Nie, barometer sa kalibruje GPSkom a cita to potom z neho, ale nic viac o tom neviem. A este tuna informacia http://pg-leonardo.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=300:gps-a-barometricka-vyka-konena-odpov&catid=59:jak-se-co-dla&Itemid=55 .. pokial by si cestoval, tak ti GPS bude tiez chodit hore-dole, lebo zem nie je gulata, resp. je priblizne gulata. Hodnota barometrickeho vyskomera nema problem merat s presnostou 10cm, ten tlak sa niekedy meni, ale vacsinu casu nie.
10.02.2016 - 12:46:23
00
iron.hide napísal:
tachace s nadmorskou vyskou a prevysenim stoja viac. Ale aj tak su zbytocne, kvoli castym zmenam tlaku je to nepresne a treba to casto kalibrovat. mam uz par rokov VDO MC 1.
Ked chce niekto merat nadmorsku vysku, tak najlepsie je GPS.

väčšinou nie je problém skorigovať výšku hneď na štarte, stačí vedieť kde bývaš.. alebo hoc kedy na razcestníku s výškou..
10.02.2016 - 12:49:36
00
a pritom by to mohlo byt take lahke - podla polohy pristroj zisti na ktorej vrstevnici sa presne nachadzas, a jej nadmorsku vysku by uz mal v sebe ulozenu, tak ako ma ulozene mapy.
10.02.2016 - 12:52:44
01
Dano5 napísal:
dnes je ideálne počasie na skladanie,keby som mal rám,už by som ho čímsi ohadzoval :)


Keby som nemusel sedieť v práci tak tiež. Došli lanká, bovdeny a gripy. Už by som mal mat všetko pokope :)
10.02.2016 - 12:54:34
01
na ceste podľa mňa stačí citlivé GPS + dodatočné korekcie podľa mapy, v teréne bude lepšia kombinácia GPS + barometer
10.02.2016 - 12:57:49
00
lto napísal:
Mozes startovat so skladanim :)


tak to rychlo musim objednat chybajuce veci :) ale neviem sa vobec rozhodnut :) aj ked mozno rychlesjie bude skusit vycistit a natlacit loziska vazelinou na hlavku :)
10.02.2016 - 13:00:12
00
iron.hide napísal:
a pritom by to mohlo byt take lahke - podla polohy pristroj zisti na ktorej vrstevnici sa presne nachadzas, a jej nadmorsku vysku by uz mal v sebe ulozenu, tak ako ma ulozene mapy.


Až také jednoduché to nebude. Vezmi si, že ideš po zvážnici zarezanej vo svahu. Pri GPS nepresnosti stačí 2-3 metre doprava alebo doľava a rozdiel vo výške podľa vstevnice môže byť pár metrov. Takto ti dokáže naskákať pekných pár vyškových. Z vlastnej skúsenosti keď som používal GPS tracker bez barometra. Na Martinky mi bol schopný namerať 1500-1600 nastúpaných metrov, pritom od domu po chaty to mám 800.

Terajšie modernejšie prístoje už majú filtre ale pri normálnom počasí je barometer stále presnejší. Bežne podľa hodinike Fénix 2, ktoré skalibrujem len pred domom a potom už nie mám hore rozdiel do 10 metrov v nadmorskej výške a nastúpané metre tiež viac-menej skoro presne sedia.
10.02.2016 - 13:01:35
01
veď nastúpané budú vždy sedieť :^) teda ak sa nejak dramaticky nezmení tlak.. akurát nebudú sedieť reálne a merané výškové metre v danom mieste..
10.02.2016 - 13:22:44
00
a niekto radsej bikuje a nastupane metre neriesi :)
10.02.2016 - 13:24:28
03
no veď vtedy nekalibruješ :D lebo na vedenie štatistiky ti netreba vedieť ako vysoko si bol a kedy, nastúpané/naklesané metre ti stačia a to ti zmerá vždy
10.02.2016 - 13:31:45
00
mage ,myslim , ze pokial nepotrebuje lto este nieco objednat ,tak to mas uz vopred prehrane ;) :lol: a vecer je tu fotka kompletu :D
10.02.2016 - 14:01:28
02
Dano5 napísal:
dnes je ideálne počasie na skladanie,keby som mal rám,už by som ho čímsi ohadzoval :)

veru dalo by sa v lese blatom ohadzovat :lol:
10.02.2016 - 14:09:03
03
MageZ napísal:
tak to rychlo musim objednat chybajuce veci :) ale neviem sa vobec rozhodnut :) aj ked mozno rychlesjie bude skusit vycistit a natlacit loziska vazelinou na hlavku :)

Heh, no ja mam prave problem tiez, lebo presmyk na tom rame nevyzera uplne najlepsie :( .. a uplne najhorsie je, ze nemam problem s vyberom pohonu, ci uz 1x11,12,alebo 2x10,11 .. ale s tym, ze tam budu ovalne prevodniky a vyrobcovia sa zblaznili a kazdy uz pouziva co ho napadne .. 94bcd, 96bcd, 80bcd, 77bcd .. pressfit, nie pressfit .. a k radeniu Shimano mam averziu este s davnejsich cias a zase SRAM prehazka co som videl, za vela nestoji. Furt dake problemy. Toz neviem... nahodit ho nahodit musim kvoli odskusaniu, to nebude velky problem, ale doskladat .. njn. Nastastie nemam novy ram, takze to nie je taka chulostiva zalezitost. S novym ramom by som ani do terenu asi nesiel :lol:
10.02.2016 - 14:34:28
00
kvakob napísal:
mage ,myslim , ze pokial nepotrebuje lto este nieco objednat ,tak to mas uz vopred prehrane ;) :lol: a vecer je tu fotka kompletu :D

Zial potrebujem .. radenie/presmyk(ak)/prehazka a k tomu prislusna kazeta. A potom bude nutne riesit este rajdy a predstavec. No a k tomu este asi dost mozne kluky, co bude uplne najvac problem, takze sa na to asi vykaslem a nahodim tam svoju uz pouzivanu klasiku. V kazdom pripade presmyk na ten ram nemam ziaden. Nech zije kompatabilita :) .. a este mi nedosli brzdy.


Naposledy upravil lto dňa 10.02.2016 - 14:38:46, celkovo upravené 1 krát.

10.02.2016 - 14:37:17
00
a co to mas vlastne za ram
10.02.2016 - 14:38:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up