Tu je technologia MIPS vysvetlena. V skratke ide o utlmenie rotacneho momentu pri pade, aby sa nepreniesol na mozog, ale absorbovala ho prilba.

Rozdiel medzi obycajnymi a drahymi prilbami bez MIPS je len v aerodynamike, kvalite vystelok, moznosti nastavovania... Ale rozdiel medzi obycajnou a prilbou s MIPS je si myslim dost podstatny vid. toto video.

08.08.2018 - 16:36:52
00
Cyklisti väčšinou nemajú helmu prišróbovanú k lebke, tak predpokladám, že v prípade rotačného momentu sa pošmykne samotná helma po vlasoch, nie je to teda zbytočný hype?
08.08.2018 - 17:02:28
07
Nech si na to spravi kazdy vlastny nazor:
http://www.predaj-bicyklov.sk/mips-zvysuje-bezpecnost-ci-reklamny-tah/
08.08.2018 - 17:14:32
07
Jednu mám tak plesnem len zopár postrehov.
• MIPS zmenšuje vnútorný objem prilby. Prilba pre MIPS musí byť väčšia a tým sa zvyšuje jej hmotnosť - je na oko trocha väčšia ale hmotnostne je na tom veľmi dobre
• Vetranie môže byť negatívne ovplyvnené - môže ale u mňa určite nie je, krásne to vetrá a vzduch obteká hlavu 10/10*
• MIPS znižuje komfort nosenia - negatívne
V ostatnom sa nevyznám ale svoju prilbu som si vôbec nekupoval preto že používa MIPS ale preto že má odnímateľný chránič brady, je ľahká , vyzerá dobre a má plnú DH certifikáciu + bola za dobrú cenu, ja tam ten MIPS vôbec nevnímam, teda okrem toho nápisu.

• Montáž MIPS je navrhnutá tak, že sa poškodí už pri miernom náraze. Prilba stráca svoju funkciu a je potrebné ju vymeniť - Našťastie nemám odskúšané.Toto moc nepoteší ale snáď to nebude až taká tragédia. "Mierny náraz" je tiež relatívny pojem... Ideálne to nikdy nevyskúšať a užívať si bike v zdraví. :-)
08.08.2018 - 17:41:42
03
za mna trochu hype. neviem sice porovnat moju cestnu prilbu bez mips, ale verim, ze ta prilba je bez mips lepsie vetrana a mips tomu nepomohol. ta umela hmota je spotena z oboch stran. z toho dedukujem, ze tok vzduchu nestaci odoberat pot. vlasy viacmenej nemam, takze tie odvod potu nevyriesia. ani v bell super 2r nemam taky neprijemny "igelitovy" pocit ako v tejto giro cinder mips. je to len subjektivny pocit samozrejme, ktory by ale zavazil pri dalsej kupe
09.08.2018 - 09:00:30
02
Akurát som pozrel tú helmu(obe) čo spomínaš a tam ten systém nevyzerá ani na oko moc vábne a pôsobí trochu skleníkovo a vôbec to nepripomína to čo mam v mojej KýBELLke. Preto asi netreba zabúdať ani na to že nie je MIPS ako MIPS.
V mojej prilbe sa jedná o "vylepšenú formu MIPS Spherical. Nie je tu použitá klasická klzná vložka"... opisuje to Henry33 vo svojom článočku o Bell Super DH MIPS. Ja som zatiaľ s BELLkou nad očakávania spokojný. Ľudí a prilieb je kopec, čas ukáže a preverí každý systém a výplod.
09.08.2018 - 11:18:32
01
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 20:29:15, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2018 - 11:51:43
01
Uz som s MIPS Spherical dostal dve bomby do hlavy a nic som nepocitil. V beznej prilbe zvykla pobolievat hlava po silnom udere. Nevyhoda tohto systemu je, ze to neustale vrzga a videa tocene z uchytu na helme su zvukovo hrozne.
09.08.2018 - 12:10:47
01
Ešteže to boli len bomby..a nie "mierny náraz" :tmi: :D
09.08.2018 - 12:18:32
01
Mierne to nebolo no. Preliacena ostala.

Prílohy:

20180630_121904.jpg
20180630_121904.jpg 557.46 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2018 - 12:32:10
01
Ked uz tu riesite tie prilby...moja skoncila pred dvoma tyzdnami takto:
Príloha:
IMG_20180809_134508.jpg
IMG_20180809_134508.jpg 521.83 KiB thumb_up0thumb_down



Ale som v poriadku, islo o viac komicku ako tragicku situaciu...ta prilba tak dopadla zrejme preto, ze v nej v case ,,narazu" nebola hlava :)


Naposledy upravil Kidak dňa 09.08.2018 - 13:54:49, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2018 - 13:48:01
02
To si sa kde takto kvalitne rozsekal? Ty si OK?
09.08.2018 - 13:53:37
01
:tmi: To musela byť riadna morda toto
- uff..ten"edit" tvojho prispevku ma docela potešil


Naposledy upravil mdfk dňa 09.08.2018 - 13:57:42, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2018 - 13:54:29
01
edit v mojom prispevku ;)
09.08.2018 - 13:55:41
02
Ale tak aby som to z mojej strany už uzavrel. Čo sa týka MIPS, ako staršia verzia neviem, vlastním MIPS Spherical ktorá ma nijako neobmedzuje v komforte nosenia a cirkulácia vzduchu okolo hlavy je fakt výborná, takisto aj odvod potu v mojej prilbe je vyriešený na 1. MIPS nebola vôbec kritériom alebo obmedzujúcim faktorom pri výbere. Prilba mi sedí ako uliata, je ľahká, vzdušná, pohodlná za dobrú cenu a z podobných 2 in 1 prilieb sa mi páči najviac + má plnú DH certifikáciu takže musela prejsť radom záťažových testov atď.
BELL má bohatú históriu a zaoberá sa vývojom a výrobou prilieb už radu pekných pár desiatok rokov. Záber majú široký, od skydiving-u cez motoristické športy, zimné športy až po cyklistiku atď. a to vo svetovej triede. Tak snáď vedia čo robia a nevystavili by popredných športovcov a ostatnú klientelu nepohodliu a zvýšenému riziku len pre dáky hype, pričom by riskovali aj svoje dobré meno. Všimol som si že MIPS pchajú aj do prilieb určených pre Moto GP a MX čo je už iná liga. Takže niečo na tom okrem hype a lóvou možno bude( a možno aj nie.) Má to aj iné výhody nakoľko ich prilby bez MIPS išli cenovo dole. No rozdiely v rovnakých modeloch s a bez MIPS sú v rádoch +/- 20 eur. čo nie je také hrozné. Ak by som dal za prilbu s MIPS o 20-30 euro navyše a v skutočnosti nie je o nič viac ani menej bezpečná ako bez tejto technológie, nevadí mi to :-) Horšie by bolo keby bol MIPS na úkor bezpečnosti.
Takže záverom značke BELL verím. Čo sa týka MIPS prečo nie, nie som ani zástancom tohoto systému ale nie som voči tomu ani nijako skeptický a kritický. Pokiaľ ma to v komforte a v prvom rade v bezpečnosti nijako neobmedzuje, prečo nie. Paleta na trhu je pestrá a každý zverí svoju hlavu tomu v čom sa cíti najlepšie, čo mu sedí najlepšie, čo sa mu páči, čomu verí a za čo je ochotný zaplatiť. Výber favorita bude aj tak na základe určitých modelov v danej triede od rôznych výrobcov. Neviem si predstaviť že by som si prilbu ktorá mi plne vyhovuje po všetkých stránkach nekúpil len preto že má alebo nemá MIPS. Takže MIPS neMIPS.... :D Hlavne nezabúdajme svoje kýbliky doma a nosme ich na hlave. Tie remienky sú tam tiež neni pre srandu :sun:
09.08.2018 - 13:58:22
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up