O akych ulomkoch to hovoris, take okuliare by som si v zivote na seba nedal !
A v tom je prave dalsia z vyhod Oakley, mozes na ne slapnut, prejst po nich autom nezlomia sa - ani sklo.

Nebuď naivný. Mne praskli M-Frame v zadnom vrecku dresu a ani ma neprešlo auto, len som sa v bufete oprel o lavičku. A poškriabané som ich mal tiež statočne. Odolnosťou sú na tom tak ako ostatné značky.
Treba si vybrať také , ktoré ti sedia a z ktorých Ťa nebolí hlava. Pretože práve zakryvenie "skiel" (polykarbonátových zorníkov) a ich vypracovanie je dôležité aby si si vlastne nevšimla, že máš niečo na nose.
Kľudne zabudni na fotochromatické sklá, tie aj tak nefungujú ako by mali (sú pomalé).
Mrkni sa na tieto značky :Bolé, Rudy Project, Briko, Smith, Adidas, Giro, Specialized, Oakley
05.11.2009 - 20:25:37
00
len tam moc skla nevymenis :P

Ale vymeníš.
05.11.2009 - 20:30:58
00
operativne podla pocasia doma na kolene?
slnko puk-puk, hmla puk-puk, nocny vyjazd puk-puk?
05.11.2009 - 20:41:13
00
Dobre si pozri obrázok nie puk-puk ale klik-klik.

Prílohy:

zoom_17-17-17_sportm_perf_white.jpg
zoom_17-17-17_sportm_perf_white.jpg 189.87 KiB thumb_up0thumb_down

05.11.2009 - 22:32:06
00
Nebuď naivný. Mne praskli M-Frame v zadnom vrecku dresu a ani ma neprešlo auto, len som sa v bufete oprel o lavičku. A poškriabané som ich mal tiež statočne. Odolnosťou sú na tom tak ako ostatné značky.
Treba si vybrať také , ktoré ti sedia a z ktorých Ťa nebolí hlava. Pretože práve zakryvenie "skiel" (polykarbonátových zorníkov) a ich vypracovanie je dôležité aby si si vlastne nevšimla, že máš niečo na nose.
Kľudne zabudni na fotochromatické sklá, tie aj tak nefungujú ako by mali (sú pomalé).
Mrkni sa na tieto značky :Bolé, Rudy Project, Briko, Smith, Adidas, Giro, Specialized, Oakley

Opotrebovanie je viac-menej vec starostlivosti. A poznam chalanov ktori Oakley pravidelne odhadzovali pocas zavodu na asfalt a aj balik po nich obcas presiel a v pohode sluzili dobrych par rokov. V tej dobe by som si to so svojimi Rudymi nedovolil.
05.11.2009 - 23:50:32
00
odkedy som objavil znacky O tak delim tento segment na "Oakley" a "ostatne okuliare"

Maxx, musel si mat veru veeelku smolu ze sa ti podarili M-Framy prasknut len tak vo vrecku dresa.

ja osobne dakujem Ockam za to ze este vidim, ked mi toto leto nedalo auto prednost a ja som trafil jeho prednu masku priamo tvarou a ako prve isli do zrazky Radary...absolutne nic sa im nestalo, iba spodna hrana skla mi tou silou narazu rozsekla vrch lica na tri stichy...mat okuliare co som jazdil predtym, tak ratam ze sa mi pri tom naraze rozlomia a nechcem pomysliet co by sa stalo...

ano, Oakley je drahsia znacka ale pri tych okuliaroch tie peniaze stoja za to...co sa tyka spracovania, materialu, komfortu a hlavne optiky :geek:
06.11.2009 - 00:04:07
00
Fuuuuha, to musela byt tvrda zrazka :whew:
06.11.2009 - 00:43:01
00
Oakleye su pre frajirkov, znalci nosia Smithy :)
http://www.smithoptics.com/
tito chlapci vedia ako sa robia poriadne okuliare, ich Elite division dodava napr. pre US army... akurat u nas som ich uz dlhsie nevidel... vcera mi dosli z e-bay novucicke Tresholdy za polovicnu cenu :)
06.11.2009 - 08:09:18
00
najlepsie dresy su vyrobene ;-)

Máš s tým nejaké pozitívne skúsenosti? :)
No ja jazdím už druhú sezónu s brílami z kaufíku a zatiaľ všetko OK ale na budúcu sezónu možno zaobstarám niečo nové, žeby: http://www.bikepro.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=895&category_id=31&option=com_virtuemart&Itemid=64
06.11.2009 - 08:24:32
00
Môžem jedine súhlasiť s Craobsom. Toľko som špekuloval, vždy sa mi niečo nepáčilo a čo sa mi páčilo, to bolo väčšinou dosť drahé.
Tak som si dal urobiť dresy tu:

http://cyklodresy.cz/cyklodresy

Poslali mi vzorkovník materiálov a vložiek, potom veľkostnú sadu na vyskúšanie, kvalita perfektná, cena primeraná, veľká spokojnosť.
06.11.2009 - 09:39:15
00
Máš s tým nejaké pozitívne skúsenosti? :)

prve dresy mame zo slovenskej firmy DEEM. Mam ho uz 3 roky a ziadna vada, akurat technologiou nedokazu spravit pekne syte farby..
od februara vozime dresy aj gate od kalasa a zatial taktiez bez problemov..

cenovo to vychadza okolo 1000-1500 za dres.. grafiku sme mali spracovanu sami, oni to len vyrobili.. robia kludne od kusu akurat cena bude cca o 200 vysia, my sme brali 3ks deem vtedy, 5ks kalas teraz..gate u kalasa taktiez 1000kc s tou najlepsou vlozkou co davali.. kalas ma aj damske strihy a damske vlozky samozrejme (vozi moja slecna, aj ked to je rekreacna vikendova jazda 5x do roka :D )
06.11.2009 - 12:39:08
00
Pozerala som stránku dresy.cz . Tam vychádza 1 dres na nejakých 1800 - 1900 Kč. Možno skúsim :) Po obchodoch som pozerala a nenašla som niečo také čo by som chcela. Takto si môžem vytvoriť taký dres ktorý bude presne podľa mojich predstáv :) Už chýba len našetriť naň.
06.11.2009 - 13:36:39
00
Myslím, že to vyšlo ešte menej. Môžem doma pozrieť faktúru.
Ja som si dával robiť krátky dres, kraťasy, dlhý dres, vetrovku a zimnú bundu. Všetko v jednotnom designe.
Pri jednom kuse to je asi trochu drahšie, lebo zarátajú grafický návrh, ktorý sa pri viacerých kusoch "rozpustí".
06.11.2009 - 13:50:59
00
Grafický návrh by asi nemal byť problém, mám na to lidi. Ale ak by si pozrel tú faktúrku, zhruba koľko to vyšlo teba, budem vďačná :) . Chcem len 1ks a poriadny. Zbytočne plytvať bubáčikmi nechcem, na niečo čo momentálne až tak nepotrebujem.
06.11.2009 - 14:03:05
00
Našiel som v Compe objednávku.

Ceny boli takéto:
Dres, krátky rukáv, materiál Coolmax 1560,- CZK
Dres bez rukávov, materiál Coolmax 1248,- CZK
Kraťasy, vložka Nobel Leaks, 1500,-CZK
Grafický návrh 800,- CZK
06.11.2009 - 14:35:01
00
keyboard_arrow_up