Urgentná vec: lesníci vo výbore pre životné prostredie, pôdohospdárstvo a ochranu prírody v Národnej rade navrhujú v rámci pripravovanej novelizácie Lesného zákona zakázať vzjazd bicyklov do lesa mimo lesných ciest a značených trás! Tu je zdôvodnenie:
"Na základe skúseností ... dochádza k nežiadúcej expanzii cyklistov a jazdcov priamo do lesných porastov a k nárastu počtu kolízií pri plnení oprávnených záujmov a zákonných povinností vlastníkov, správcov a obhospodarovateľov predovšetkým v ochrane lesa, pri výkone ich práv a právom chránených záujmov a neúmerne sa zvýšilo nebezpečenstvo ohrozenia života a zdravia občanov, ktorí sa jazdou na bicykli a koni bez akéhokoľvek obmedzenia dostávajú do odľahlých častí lesov s vysokou koncentráciou zdravie a život ohrozujúcich prvkov (extrémne terénne podmienky, veľké šelmy, absencia poznania traumatologického plánu pre prípad lokalizácie a pod.)"

Treba nejako reagovať, lebo ak to prejde, tak budeme porušovať zákon každý deň a hrozí nám pokuta (pokiaľ viem, tak 5000 korún).
20.06.2007 - 12:30:24
00
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=14086
20.06.2007 - 12:34:12
00
Ooops, sorry, nevšimol som si, že už taký thread existuje (á totiž dosť od veci názov). Admin môže tento môj thread kľudne zamknúť (ja to neviem).


Naposledy upravil Jaroh dňa 20.06.2007 - 12:56:30, celkovo upravené 1 krát.

20.06.2007 - 12:48:45
00
keyboard_arrow_up