakaznikov po mid range alebo high end modely...

Este poznamka k X-Trail: pouzil som ich 2x na Oravamane, v obidvoch pripadoch za dazdiveho pocasia, kde treba ist/behat/splhat sa cez potok, po sklach, kamenoch, ale moja noha zostala sucha. Ale snurovanie, ohybnost, vaha a celkove pohodlie u mna nevyhovuje...

Z tychto uvedenych dovodov Salomon skoncil u mna nadobro.

rasto, so Salomonom nie som spokojny, pretoze ako som pisal, Norwood som nosil len do mesta a po roku sa rozpadli. Ked ich najdem, odfotim, odlozil som ich kvoli reklamacii, ale potom som sa na to vytoto... Okrem toho, napriek pouzitej mebrane GTX neboli vodotesne. Stacila chodza v dazdi a mal som celu nohu mokru...

Osobne pri vybere neriesim pronaciu, suponaciu a podobne odporucania. Vovacsine pripadov volim zlatu strednu cestu, ale mam na preteky Sayorana, co je jeden extrem, lahke ale malo tlmenia a mam aj druhy extrem, Prophecy, ktore su tazke, ale maximalne tlmene a pohodlne.
Pri pocte nabehanych km, 2000/rocne ajtak ich menim kazdu jar... Mam na mysly tu zlatu strednu triedu, ktora sa povazuje za spotrebny material.

A ked si zoberiem prave Sayoranu, tak sa vzdy usmievam, ked na GTN alebo inych kanaloch v Kona edicii spominaju ake lahke topanky hodil na trh One Cloud, alebo Hoka One One. Porovnaj velkost, vahu a cenu, pochopis...
21.10.2018 - 19:05:18
00
ReHMn, a Ty si dobre chápavý? Tiež by si mal chvíľku porozmýšľať a potom písať. Na príspevok lapalomy, ktorý som mimochodom aj citoval, som na základe Tvojej cool User chart odpovedal, že v Salomon modeloch asi skôr chodíš ako beháš (keďže na beh máš Mizuná)... To je problém pochopiť? Nemalo to nič spoločné s Tvojou výkonnosťou, či náplňou tréningov... Nebuď labuť... "Každý po svým prkne"... Ako som písal už predtým, hodnotenie každého bežca je subjektívne, každému sadne niečo iné... Mám S-labové Sense Ultry na mieru a za 27 rokov behu som nemal nič lepšie na nonách...
21.10.2018 - 19:44:46
00
cripo ak ti vyhovujú Cliftony, tak vyskúšaj Challenger ATR, je to to isté kopyto, akurát iná spodná časť podrážky, alebo potom Speedgoat 2, vytešujem sa v nich celé leto)
21.10.2018 - 19:57:53
00
Nazgul, sorry... v kontexte "Tak ak v nich behá, tak sa nespokojnosti nečudujem." som nepochopil, preco si myslis, ze v nich beham...
Ano, nic lepsie ako na mieru neexistuje.
Ja mam sice obuv z policky, ale vlozky do topanoch, turistickych aj bezeckych som si dal spravit na mieru. Sidas.
Ten prvotny podnet vznikol pri Armondoch, lebo boli trocha uzke a to som chcel kompenzovat vlozkami na mieru. Ale potom sa to osvedcilo aj v pripade bezeckej. Naviac, vlozky su kompatibilne medzi obuvmi... peace

Edit: Asics...mam GT1000 GTX c.48. Na nich mi vadi podrazka. Ten zlty plast - premostenie - medzi patou a prednou castou. Je to tvrde, neflexibilne a smyka sa to. Okrem toho, predok je velmi spicaty, moje prsty sa tam necitia dobre...
21.10.2018 - 20:04:36
00
On Cloud ste skúšali? Známa ma minulorocny top model a vraj v ničom lepšom nebehala

Btw. Začínajú ma bolieť kolená. Je na to dobrý Colafit?
21.10.2018 - 20:08:31
00
Ahojte, určite je tu aj veľa bežcov, preto sa chcem opýtať, máte niekto nejaký trik ako predísť otlakom? Keďže mám veľmi ploché nohy, dal som si vyrobiť vlozky do topánok na mieru, avšak tie ma hneď pri prvom behu na klenbe poriadne otlačili. Ak niekto nieco pozná budem vďačný :)
Dik
17.03.2019 - 21:04:05
00
randy dovolil som si ta oznacit. Viem ze ty si bezec :-)
17.03.2019 - 21:09:19
00
Hack3r ach jo :d

Peter6 Za beznych okolnosti, ked topanka sedi, tak by si nemal mat otlaky. Ak v nich beha noha, alebo na nejakom mieste tlaci, ci noha je v mokrom, tak mozu vzniknut. Ploche nohy by nemali byt problem. Z boku som otlaky nemal, iba na prstoch, ked bola ponozka volnejsia (tie musia sediet, nemozu to byt rozgajdane od cinanca), alebo vzadu ked mi noha behala (slabo dotiahnute snurky a nebol cas zastavit :D).
17.03.2019 - 22:20:16
00
tak jedine ze mozno trocha noha beha v topanke, kedze niesu uplne presne, ale v specializovanej predajni som dostaval rady ze ma byt stale o 1 cislo vacsia ako klasicka obuv, takze som ju aj tak vyberal, noha ani nebola v mokrom nakolko to zacalo uz aj na kratkej trase a nepotia sa mi az tak, ponozky mam kvalitne bezecke a sedia super niekedy je ich az problem dostat na nohu :D ja som prave na prstoch nikdy nemal a len na boku :/ cital som ze si nalepit lekarsku lepiacu pasku, tak asi skusim toto...
Specialne vlozky musim mat nakolko bez nich kvoli plochosti som mal velke bolesti od clenka, ku kolenu az k bedrovemu klbu po dlhsom behu a casom to zacinalo stale skor. (zla poloha plochej nohy velmi zatazovala slachy a upony svalov v kolenach).
17.03.2019 - 22:35:08
00
Vpredu jasne, vola je v pohode, ale nemoze behat do stran.

Bolest clenka je bezna ked zacinas :) Casom to prejde. Inac ja citim clenok vzdy ked dlhsie nebeham (cize ako teraz, lebo vsetko flakam...), alebo ak je nieco zle - napr naposledy som mal velmi zatiahnute snurky a to bolo zleee ;D
17.03.2019 - 23:08:35
00
hmm... behanie udajne skodi kolenam, od minuleho roku som sa po prestavke vratil ku behu, on ten beh :) mojemu naopak - pomaha...hmm..
27.03.2019 - 14:07:36
00
Vsetko skodi, ak sa to robi zle.
28.03.2019 - 06:48:16
00
Nemusíš to robiť zle stačí ak to robíš monotónne. Kamoš tu od nás behával slušné delá MMM v Košiciach zabehol v tempe pod 4min/km ale ako to robil veľa tak aj prišiel o chrupavky a musel seknuť také tempá ( behával hlavne po asfalte ). Mňa členok nikdy nebolel a to mám cez 80kg a ročne odbehnem cez 1000km. Kolena má bolievali a to hlavne keď som zbehával z kopcov ale ako som začal drepovať tak to prestalo ale snažím sa nepreťažovať jednostranne nohy čiže počas celého roka striedam bike beh turistiku drepovanie na plávanie už nieto času.
28.03.2019 - 11:16:38
01
keyboard_arrow_up