Hladám bikera, ktorí vlastní a jazdí túto značku. Potrebujem vedieť jazdný dojem a progresivitu zadnej stavby, vrátane osobnej skúsenosti.
Ideálne by bolo keby jazdil Canyon Spectral v núdzovom stave Canyon NERVE XC. (FOR RP23)

ďakujem.
22.08.2007 - 10:04:58
00
Hladám bikera, ktorí vlastní a jazdí túto značku. Potrebujem vedieť jazdný dojem a progresivitu zadnej stavby, vrátane osobnej skúsenosti.
Ideálne by bolo keby jazdil Canyon Spectral v núdzovom stave Canyon NERVE XC. (FOR RP23)

ďakujem.


Môj človek. Akurát som do tých canyonov zblbnutý. Už mám aj wallpaper z toho. Špekulujem medzi nerve es a xc. Ten spectral sa mi zdá neprimerane drahší a neviem prečo to tak je. Zatiaľ vyhráva xc vzhľadom na váhu a moje jazdenie. Budem to tu sledovať a keď sa podaria kšefty tak v 2008 kupujem.
2warzone. Ty si to kdesi trochu opisoval. Daj vedieť.
22.08.2007 - 10:16:17
00
roman: moj kamos jazdi nerve xc, ale so swingerom 3w... ak chces, cez vikend by si si to mohol vyskusat... vahovo je do 70 kg...
22.08.2007 - 10:48:56
00
ak niesi chrtic :) chod do es-ka,ak si tak tiez,vidlu znizis pri vyslapoch na 100 a celkovo si na tom viac uzijes...ES7 2007 som testoval,vyborny bike.
Roman co presne chces vediet?Vlastnil som vtedy Stumpjumpera fsr comp,tak som to viac menej porovnaval s nim a zadna stavba bola o 100% menej hupava.Myslim,ze to bolo sposobene jednak systemom-stvorcap vahadlo,ale aj tlmicom RS Pearl 3.3,co sa mi potvrdilo,ked som sa povozil na Cannondale Prophet MX2 s tym istym tlmicom ale jednocapom ze sa chova trocha menej citlivo ako Foxacke tlmice,ale zase tlmil perfektne.Celkovy dojem z tlmenia zadnej stavby bol (pri Canyone) vyborny,po rovinke som sa obzeral na zadnu stavbu a tlmic,ci nieje nahodou locknuty,ale kopiroval teren krasne,len posobil takym pevnejsim dojmom.Ale na XC je Foxacky,takze to bude makksie...
22.08.2007 - 10:59:26
00
ak niesi chrtic :) ...


je to cisty chrt (sorry roman ;))
22.08.2007 - 11:03:04
00
to som pisal pisosip-ovi :wink: on je sice tiez chrtic,ale Talasy je vidno uz aj na maratonoch...
22.08.2007 - 11:07:32
00
to som pisal pisosip-ovi :wink: on je sice tiez chrtic,ale Talasy je vidno uz aj na maratonoch...


Ja Ti dám. :lol: :evil:

Tak som to znovu pozeral. xc7 a es7. Cena rovnaká. Zdvihy predok/zadok: xc 100/115, es 100-140/140, váha xc/es 11,8/13,5.
Tak dajte viacerý odborno-osobný pohľad: Oplatí sa es, keď taký rozbitý zjazd ako napr. zelené pleso po šutroch idem 1-2x ročne, aj to má len 200-300m. A celý čas kvôli tomu ťahám o kilo a pol viac.
Zas xc7 má nižšie volant a to ma trochu odrádza. Už som skôr zástanca comfort s menšími bolesťami chrbta. Keby som na xc dal lastovičky, alebo iný predstavec, nezmenia sa jazdné vlastnosti veľmi?
dodatok: a poznatky prosím čo najviac po slovensky. Ja sa v tej vašej technickej hatlatilke moc nevyznám. :cry:
22.08.2007 - 12:14:43
00
Spectral ma zaujal hlavne kvoli celkovému zloženiu.
Vdaka známemu začínam byť zaťažený na karbonový rám (preto je tam nárast ceny) a ked som zbadal Full tak ..... dalej sa mi pozdáva FOX RP23 práve pre jeho možnosti (vypnutý, propedal, pevný) mal som ho možnosť chvílu skúšať ale nebol naladený na mňa chrta (díky mar_tin) Vpredu je osadený mojou "modlou" Talas RLC 100-140 ktorý má systém na úpravu zdvihu ako jeden z mála použiteľný v praxi, druhý systém mám ja len je 20-122 ... ostatné systémy niesu ani zdaleka také prešpekulované (ETA, RTWD ..) ups ... už som ticho.
Uvažoval som aj na XC len ja som už moc fajnový a pod reálnych 120mm určite nechcem ísť, takže zase som tam kde som bol.
ked už mám niečo riešiť tak by som sa nerad dostal nad hranicu +-12kg čo sa s ES aj ESX dostanem určite.

Najhoršie na tom je že chcem aj jazdím XC BA ligu, maratony, orientáky, mám strašne rád technické pasáže a zjazdíky. preferujem nižší športový posed a vynikajúcu ovladatelnost. Není nad horšiu dilemu XC a full s velkým zdvihom. Skúšal som vysoký posed, ale pripadalo mi ako na lodi. Specialized ?, Talas X, RP23, hope 203/180

nakolko nemám skúsenosť s chovaniami konkretných zadný stavieb, preto som sa obrátil na skúsenejší, kde by sa to prípadne dalo trochu aj skúsiť. Moja zvrátená predstava. Hore kopcom tvrdo zamknutá, nesmie prepružiť, žiadna vôla. po rovine propedal, taktiež by nemal byť posun velký, možno pár mm. pri zjazde odomknúť a vedieť využiť zdvih aspoň na 90% čo pri mojej váhe 65kg bude zaujimavé.

od svojho zdroja viem, že aby som bol spokojný musím kúpit Talas 07, na druhej strane tento rok nebudem vedieť naškriabať financie...
Toť moja hrozná dilema a stále ešte neviem čo, kedy, prečo ...
22.08.2007 - 12:45:03
00
Celé to bolo naštartované týmto rámom ... lebo som uvažoval nad lahším rámom, nieje úžasný? Cena bola veľmi zaujímavá, ale ja som si povedal ked už tak full. :roll:

Prílohy:

MAX1-1.jpg
MAX1-1.jpg 161.96 KiB thumb_up0thumb_down

22.08.2007 - 12:54:06
00
Nazdar Roman.
Síce to nie je carbon, ale skús pozrieť aj cube ams125. Niečo ako spectral výbava/zdvihy. Tiež celkom dobré. Už len tie chechty na tlačiarni vyrobiť a kupujem. 8)
24.08.2007 - 08:08:12
00
Vdaka za typ ... skladba je zaujimavá, len uvažujem prejsť na SRAM preto aj moja volba Canyon.
Skúsim asi využiť ponuku mar_tina na vyskúšanie a potom budem pokračovať v rozhodovaní. Napísal som výrobcovi či je možné vymeniť vidlu na NERVE XC, ale zaťial sa mi neozval.
24.08.2007 - 08:29:20
00
Sa ani necudujem ze sa este neozval,odpoved na mail im trva tak 6-10 dni,najlepsie je tam zavolat,ale co sa tyka vymeny vidly,pochybujem ze Ti vyhoveju,skladaju tie modely tak ako su...
Inac ten Cube AMS125 2007 vyhral test Bike magazine(Nem.),vraj je to super volba pre XC-ckarov,co im uz nestaci 100mm zdvihu :wink: Urcite stoji za uvahu vo Vasom pripade.
24.08.2007 - 09:00:25
00
v nemeckom bikemagazine vzdy nahodou vyhra nemecky bike.. :P
24.08.2007 - 09:22:40
00
v nemeckom bikemagazine vzdy nahodou vyhra nemecky bike.. :P

:lol: :lol: :lol: ty brdo fakt...napr. v AM triede 1.Ghost 2.Cube 3.Canyon...ups tak vyhral Ghost,ale ten test robili asi neskor,predtym bolo to AMS125 prve.
24.08.2007 - 09:31:18
00
Inac ten Cube AMS125 2007 vyhral test Bike magazine(Nem.),vraj je to super volba pre XC-ckarov,co im uz nestaci 100mm zdvihu :wink: Urcite stoji za uvahu vo Vasom pripade.


Iný som ja frajer. Kuknem a hneď objavím víťaza. :lol:

2roman: Su tam tri varianty ams125. ams125 black K24 ma viac zo sramu ako zo shimana

2marecej: teba je tu škoda. By si mal chodiť k andrášimu a vacvalovej miesto tých troch humoristov. :)
24.08.2007 - 09:34:25
00
keyboard_arrow_up