Caute mam na vas otazocku ci sa da kupit bike v USA a doviest ho na Slovensko beztoho aby som musel platit nieake clo a podobne somarinky. Mam moznost kupit bike v usa cez mojho brata a poslat ho domou len neviem co ma bude stat postovne a vseliake vydavky a tak...oplati sa to tam vobec? je to tam lacnejsie ako na Slovensku. Ma niekto nieake skusenosti???
02.08.2006 - 23:08:01
00
no lacnejsie to je urcite ked vycyhas dobru zlavu... potom ta to vyjde aj o viac ako 50% lacnejsie jak unas... ja som si kupil GT zaskar za 730dolarov unas stoji 45000.... ale s postovnym nevem jak to je lebo ja som mal dopravu zadara... skus pozret nejake zasielkove sulzby ups abo daco take ... ale par tisic urcte atoji doprva ale aj tak sa to v niektorych pripadoch dost oplati... :lol:
02.08.2006 - 23:47:46
00
O to mi ide ze to tam je lacnejsie a na tie zlavy to je fakt parada vazne je to lcnejsie ale to postovne a clo ma dost trapi. Rozpraval som o tom s bratom ze nech to posle ako sponzorsky dar alebo tak nieako. :?: :?:
03.08.2006 - 00:41:04
00
Kamos si kupil v USA cestak, ale letecka spolocnost chcela od neho vela penazi za nadrozmernu batozinu. Ale nejako ich oklamal a mal to zadara. Proste bajk rozobral a natlacil do krabice.
03.08.2006 - 09:39:12
00
posli to balikom US Postale letecky ako klasicku postu...mas to za par supov a clo platit urcite nebudes...asi tak
03.08.2006 - 09:56:27
00
neviem ci so to cital na ceskom bazar cyklobazar.cz alebo inde...al nejaky chlapi sa ponukal ze dovaza biky z usa strednej a vyssej triedy az za 30 percentne zlavy....takze..
03.08.2006 - 10:34:44
00
bike treba rozlozit do krabice alebo kupit nan specialny kufor a zobrat so sebou ako batozinu, s tym nemozu robit problemy, lebo kufor ako kufor.
04.08.2006 - 16:05:56
00
taaakze s kupou biku v USA a dovozom na SK mam osobnu skusenost lebo som brachovi minule leto doviezol Cannondale.

takze postovne ta moze vyjst pekne draho, ked som si to zistoval ja, letecky ta to vyjde aj na 15 litrov ak to posles lodou co znamena nejake tri mesiace cakania okolo 3-4 litrov, plus ak ti to dojde ako balik postou, bud si isty ze budes musiet zaplatit clo, bez ohladu na to, ako to bude tvoj bracho deklarovat. to clo je ale tusim iba nejakych 10-14 percent, horsie je, ze budes musiet zaplatit aj 19 percent DPH co ti uz pekne navysi cenu.

takze preto odporucam cestu, ktoru som zvolil ja, a sice bike poskladat hoc aj do povodnej krabice a doniest ho sebou lietadlom ako batozinu.
vacsina leteckych spolocnosti v USA ti ho umozni zobrat sebou ako 2. batozinu zadara, ak ho budes brat ako 3. batozinu, tak bude ta krabica musiet mat menej ako 50 libier a doplatok je tak zhruba do 100 dolarov ale vsetko zalezi od leteckej spolocnosti ako aj od momentalnej nalady pracovnika na Check-ine :)

good luck
08.08.2006 - 16:19:47
00
hmmm...zeby??? mne totiz posielali z USA mnozstvo veci v jednej veeeelkej krabici...a ked som to poskladal, vznikol z toho bike :lol: ...bolo to zaplatene vopred cez ucet, takze tovar cestoval ako klasicky balik ( takze neviem ako by ti nasi mudri colnici mohli na balik prasknut clo 14% a este aj DPH-cku? )...poslali mi to letecky cez spominany US Postale a postovne bolo 120 dolacov...za 8dni som to mal doma...
09.08.2006 - 10:43:36
00
colnici otvaraju kazdy balik co pride na postu z krajin mimo EU

nuz a podla vsetkeho usudili, ze tam nie je nic na preclenie...

v tom pripade, mas naozaj stastie, mozes mi napisat stranku toho bikeshopu odkial si to objednaaval nech aj ostatny vyuzijeme tak vyhodny deal :)

viem ze sa daju veci takto objednaavat z Nemecka bez problemov ale viem z e z USA su s tym trable...

ty si prvy co tvrdi opak...co je zas pozitivne :)

daj viac info pls ;) pomozes aj ostatnym
09.08.2006 - 13:56:50
00
mne to posielal pred dvoma rokmi kamos ktory tam bol cez leto pracovat vo Phoenixe...mali v shope brutal zlavy...poslal som mu peniaze na ucet, on to kupil, poslal na Slovensko a basta! Neviem kde si prisiel k tomu ze colnici otvaraju kazdy balik ktory pride zo statov, pripadne z krajiny mimo EU...to je kravina prveho stupna! balik bol zabaleny a prelepeny origo paskou US posty...ani naznak toho zeby sa to niekto pokusal otvarat ( a keby to aj niekto otvoril, co nejako z brucha streli clo ked nema sajnu kolko dana vec stoji?)...preto si napriklad davaju chalani takto z USA posielat okuliare Oakley, vidlice Fox a ine veci ktore su tam o polovicu lacnejsie...kamos si prednedavnom kupoval cez e-shop v Singapure!!! lacne Shimano komponenty a taktiez nebol ziaden problem s tym zeby sa mu niekto sparal v krabici...tak ozaj neviem :shock:
09.08.2006 - 14:14:39
00
inak raz som si objednal vidlu cez www.speedgoat.com a jedine co som zaplatil navyse bolo postovne USPS Global Express Mail v hodnote nejakych necelych 30dolacov...
09.08.2006 - 14:17:16
00
ja som teraz objednával sedlovku z číny, dnes pre ňu idem na poštu, uvidíme či budem niečo doplácať, ale na lístku bolo napísané len DOUANE, čiže na colnici to bolo, ale o nejakom doplatku nič. uvidíme. :oops:
09.08.2006 - 14:24:54
00
Tak to som zvedavy ako to dopadne u mna bude to este trosku trvat ale potom dam vediet ako to dopadlo a ci som nieco platil dam to poslat na slovensko postou a uz nech si s tym robia co chcu len nech to nedoskrabu bo potom im nakopem gole :lol:
09.08.2006 - 20:15:44
00
Takže sedlovečka už dorazila, clo žiadne, pekne z rúčky do rúčky, na čínskom colnom lístku bolo múdro napísané - Bike parts, 10 USD - aby si tí komoši nemysleli, že si u nich niekto žije nad pomery. :D :D
10.08.2006 - 07:44:30
00
keyboard_arrow_up