Ok, kúpim si aj ja.. snáď budú ok. Sklá neskresľujú? Je to asi klasika čínska firma, nie?
08.04.2021 - 09:11:56
00
Siroko su obycajny cinsky lacny shit. Krivy ram, stranice na jednu samorezku, ktore sa same otvaranim odskrutkovavaju. Sklicka z makkeho plastu, ktore doskriabes uz len samotnym utieranim. S normalnymi aspon trochu serioznejsimi okuliarmi to nema nic spolocne.
08.04.2021 - 09:17:32
04
ako píše jachmel, mal som voľakedy tieto siroko a v porovnaní už len s BBB vydžia oveľa menej a keď to celé porovnám s uvexom, čo mám teraz už zo tri roky tak je to ešte horšie
08.04.2021 - 09:21:21
01
Ja som z nich mal taký pocit, ale keď som čítal kladné recenzie tak som chcel vyskúšať. Ale už ma prešla chuť.
08.04.2021 - 09:24:53
00
Potvrdzujem extrémne rýchle poškriabanie sklíčok, prvé poškrabanie som "reklamoval", poslali mi nové okuliare, ktoré som si podľa vlastného výberu mohol vybrať. Ale aj tie sa poškriabali už po pár jazdách ani neviem z čoho, keďže som ich nestihol ani utrieť :)
08.04.2021 - 09:31:07
01
Ak by ste raz v zivote mali Oakley, tak si tieto vselijake cinske shity uz nikdy nekupite. Oakley maju najlepsie skla, to je bez debaty.
08.04.2021 - 09:32:57
05
Ja som asi vychytal dobrý kus, nič vyššie spomínané som zatiaľ nezaznamenal, a na zimné jazdenie mi to stačí. Za 25 € asi iné fotochromi nekúpim.
08.04.2021 - 09:34:08
01
určite, podobne aj napr rudy project ... len tá cena :P
08.04.2021 - 09:39:14
00
Ja som dostal SIROKO K3 fotochromatické od ženy na Vianoce a zatiaľ som s nimi spokojný. Pár jázd už majú za sebou a ešte som si nevšimol, že by boli poškriabané. Uvidíme, koľko vydržia, ale za tu cenu si myslím, že fajn. Tá zmena je síce pomalá asi (nemám s čím porovnať, sú to moje prvé fotochromatické), ale jazdil som s nimi po ceste, keď bolo slnko, aj v lese na trailoch a nevšimol som si, že by ma nejako obmedzovali. Dokonca uvažujem, či by som nevyskúšal od SIROKO aj tie enduro okuliare. Má niekto skúsenosti?
Ako písal ale MarkusQuo K3 sú dosť vysoké a idú mi tiež do prilby.
08.04.2021 - 09:42:13
00
Sesulak napísal:
Ak by ste raz v zivote mali Oakley, tak si tieto vselijake cinske shity uz nikdy nekupite. Oakley maju najlepsie skla, to je bez debaty.


Zato ich cenova politika, ziadna vyhra, to je bez debaty :lol:
08.04.2021 - 09:58:38
00
Na zraku sa predsa nesetri :P
08.04.2021 - 09:59:50
01
MarkusQuo napísal:
milankr79 skynet dobre sú tie sklá od Siroko... dá sa v nich ísť aj v šere prispôsobia sa ... mňa by zaujímalo, či ti nejdú moc do čela a do prilby... K3 mi toto robia, preto som volil K3s

Ahoj, skúšal som ich s prilbou a vyzerá, že to je OK. Pôvodne om mal tiež vybrané K3s, ale nakoniec som to zmenil, lebo ten spodok skiel sa mi zadal moc hranatý.
08.04.2021 - 10:11:17
00
milankr79 potom fajn. Dúfam, že budeš spokojný. Kamarát vozí tie čo máš ty už skoro 2 roky aj s dioptrickou vložkou a je spokojný. Za ten peniaz sú to dobré okuliare (záleží veľmi od náročnosti užívateľa a často, hoc to mnohí neradi priznávajú aj od peňazí). Ja som to mal (našťastie) možnosť vyskúšať u toho kamoša a poviem ti, že čo do funkčnosti som rozdiely medzi K3 a K3s nezaznamenal... možno vo veľkej zaťaží, keď sa z kečky parí môžu mať K3 mierne navrch kvôli 6 otvorom na vetranie (oproti 4 otvorom na K3s)... to že sú "ostrejšie" či hranatejšie by si vôbec v praxi neriešil (v reále keď ich porovnám, je to iba drobný vizuálny rozdiel).
V minulosti mali na stránke uvedený iný rozsah stmievania u K3 a K3s, dnes už majú oba typy rovnaké vlastnosti.

A ešte s cenou je spojený jeden neduh. Všímam si to u akýchkoľvek lacných okuliarov - siroko nevynímajúc. Je ním skreslenie obrazu v rámci periférneho videnia. Nejedná sa o žiaden markantný jav, dokonca sa to na rovnakom druhu skla neprejavuje vždy (manželka používa rovnaký model a jej sklo(-á) to napríklad nerobí). Určite sa dá tá deformácia zmerať, ale ako vravím, s tým som pri tejto cene počítal a ako hobík sa z toho nejdem pok...ť.

Tieto okuliare mi už neraz ochránili zrak a dostali už aj zopár slušných rán od konárov a problém s poškriabaním, ktorý tu zopár bajkerov spomínalo, u mňa (zatiaľ) nenastal.

Toľko moje postrehy k týmto brílam.
08.04.2021 - 10:39:36
02
Tie KLS rukavice sa mi rozpadli asi po 3 mesiacoch, hned sa zacali parat... KLS uz nikdy vaaaac
08.04.2021 - 10:43:27
01
robo96 ahoj. Vidím, že jazdíš jak drak (oproti mne). Ja mám za to isté obdobie najazdenú ⅓ z tvojho. Takže z toho si skúsim odvodiť koľko vydržia mne.

V každom prípade som rád, že si napísal svoj postreh. Vzhľadom k tvojej skúsenosti ... aké používaš teraz? Také, s ktorými si spokojný a aj čosi vydržia. Diky
08.04.2021 - 10:52:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up