8) Ospravedlňujem sa CERVOvi za túto tému ale nevedel som kde ju zaradiť.
ALE aj ľudské telo je zložené z rôznych častí - KOMPONENTOV.

8) Mám 30-tku na krku. Jazdním na MTBiku 12ty rok, posledné 4 roky intenzívnejšie aj absolvujem nejaké tie maratóniky a bohužial začínajú sa ozývať moje kolená. Doteraz som nevedel, že ich vôbec mám.

:?: Chcem sa Vás opýtať bikeri, aké máte skúsenosti s prípravkami na kĺby, napr.: ARTHROSTOP RAPID, COLAFIT, GELACTIV a iné......

Bol som už aj u orthopéda, lebo som mal bolavé pravé koleno, ten mi šlahol nejakú injekciu a teraz je zatiaľ pokoj. Pýtal som sa aj jeho a ten mi doporučil ŽRALOČIE CHRUPAVKY.

Poradte mi, aké máte vy skúsenosti, ak ste mali niekedy nejaké problémy.
:shock: Len mi prosím neradte želatínové medvedíky a studeno - lebo to je zase :roll: o nadváhe....... a kto má potom so sebou tahať toľkú váhu.
04.06.2007 - 23:44:31
00
ja (po)uzivam gelofit od kompavy. Kolena ma bolievali casto, no toto tusim funguje
04.06.2007 - 23:51:13
00
no skusenosti mame dobre, staci dodrziavat pokyny od vyrobcu....ja som sa napchaval gelactivom tri mesiace, potom tri mesiace nic, a potom zase tri mesiace jest...doporucuje sa opakovat tieto cykly aspon pocas jedneho roka, (niekde su to 2mesiace, niekde mesiac), po roku by mali byt ucinky dlhotrvajucejsie, ale ak mas vazne problemy, tak myslim nie je problem opakovat tie cykly do nekonecna, je to len vyzivovy doplnok....mne gelactiv zabral asi po troch tyzdnoch, (zabral = prestal com pocitovat bolesti), ale treba ten cyklus dokoncit inak je to hned spat...
05.06.2007 - 06:45:29
00
Bol som už aj u orthopéda, lebo som mal bolavé pravé koleno, ten mi šlahol nejakú injekciu a teraz je zatiaľ pokoj. Pýtal som sa aj jeho a ten mi doporučil ŽRALOČIE CHRUPAVKY.

To si bol snad u sexuologa, nie? :D

Inac podobnych tem tu uz bolo, tam si precitaj o jedeni medvedikov a tlacenky. 8)
05.06.2007 - 08:39:18
00
ja (po)uzivam gelofit od kompavy. Kolena ma bolievali casto, no toto tusim funguje

Taky tak. Uplny vypinac bolesti je to :D
05.06.2007 - 08:44:32
00
Priatelka, ma tiez problemi s kolenom, hlavne pri behu... Naposledy jej lekar poradil, nech uziva cisty kolagen. Teraz ma Colafit. Treba to brat v dost velkych davkach, tusim dve kococky denne. Ale to v lekarni vedia poradit. Ale aj tak to bude asi dlhodobe, kym sa to koleno upravi...
05.06.2007 - 09:10:16
00
snad aby Ste zacali setrit na titanove klby.... viete , co chysta ministerstvo zdravotnictva ??? Napr. ze Ludia, co aktivne lyzuju si budu musiet uhradit liecbu pripadneho urazu Z VLASTNEHO... Zrejme to rozsiria aj na ostatne sporty . VED PRECO BY SOM JA, co len doma sedim a do telky hladim, sem tam absolvujem pesiu turu do krcmy a s5 mal z mojho zdravotneho poistenia platit klby a liecbu nejakym samovrahom ZE ??? :D
DZME PALCE FICKOVI, SNAD TENTO SQELY NAPAD PREJDE !!!


ale teraz Vazne... Naozaj takyto navrh pravnej upravy sa pripravuje a je to uplne chore... Az toto raz prejde - zorganizujem protestny maraton na URAD VLADY.... V prvom rade by mali takto trestat ALKOHOLIKOV a FAJCIAROV - ti predsa vyzieraju zo zdravotneho poistenia najviac...
05.06.2007 - 09:24:35
00
Inac podobnych tem tu uz bolo,...


http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=13248&start=0
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... t=kolen%E1
05.06.2007 - 09:59:59
00
Diky pali, mne sa to nechcelo hladat ;-)
05.06.2007 - 10:46:12
00
Spadla hruska zelena, obila si kolena, teraz place na zemi, dake lieky dajte mi. Ty si hruska nezbednik, nepomoze ti uz nik..
05.06.2007 - 11:02:46
00
ak mas naslapne pedale, zacal by som od nich...trochu sa pohrat s posedom a nastavenim kufrov...ak to nepomoze, tak az potom tabletocky a podobne veci...
05.06.2007 - 11:35:12
00
Nášľapné pedáľe nemám a koľená ma nebolia, hoci v jednom jabĺčku mám 3 samorezky. Inak doktor mi povedal, že na boľavé kolená je najlepší bicykel :idea: :!:
05.06.2007 - 11:51:27
00
Kolena su velmi haklive kedze prenasaju zatazenie ake prenasaju...Ked zacnu boliet, vatsinou uz je dost neskoro. Podla mna je idealne sa o ne starat este predtym ako zacnu boliet. Mna zatial nebolia, ale sem tam ked to prepalim vo fitku s drepmi, tak to citim. Myslim, ze nieje zle preventivne jest co najviac zelatiny, ci uz vo forme cisteho kolagenu alebo aj prirodnych produktov ako nejake chrupavky a tak...Tot moj nazor. Ale sportovy lekar by vedel poradit si myslim, co treba robyt pre zdravie kolien.
05.06.2007 - 12:28:03
00
ak mas naslapne pedale, zacal by som od nich...trochu sa pohrat s posedom a nastavenim kufrov...ak to nepomoze, tak az potom tabletocky a podobne veci...

posledne tyzdne sa mi tiez ozyvaju kolienka,uz ich zunovalo to bikovanie zrejme...zaujma ma ten napad s kuframi,lebo prave tu bolest alebo skor take napatie citim pri tlaceni pedalu...teda ako nastavit kufre popripade pedale :?: Je tiez pravda,ze tyzden predtym som cvicil nohy v posilke a 2dni na to 70km maraton...asi neurobilo moc dobre...
05.06.2007 - 12:34:46
00
...Je tiez pravda,ze tyzden predtym som cvicil nohy v posilke a 2dni na to 70km maraton...asi neurobilo moc dobre...


Drepy su zabijaky na kolena, to poznam. Skus cvicit tak, aby si nesiel prilis nizko ak cvicis s vacsou vahou. Najlepsie tak aby stehenna kost bola maximalne rovnobezne s podlozkou, nie nizsie, alebo dokonca len tak aby si mal v kolene uhol 90st.


Naposledy upravil Senorexp2000 dňa 05.06.2007 - 16:02:11, celkovo upravené 1 krát.

05.06.2007 - 14:28:14
00
keyboard_arrow_up