a co tento nazor: post775733.html#p775733
28.12.2014 - 15:08:47
03
JAHMANsvk klídek sú ešte stále sviatky, navrie ti žilka a ak pukne , budeš mať po prdeli...Tak sa nestresuj zákon platí na Meridu aj na Specializad aj na ...rovnako.
28.12.2014 - 15:10:57
01
prečítajte si záručné podmienky, nikto na Sk nepôvodnému majiteľovi vec nevyrelkamuje

/° () /) () /3 /\

28.12.2014 - 15:14:02
01
to si pis ze vyreklamuje ;) pretoze zaruka je platna na VYROBOK!!!! nie na KUPUJUCEHO

to ze to ma niektora znacka v zarucaku je sice pekne.....ale v rozpore so zakonom....

ak ja nieco kupim.. o tyzden predam.. tak ten co to odomna kupi ma rovnake pravo to v zarucnej dobe reklamovat.. pretoze na ten VYROBOK sa vztahuje ZARUKA!!!!!
28.12.2014 - 15:16:03
00
Ak kúpim ako prvý majiteľ vec od predávajúceho, ktorý je PO alebo FO, ktorá predáva svoje výrobky, som spotrebiteľom a tým pádom mám ochranu zákona o ochrane spotrebiteľa. Táto ochrana sa však nevzťahuje na kúpu/predaj u FO.

Preto pri závadách, ktoré vyjdú najavo po kúpe od prvého vlastníka veci treba riešiť podľa OZ v rámci zodpovednosti za vadu- §499 a nasl. Z toho teda jasne vyplýva, že vzťah medzi pôvodným predávajúcim v obchode a kupujúcim od 1. majiteľa nevzniká. Spôsob splnomocnenia sa mi ale vcelku pozdáva, odporúčam teda riešiť to takýmto spôsobom.

Záver- Obchod má pravdu- záruka sa vzťahuje na prvého majiteľa ak je uvedený v záručnom liste. (môže sa ale stať, že Vám dajú prázdny záručný list a v tomto prípade je prakticky nedokázateľné kto danú vec kúpil- teda v takomto prípade sa dá uplatniť reklamácia ak sa disponuje dokladom o kúpe) BOZE DAKUJEEEM!!!!!!!!!!!
tak na co pravnici este cakate ked tu tak tvrdo dupete nohami? Preco ich nezazalujete ked roky idu proti zakonu? A ja si vymyslam ze existuju firmi co poskytuju zaruku len na 1.majitela :) neexistuje len vas nazor, vasa skusenost, a vasa pravda zial nieje to tak.
Zo zákona záruku poskytuje predajca kupujucemu. Takže záruka neni zo zákona nijako prenositelná... Cize ak kupis s bazara jazdenku reklamuj podla zakona u 1. majitela a ani predajcu kde to 1.majitel kupil. kapis to? a potom mozes od majitela pytat 24mesacnu zaruku zakonnu :) tak by si mal podla zakona postupovat. Ak chces reklamovat v predajni musis mat splnomocnenie na zastupovanie jeho osoby v reklamacii a potom mas 24mesiacov..inak nemas narok ak ma spolocnost v obchodných podmiankach vyhradene len 1. majitel. zial niesu vsetky firmi TOP

☮☮☮

28.12.2014 - 15:26:23
00
Pol, preco aj ty tyras ten bike? Co nevies,ze s tym mas jemne zaobchadzat?:) bike sa kupuje na ukazovanie,nie na jazdenie:)
Predlzena zaruka je dobra vec, a ak uz je clovek 2.majitel,je dolezite aky ochotny je 1.majitel:)
Do prasknutia ramu som si to neuvedomoval,ale u ramu je zaruka pomaly dolezitejsia ako geometria.
28.12.2014 - 16:39:03
00
Tak presne záruka sa vzťahuje na výrobok a nie na majiteľa (prvého či trebárs aj desiateho) ale zákonom stanovená záručná doba je poväčšine 2roky. (okrem chleba :-) )
To že si niektorí výrobcovia resp.predajcovia napíšu napr. 10rokov alebo aj doživotnú záruku potom zákon asi už "nezastrešuje" alebo potom v týchto prípadoch treba čítať medzi riadkami. (alebo tie písmenká ktoré sú také malé, že má aj tlačiareň s nimi problém)
A ešte niečo - ja reklamácie len vybavujem, nie som oprávnený ich nejako posudzovať a ...
... To znamená , že som obyčajný mukel ;-)

...a pracujem pre drevársku firmu ;-)

Jazdím už len pre radosť
2008 - 2021 * 121 321km
* Rok 2021 - 1 322 km

28.12.2014 - 17:37:32
01
Šak keď sa dá 5 ročná alebo doživotná záruka rámu na prvého majiteľa, tak to nie je protizákonné, lebo platí stále platí zákonom stanované 2 ročná záruka. V rámci 2 ročnej záruky ti nepovedia nič, či si prvý alebo desiaty majiteľ a keď povedia, tak stačí pohroziť kontrolou :D Potom v rámci nadstavbovej záruky si môžu klásť podmienky ako uznajú za vhodné...

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

28.12.2014 - 17:49:10
03
Či si mukel , alebo nie to je v tomto prípade irelevantné...Reklamuješ , pracuješ na reklamačnom tak si potom oprávnený zodpovedne odpovedať...
28.12.2014 - 17:51:20
00
Repetitio est mater studiorum...
Tak si to precitajte este raz. Na druhej strane je navrh, ako obist zaruku vztahujucu sa len na prveho majitela... ;)

"An athlete cannot run with money in his pockets. He must run with hope in his heart and dreams in his head." Emil Zatopek

28.12.2014 - 18:09:19
00
Poďte jazdiť radšej, reklamáciu riešte keď bude dôvod :P

Staraj sa o svoj bike tak, aby nikdy nemal dôvod zradiť ťa.

28.12.2014 - 18:18:34
00
Chlapci a ***** vám už z týchto hádok?

Toľko nasratých ľudí a jediné čo môže niektorá strana získať je pocit, že má väčšieho. :-(
28.12.2014 - 18:54:03
01
Nehádajú sa - diskutujú ;)

Už len tak :)

28.12.2014 - 19:03:06
01
Milos21 to napisal presne. Dozivotnu, resp. predlzenu zaruku poskytuje vela vyrobcov v bikovom aj nebikovom svete. A ta je povacsinou viazana na prveho majitela, pretoze ten sa registruje u vyrobcu. A prave preto je poskytovana len jemu. V pripade "dozivotnej zaruky" je to aj logicke.

A celu tuto diskusiu zacal Miso, ktory si vysvetlil reakciu pred nim po svojom...

Podoba:
Existujú rámy aj s 10 ročnou zárukou. nielen na 1. majiteľa.

misopetrovic:
zaruka na prveho majitela je co za blbost?? zaruka predsa plati na vyrobok!!! nie na to kto ho pouziva...
28.12.2014 - 19:18:48
01
Ja by som povedal, že 2-ročná záruka platí podľa zákona na výrobok/tovar a nemôže byť viazaná len na prvého majiteľa. Keď je záruka predĺžená (doživotná záruka, 5-ročná záruka na rám...) tak platí tak ako je uvedené v kúpnopredajnej zmluve - to znamená že po prekročení zákonom stanovenej doby - 2r. - platí to čo je v zmluve = záruka na prvého majiteľa ;)
Tj. do dvoch rokov od kúpy to môže reklamovať hocikto, po dvoch rokoch len prvý majiteľ alebo ten kto je uvedený v zmluve :)
28.12.2014 - 21:07:00
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up