naaak si tak klikam po nete a dostal som sa az k tomuto...
som si ani nevsimol ze nieco take vyrastlo v RK...
skusal to uz niekto? mate fotky?
vyzera to ze su tam normalne XC zjazdy aj nie len AMEN ...

http://www.skipark.sk/summer/summer.php?sub=bikepark
27.09.2009 - 12:24:11
00
:D to nieje Everest. Samozrejme ze tam boli daky AM:EN jazdci z fora,
dake foto je tu:
sukromne-akcie-vyjazdy-treningy/am-en-vyjazdy-fotky-a-videa-t17778-570.html
Su tam 3 trate:
1. Zvaznica : nikdy som tnesiel a ani nepojdem, je to len pre total zaciatocnikov a kolobezkarov.
2. FR track: nazavl by som to hlavnou atrakciou. Perfektna trat, rychla, perfektny flow, zopar lavic a dvojakov moznych prejst aj bez skakania. Takze to prejde aj XC ckar co aspon trochu ovlada svoj bike.
3. DH track: troska tazsia trat a neprejazdna pre silnych amaterov. Hlavne zaciatok, ktory je dost prudky a rozbity.
+ ochotny ludia a vlekari, ceny su trosku vyssie, ale ked jazdi viac ludi na jeden listok vyde to lacno.
viac info:
http://www.dh-zone.sk/clanok/bikepark-v-skiparku-neni-problem
helmet (matheos z FR):
http://www.youtube.com/watch?v=8K_sYZkTTqI
27.09.2009 - 13:36:40
00
jj pozeral som nake videjka na youtube.. aj matheos production som tam zahliadol... takze tu 2 treba najblizsie ceknut ako alternativu zjazdu ked sa pojde zo smrekovice spat do RK :-)
27.09.2009 - 15:12:44
00
Tento bikepark je podľa mňa najlepšie čo tu máme. Myslím pre FR jazdcov a najmä odvážnych maratóncov, čo nemajú radi asfalt. Niektorých som na trati počul, ako od vytrženia ochkali a krochkali. Ja nie som moc odvážny, ale napríklad nemal som problém zísť Kojšovku, či trate iných maratónov. FR trať na Malinom ponúka presne to, o čom sa spieva na fóre po niektorých maratónoch. Akurát tie maratónske úseky majú pár stovák metrov a táto trať má kilometre. A môžete ju schádzať každú polhodinu. Je to ináč dosť drahé, no keď je akcia.... Pred týždňom (20. 9. 2009) sa syn tam krútil celý deň za 5 EUR. Nemá síce ešte 15 rokov, musel som sa podpísať, ale dospelí to mali za 10.

Jazda dole po FR trati je zážitok. Odpružený mám len predok aj to len asi 4 cm, ale dá sa to vychutnať aj na pevnej vidle. Proste stavbárskou žabou ubitá hlina. Samá vlnka, sama zákruta. Kto vie lietať lieta, ja som sa len vlnil. Ja si myslím, že v lietaní mi bráni dlhý predstavec (bike sa na rovnej ceste nedá zdvihnúť na zadné), ale syn mi tvrdí, že so mňa nikdy nič nebude. Obaja sme si ale tú trať rovnako vychutnali. Jazdil som i v Jasnej, no to sa vôbec nedá porovnať. Keby ružomberčania spravili liptovský maratón s prejazdom po FR trati, po nultom ročníku by tlačili aj štvorciferné štartovné čísla.

Príďte si vyskúšať, ale musím napísať, že pre neskúsených to nie je. A prvá jazda vôbec nie je jednoduchá. Niektoré klopenky boli ostré a strmé a s vysokým sedlom, slabšími brzdami a SPD (!) pedálmi som mal v gatiach nadeláno. Kto na to nie je, nech to radšej ani neskúša.

Prevádzkovateľ odporúča integrálu, korytnačku, kolenačky, lakťáky a najmä zdravý rozum. A kartičku poistenca. Mal som to nešťastie robiť niekomu po otrase mozgu doprovod do nemocnice (asi 5 km). Viem už kde je úrazová pohotovosť, rontgen, CT i neurológia. Viete čo povedal lekár? Že ten cirkus nemali ani spustiť. A ak tam už niekto ide, mal by byť patrične zdatný, vybavený a mal by najskôr povinne tri dni sedieť na pohotovosti. Ale je to naopak. Ľudia vystrájajú hlúposti a keď sa potom niečo stane, ešte si sťažujú na lekárov.

Opatrujte sa. Cau a piste.
27.09.2009 - 16:24:15
00
Viete čo povedal lekár? Že ten cirkus nemali ani spustiť.


nejaky stary UJO, co tam na tej pohotovosti bol este za cias prvej republiky ? hentakych mam najradsej, p...u otom vedia ale mudruju....

Vyjadruj sa slušne, nikdy nevieš kedy ho budeš potrebovať...root
27.09.2009 - 16:50:15
00
ta doktor ma tiez svoju pravdu sak...
ale urazov na bajku v lese je preto ze je aj viac bajkov v lese... stat sa uraz moze baarsgde.. a ci si niekto zlomil nohu pocas lyzovania alebo na bajku doktorovi to moze byt sedem...

to latanka: preeesne takuto nejaku odpoved som cakal na tuto temu, pozeral som tie videjka a fakt to tam vyzeralo ze aj moj hardtail by sa tam chcel ist pozret dakedy... smak
bol som tam dokonca v lete ale nejako som si to vobec nevsimol, som isiel dalej na Vlkolinec :-)
27.09.2009 - 17:49:51
00
Ruzomberska nemocnica je dost luxus, sestra tam bola po zraneni na Maline v zime, takze su podla mna na Bikepark viac ako pripraveni ;) Dufam, ze sa tam este tento rok dostanem, Endurko by si rado zalietalo!
27.09.2009 - 18:16:20
00
Akurát tie maratónske úseky majú pár stovák metrov a táto trať má kilometre.

Chalani, čo tam boli to dávali dole s troma prestávkami :sweat: že vraj je to dosť namáhavé taký dlhý zjazd...
27.09.2009 - 19:15:56
00
Je to pekne , v Ruzomberku. Kamos dokonca tocil aj video, kdesi ho aj mam :)
Zvaznicu som nesiel, ale hore by to mohlo byt pekne. FR trat bola moc pekna, hladucka, skakacia. DH uz bola trat podla mojho gusta :) Sice na XC bajku by som to ist nechcel, ale pekne. Akurat tie hore-kopcom vlozky sa velmo zle idu na DH bajku :lol:
27.09.2009 - 20:36:21
00
Tak sme si dnes akurat po case dali ten FR trailik(iba raz,lanovka je uz nepochopitelne off,sli sme zo Smrekovice-Malinne)...kraaasa,tuto u som mohol od rana do vecera,len by to uz chcelo nieco viec fr na tie polety :P
27.09.2009 - 22:19:00
00
Peto pre Fr trat mam pre teba neskutocne hravy a obratny bike. Ked mas zajem :D Spytaj sa Vlada. Pravda na DHtrati sa snim natrapis riadne.
Obe trate su paradne a mozu sluzit ako lab pre ladenie ultimativneho descent bajku. Nadherne som videl co robia geometrie dovedene do extremov. Veci co si inak na tych par technickych veciach co sa niekde vyskytnu nahodne a osamotene, nemas sancu tak vnimat ako ked to prechadzas Xty krat oddychnuty zo sedacky, skusas stopy, hrajes sa s gripom a taziskom. Proste koncentrovana pleasure. Latanka to pekne napisal, mozno len vela ludi co niesu vyjazdeny sa dostalo k bajkom ktore maju limity dost vysoko ale fyzika stale plati.
27.09.2009 - 23:14:20
00
10.-11.10. Jesenný pojazd v Ružomberku :bow:
http://bikemagazin.sk/zurnal/items/id-10-1110-jesenny-pojazd-v-ruzomberku.html
04.10.2009 - 20:49:32
00
pokusitelia :devil:
05.10.2009 - 09:26:34
00
10 e celodenny ?? :o
ake lacne..
05.10.2009 - 11:38:55
00
Páči sa mi to, ak tam budem mať niekedy cestu aj s bicyklom určite si to prejdem :)
05.10.2009 - 13:12:38
00
keyboard_arrow_up