Ináč TF2 je riadny humus, vyrojili sa mi mravce v dome okolo vodovodnej trubky, nemal som nič iné po ruke, tak som ich zastrekol s tf-kom,
zastavovací účinok bol okamžitý :)
02.04.2015 - 19:06:44
07
myslím že rovnaký účinok by mal aj deodorant :D
Inak este k tomu mazaniu, ten test nema ziadnu vypovednu hodnotu, aplikacia maziva je uplne odveci (rovnaka vypovedna hodnota ako keby nastriekal klince a skumal ktory skor zhrdzavie), akurat je vidiet ze WD-40 funguje presne na to na co je urceny- tj odpudzovat vodu a konzervovat. Ale mazanie by som prenechal na to urcenym mazivam... Najlepsie takým s aplikatorom. Je to sice pracnejsie, ale aj ucinnejsie a cistejsie.
Samozrejme vyber spravneho maziva je subjektivna vec. Kazdemu vyhovuje nieco ine ale vzdy sa to toci iba okolo cistoty a vydrze-(odolnost voci vode, kilometrovy nabeh na jedno namazanie)
02.04.2015 - 19:07:54
00
nije to tvoja stranka a firma?aj sprej si vyvinul ? :)


nie nie je to moja firma , len som to kúpil na skúšku , je to drahé a malé :) a myslím si o tom že " Antikorozne účinky pôsobia až po dobu jedného roku " je to ne reálne :)
02.04.2015 - 20:32:53
00
aplikacia v spreji mi pride trochu neefektivna...Odkedy použivam Yarroline Lubrichain Racing Wax 75ml nemam problém. Umňa je to tak, že skor ako retaž začne chytať hrdzu ju vyťahám a je zrela na výmenu :D.
pao tak s tymto suhlasim. aj ked moj postup je trochu zdlhavy, ale vysledok stoji za to. dokladne ocistim retaz a pockam kym uschne. zohrejem vodu, nalejem do stareho hrnceka. nadobku s mazadlom ponorim (niecim zatazim) do horucej vody na par minut aby bolo redsie. potom postupne kvapnem jednu kvapku na kazdy clanok retaze. idem na pivo. po jednom pive pridem k bicyklu a otocim klukami priblizne o stvrt dlzky retaze. tym zabezpecim aby sa mazadlo rovnomerne dostalo do celeho clanku retaze. toto opakujem styrikrat. takze styri piva a retaz je namazana. a na druhy den pred vyjazdom prichadza dalsia faza. utieranie retaze kolko sa len da. inak sa to z retaze taha ako lepidlo a bicykel je po chvili jazdy riadne spinavy. samozrejme nie je to naveky a prach to na seba chyta. ale maze naozaj dobre. ked uz zacnem pocut, ze retaz je hlucnejsia, je cas na zopakovanie opisaneho postupu.
02.04.2015 - 21:03:55
01
tak isto pouzivam Yarroline co PAO a po par km utieram dosucha tak 2-3x. retaz zvnutra maze a zvonku sucha pricom nenabaluje na seba bordel. retaz je najcastejsi spotrebak za par € nejak vaznejsie by som sa o to mazanie nezaujmal. ale ten testik bol zaujmavy musim uznat :)
02.04.2015 - 21:16:54
00
Verim tomu, ze dobrou starostlivostou o retaz sa jej zivot da predlzit, ale ak mam pred kazdym a po kazdom vyjazde obetovat x casu na to, tak to nie. :) Slusna retaz sice nieco stroji, ale v konecnom dosleku asi aj menej ako hodiny laborovania (pokial to teda cloveka nebavi hrat s retazou :)). Ale je pravda, ze neamam rad ked sucha a drhne, ale to zas prejazd cez prve blatko spravi. :D
02.04.2015 - 21:28:09
00
Ja používam toto http://www.novato.sk/produkt/162-mega-olej%C2%AE.aspx a ešte pár iných produktov od nich. Objednávam od nich do práce a majú fajn produkty .
PS : nepracujem pre nich ani ma neplatia za reklamu :D
02.04.2015 - 21:43:16
00
kolko stoji ten sprej? a da sa objednat len jeden kus napr?
02.04.2015 - 21:52:35
00
Cenu neviem z hlavy a či sa dá jeden kus tiež netuším. Cenu pozriem a dám vedieť. Ale sú tam ochotní ľudia možno na dobierku by poslali :).
02.04.2015 - 22:01:26
00
Cital som dobry clanok o mazani bicyklov (neviem ho momentalne dohladat) a z toho vyslo ze najvhodnejsie na mazanie retaze je vazelina, ale nie ta husta samozrejme, ale riedena, co je vlastne velka cast maziv na retaze. Riedena je koli lepsej aplikacii po ktorej sa nasledne musi nechat odparit "riedlo" a teda, namazat a nasledne ist hned jazdit sa neodporuca.

a teda pouzivat na retaz oleje v pravom slova zmysle je nerozumne :)
02.04.2015 - 22:34:37
00
taky ci onaky olej.... aj tak kazdych cca 200-300 km treba retaz umyt docista, vysusit a namazat aby sa olej dostal do clankov a nie na povrchu.... kazdy olej, ci uz je to TF alebo WD v kombinacii s prachom, blatom a pieskom vytvara dokonalu brusnu pastu, ktora brusi jak prevodniky a kazetu tak samu retaz,,, olej nikdy nemoze predlzit zivotnost retaze,.. ale jej spravna udrzba, a udrzba celeho radiaceho systemu.....
ja osobne pouzivam obycajny motorovy olej, 1 liter za 8-10 eur.... pre mna osobne TF a poodobne oleje su len smiesny reklamny tah... si zoberte napriklad vazeliny: preco stoji v bike shope maly kelimok vazeliny tak vela??.. a to pochybujem ze je lepsia ako obycajna vazelina na pumpe, ktora vydrzi daleko vacsie teploty, otacky do niekolko tisic a daleko vyssi tlak vody... ako vravim, len reklamny tah na ludi, moj nazor...
02.04.2015 - 23:59:55
03
taky ci onaky olej.... aj tak kazdych cca 200-300 km treba retaz umyt docista, vysusit a namazat aby sa olej dostal do clankov a nie na povrchu.... kazdy olej, ci uz je to TF alebo WD v kombinacii s prachom, blatom a pieskom vytvara dokonalu brusnu pastu, ktora brusi jak prevodniky a kazetu tak samu retaz,,, olej nikdy nemoze predlzit zivotnost retaze,.. ale jej spravna udrzba, a udrzba celeho radiaceho systemu.....
ja osobne pouzivam obycajny motorovy olej, 1 liter za 8-10 eur.... pre mna osobne TF a poodobne oleje su len smiesny reklamny tah... si zoberte napriklad vazeliny: preco stoji v bike shope maly kelimok vazeliny tak vela??.. a to pochybujem ze je lepsia ako obycajna vazelina na pumpe, ktora vydrzi daleko vacsie teploty, otacky do niekolko tisic a daleko vyssi tlak vody... ako vravim, len reklamny tah na ludi, moj nazor...



Na nazore ze "radsej mazat hocicim a castejsie, nez dobrym a zriedkvo" nieco sice je ale asi ostanem pri pravidelnom servise na to urcenymi prostriedkami, v porovneni s cenou bicykla to az taka investicia zas nieje.
Na bicykel pouzivam 3druhy vazelin, jednu do pruzenia, druhu na loziska a poslednu na zavity, sedlovku a predstavec.... ty rves vsade pumpovu ?
03.04.2015 - 00:20:23
00
tak dnes som objavil niečo takéto na prednom plášti... a to som pred časom objednával zadný s tím, že predok túto sezónu ešte vydrží, ale tomuto moc neverím

Prílohy:

DSC02120.JPG
DSC02120.JPG 269.78 KiB thumb_up0thumb_down

DSC02122.JPG
DSC02122.JPG 194.74 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2015 - 10:57:37
00
ako sa ti podarilo vpredu takto zodrat plast?
03.04.2015 - 11:57:10
00
Jazdenim? :)

Ale dopredu treba dat vzdy novy plast a dozadu ten zjazdeny, urcite nie vpredu nechat zjazdeny.
03.04.2015 - 11:58:57
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up