No ja neviem, už minulý víkend keď som bola jazdiť tak som prišla domov zakuklená v pavučinkách. Na ceste je to rýchlejšie a asi to viac aj prefúka. Skúsim ja predsa ísť na ten horák. Mám doma síce starú šunku, ktorú som ešte na horskú cyklistiku vôbec nevyužila a teraz prišiel ten správny čas :) učím sa od vás. Vyskúšam to. Mám už naplánovanú trasu, ktorú chodíme v zime na bežkách. Je to nejakých 25km ale na začiatok to hádam stačí. Čakám aj na nejaké rady ak viete o niečom čo by mi mohlo pomôcť. :)
02.11.2009 - 08:11:55
00
"Čakám aj na nejaké rady ak viete o niečom čo by mi mohlo pomôcť"
teplo sa obliect :-). Ja som napr. citlivy na prsty (nohy , ruky). Horak bude predsa asi len prijatelnejsi na zimu. Len treba zvolit primerane tempo, aby sa clovek privelmi nespotil a zakladna zasada znie: co najmenej zastavovani.
02.11.2009 - 08:24:47
00
Naopak! Ja by som povedal, že na ceste je to v zime oveľa lepšie. Lebo v lese (ak je mokro) navlhneš a tak isto pri často meniacom sa profile (hore - dole kopec) sa spotíš a následne ťa prefúkne, resp. pot studí. Preto preferujem skôr jazdu po ceste, kde sa v tempe zohreješ a nie sú tam také kopce ako v lese (samozrejme pokiaľ si nedávaš úplne nezmyselné trasy ako napr. asfaltom na BK a späť - tam pohoda, späť kosááá). Avšak pri silnom vetre je rozumnejší les, závetrie.
02.11.2009 - 08:32:49
00
pri jazde v zime zakladna zasada znie - čo najviac zastavovaní ak ti mrznú prsty... ;)
02.11.2009 - 08:32:49
00
...zakladna zasada znie: co najmenej zastavovani.

Prečo? Ja som myslela, že si z toho spravíme výlet jesennou prírodou. A k tomu aj čajík v termoske (s rumíkom? možno) + nejaká musli tyčinka :)
02.11.2009 - 08:37:04
00
Ktorá z vás bola dnes v kukle s dioptrickými okuliarmi a ružovou bundou?... 8)


Hádaj. ;) Jej lesné veličenstvo srnka osobne. :clap: S ťažkým srdcom som nechala doma svojho milovaného oranžového mamutka a drala som hrádzu inkognito na galuskách. :$
02.11.2009 - 08:39:12
00
to bol rasťo



...vyzerám ako Rasťo?... :( Nemá Rasťo fúziky a briadku? :sweat:
02.11.2009 - 08:40:56
00
vyrazne pomoze pri zmrznutych prstoch, zastavenie a rychle kruzenie rukami aby sa rozprudila krv ,
tak isto aj prsty na nohach...zastavit a predkopavat chvilu,kym sa prsty poriadne prekrvia...sikmomber by vam o tom mohol rozpravat... :lol:
02.11.2009 - 08:41:38
00
Ad: Triki

Niekto ma v sobotu na hrádzi zdravil - netuším, kto to bol, mal oranžovú vetrovku. Nebol si to Ty? :wasntme: V sobotu som len "ľahko testovala zimu" - dopoludnia som bola behať, popoludní sviežich 20 na cesťáčiku. V nedeľu ľahkých cca. 26 km. BTW: aká zima, kde? Však okolo hrádze kvety kvitnú, narátala som cez dvanásť druhov! :f: :clap:
02.11.2009 - 08:45:05
00
Meradzi:
Ked zastavis, zacne prudke ochladzovanie organizmu. Preto som pisal, co najmenej zastavovani. Samozrejme plati zasada, ze ak necitis prsty, treba zastavit a postarat sa v prvom rade o ne :)
02.11.2009 - 08:53:20
00
vyrazne pomoze pri zmrznutych prstoch, zastavenie a rychle kruzenie rukami aby sa rozprudila krv ,
tak isto aj prsty na nohach...zastavit a predkopavat chvilu,kym sa prsty poriadne prekrvia...sikmomber by vam o tom mohol rozpravat... :lol:


Včera som testovala nové rukavice Authority (spomínala som ich vo vlákne Zimné rukavice). Super, akurát prvých 8 kilometrov mi strašne omŕzali ukazováky...Potom sa asi telo celkovo poprehrievalo a omŕzanie ukazovákov prestalo. :y: Na nohy som už vytiahla svoje rozkošné cyklistické kapce (hehe, také mini snehule s membránou a umelou chlpinou), jaaaj, to sa jazdilo! :$ :sun:
02.11.2009 - 08:55:48
00
piatok som si dala take lahke prevetranie po praci a vyklulo sa z toho peknych štyřicet na horaku :clap:
...a na druhy den, zapal mandli :punch:
02.11.2009 - 08:59:20
00
Meradzi:
Ked zastavis, zacne prudke ochladzovanie organizmu. Preto som pisal, co najmenej zastavovani. Samozrejme plati zasada, ze ak necitis prsty, treba zastavit a postarat sa v prvom rade o ne :)

Aha, no to má hlavu a pätu. Ale myslíš, že ten rumík by to nespravil (samozrejme že v optimálnom množstve, a hlavne keď nejde o preteky). Myslím to prekrvenie končanín. Osobne mám problém s prekrvovaním ale mimo telesnej aktivity, keď som neaktívna = ruky, nohy ľadové
Zani, kvety? U nás ich je teraz najviac na cintorínoch. Také čo kvitnú mimo, tak kvitnú už len zo zotrvačnosti. Na niektorých miestach sa počas víkendu udržal aj celodenný mráz. Taktiež som zvolila formu pohybu pre tento víkend radšej beh :)
02.11.2009 - 09:03:52
00
Danka: si PN? V piatok sme sa asi v lese minali. Jazdite teraz s Jozom po veceroch?

Meradzi:
Alkohol zo zaciatku rozsiruje cievy, ale potom je to opacne. Pozri: http://dennik.sme.sk/c/1147545/ako-sa-ohriat-v-zime-nepit-alkohol-radsej-sa-dobre-najest.html
Pomaha aj take to cvicenie s prstami pri bikovani.
02.11.2009 - 09:10:22
00
Zani, kvety?


Fakticky, dokonca liečivky, išla som si oči vyočiť! :nod: Zlatobyľ, púpava, čakanka, dokonca šalvia!, pyštek, ďalej vratič a ešte 6 ďalších druhov kvetov, ktoré sú u nás veľmi bežné, len bohužiaľ neviem meno... ale ak ešte aj budúci víkend budú, ofotím a dám sem. Dokonca ešte sa dajú oberať černice, našla som štyri veľké pásy černičia s kopou plodov! :nod: (Áno, áno, občas, keď to bez zachádzky k Dunaju nevydržím, tak tam trepem aj žiletku (Donau-Roubaix :D ), ale je to v pohode, sú tam vyjazdené plochy, takže ak sa zvolí správne tempo, galuskám to neublíži - len jazdca to trochu vytrasie :lol: ).
02.11.2009 - 09:18:17
00
keyboard_arrow_up