FiLus napísal:
Áno je to značka na G... A je to kamošov ročný Reign...

to je prasklina od zataze zboku podla mna .. tie otrepy okolo vyzeraju, ako keby sa to nasilne ohlo smerom von, co ale neviem ako sa stalo :^) .. mozno nejaky kruty dopad na sikmo doprava, to nebude ziadna hradza :D

bowdenova diera to urcite nezoslabila a odrenina od kolesa nema vplyv na nic
11.04.2021 - 23:03:30
01
Jasné vedel že robí blbosť, tak sa zichroval
Neviem či správny prístup by bol nerobiť blbosti, ale už záleží od pohľadu
toto nie je priekopnictvo, ale snaha ušetriť za každú cenu
11.04.2021 - 23:11:38
01
zihadlo 5 napísal:
aj RSP vazelinka na vidlice je super jemná, pri dalšej rozborke ju skusim

Ja na ratchett používam iba túto vazelínu na vidlice. Za tie mnohé km som len na jednom ozubení dal dole roh jedného zuba, čo ale na funkčnosť nemalo vplyv a jazdil som ďalej nejaký ten rok. Aj keď dáš tejto vazelíny trošku viac tak sa úplne zo zubov vytlačí taká je jemná :)
12.04.2021 - 00:01:05
00
lto napísal:
to je prasklina od zataze zboku podla mna .. tie otrepy okolo vyzeraju, ako keby sa to nasilne ohlo smerom von, co ale neviem ako sa stalo :^) .. mozno nejaky kruty dopad na sikmo doprava, to nebude ziadna hradza :D

bowdenova diera to urcite nezoslabila a odrenina od kolesa nema vplyv na nic

Tiež sme nechápali... Prvú jazdu zišiel v pohode vytlačili sme si hore na druhú, kecame zrovna o prasklinach rámov a chalanisko len tak medzi rečou zahlásil "keď už je reč o prasklinach" a ukázal na rám ? je to presne v mieste kde stavba prechádza s plného ploskeho profilu do dutého profilu... Vypátral som ze na tom mieste malo pár ľudí praskliny, ale nie až taketo... Možno nejaká výrobná vada
12.04.2021 - 08:01:41
01
Matvej15 napísal:
Činske blatko? 54 zubová verzia. Po necelých 60km. Použitá original DT swiss vazelína v minimálnom množstve aby to nezalepilo zuby. Už druhy ratchet zrušený. Prvý bol bol originál DT 18 zubový, ale tam to pripisujem skôr použitiu nevhodnej vazelíny. Nemal som po ruke origo DT. Dúfal som, že tento systém bude trochu odolnejší. Zatail sklamanie. S trojzapadkovým novatecom som toľko problémov nemal, resp žiadne.

Inak skúšal niekto reklamovať na aliexprese? Oplatí sa písať predajcovi (ZTTO)? Za vyskúšanie asi nič nedám...


To bolo kupované u oficiálneho ZTTO predajcu? Či to nie je fejk fejku... Skontroloval by som aj náboj, nie je normálne, aby si behom chvíle zničil 2 ratchety. Ja mám 36z ZTTO ratchet a ani po pár tisích km na ňom nie je vidieť žiadna známka opotrebenia. Používam origoš vazelínu.
12.04.2021 - 09:16:36
01
Matvej15 napísal:
Činske blatko? 54 zubová verzia. Po necelých 60km. Použitá original DT swiss vazelína v minimálnom množstve aby to nezalepilo zuby.
...
Inak skúšal niekto reklamovať na aliexprese? Oplatí sa písať predajcovi (ZTTO)? Za vyskúšanie asi nič nedám...

No toto vyzera podozrivo- nebude to len napodobenina ZTTO? Moj ZTTO ma vyse dvoch rokov (Mar 2019), sice ma hanebne malo najazdene na ten vek, ale cez tisicku to bude. Minuly vikend som ho pozeral a menil vazelinu (vzdy tam bola origo DT) a nenasiel som nijake mechanicke poskodenie, iba boli opticky vylestene plosky kde na seba dosadaju zuby, co boli aj na originalnom 18z.
12.04.2021 - 09:36:49
01
ja som ostruhal taky co bol kupeny z ofiko ZTTO shopu ako sucast M2 naboja, a stalo sa mi to ked bol namazany bielou vazelinou od vyroby a mrzlo ... potom som to este skusal mazat vsetkym moznym, ale uz stale preskakuje... poskodenie alebo opotrebovanie nevidno ... ked som napisal do ZTTO, hned mi poslali nahradny, aktualne sedi niekde colnici v BA ...
12.04.2021 - 09:53:49
00
niekedy je problem, ked nie je spravne nasadena pruzinka co dotlaca ten pastorok v naboji. Mne spravil syntace naboj po zmontovani, ze mi par krat presmykol. Nasledne som ho rozobral a nasadil spravne pruzinku a odvtedy mam zase pokoj. (premazane po sezone ca. 2-2,5k km)
12.04.2021 - 10:25:02
00
Zoidberg bonfo bral som to odtialto, myslim že je to ofiko shop. https://www.aliexpress.com/item/32904239223.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.52d44c4diJ8kUd

Ten naboj ešte skontrolujem.
12.04.2021 - 10:27:09
00
Shop teda mame ten isty. Daj vediet co zistis s nabojom.
12.04.2021 - 10:38:56
00
Zoidberg nenašiel som nič čo by tam mohlo byt zle. Ložiska bez vôli, otačaju sa hladko. žiadne poškodenie vnutroných dražok ani nič ine som tam nenašiel. Všetko vyčistene a namazane olejom. Uvidim či sa viac osvedči olej ako origo dt sviss vazelina.

lto tak som to odvažil, ale tie čisla nebudu smerodajne , kedže 54z verzia ma z vnutra take odlahčenie. 54z cina 16gramov a origo 18z 23g.
12.04.2021 - 18:39:13
00
Hej , to by chcelo rovnakozube obe .. inak ale na tej demolacii to vyzera, ako keby sa nieco ulomilo a potom sa to "rozjazdilo" po zbytku zuboch. Ale este ma napada taka vec,ze ak tie rohatky dobre nezapadnu a v zabere to pretocis, tak .. hmm .. pruzinky ? Vazelina ? Ale dobre je, ze teda sa tu pisu skusenosti , ze normalne v pohode to drzi. Cim viac moznosti, tym lepsie. Ratchet od DTcka jazdim uz asi 18 rokov na neviemkolkych kolesach a dobre je to.
12.04.2021 - 20:48:29
00
dnes sme vymenili pressfit na mojej novej Orbee, vydrzal cca 7 mesiacov :rofl:
v poslednom case uz bol pekne rozhegany.
snad novy xtr pressfit vydrzi dlhsie, budem tomu verit :)
20.04.2021 - 23:37:19
00
Moja skúsenost DT 240tky 20 000km a ozubené kolieska ako nové nikdy nepoužita original vazelina. Za posledné 2.roky iba hustý prevodový olej . Jedno čo som pocitil po tých 20.000km už tak nerapocú su o dosť tichšie.
21.04.2021 - 06:20:50
00
Ten ZTTO ratchet ... Na stránke obchodu majú fotografie dvoch ratchetov. Jeden je vyrobený patrične k tvaru zubov, a druhý je vyrobený lajdácky.

Záberová stena zubu je jednoducho kolmá, ale prispôsobili tomu zub tak, že vrchnú hranu skosili. Takže zub na vonkajšom obvode celkom dobre dosadá do záberovej steny protikusu. Kút, do ktorého zapadá zub, je ostrý, nemá zaoblenie. A je to vyfrézovené pekne čisto.
ae01.alicdn.com

Lenže tu nie sú zuby skosené na vonkajšej ploche, majú škaredú hranu.
ae01.alicdn.com

A tu ešte vidno, že kút, do ktorého má zapadať zub má vnútorné zaoblenie. Tzn. ak zub nemá skosenú vonkajšiu hranu, tak tá hrana naráža do zaoblenia tzn. zub nezaberá stenou, ale len vonkajšou hranou.
A preto sú po vonkajšom obvode zuby na jeho ratchete rozpadnuté ako bridlica.
ae01.alicdn.com

DT Swiss nerobí skosenie hrany na svojich ratchetoch, ale kút v zube robia hlbši, takže protikus doňho zapadá pekne a teda zaberá celou stenou, nenaráža hranou. ZZTO má evidentne nekonzistentnú výrobu.
21.04.2021 - 08:36:29
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up