dik za radu uz som dnes aj kopec vladal vyslapat
11.07.2008 - 22:11:44
00
...takze ty mas piso zaseknuty nerv? A ako resp. cim ti diagnostikoval lekar? A co znamenaju tieto cisla L2/3, na ľavom TH12/L1. A uz mas nahodeny stavec v spravnej polohe :roll:


su to oznacenia stavcov podla casti chrbtice a poradove cislo smerom od hlavy nadol- C - cervix - krk, TH- thorax - hrudnik, L - lumbalne stavce-driek

cize TH12/L1 znamena ze je to medzi 12. hrudnym a 1. driekovym stavcom
12.07.2008 - 17:58:30
00
Ahojte,
pozeram, ze sa tu pisalo o zaseknutom nerve...mne sa to tiez stalo asi 2 mesiace dozadu. Neurologicka mi moc nepomohla, maser co mi napravoval krcnu chrbticu trochu ano. Bolest mi sice ustupila, ale trpnutie palca na pravej ruke mi zostalo. Okrem toho pocujem teraz pri otacani hlavou zvlastne zvuky z krcnej casti chrbtice. Vedel by mi niekto poradit co s tym?
Diky.
17.09.2008 - 16:30:49
00
Rozchodiť...
Ja som mal podobné vŕzganie krčnej chrbtice minulý rok. Bol som na liečení s operovanou nohou a lekárka mi predpísala okrem masáží nôh aj masáž chrbtice - vraj ju mám nejakú pokrivenú, deformovanú, takú úradnícko-počítačovo-cyklistickú... Masáže mi robili dobre, ale po liečení asi tak dva mesiace mi vŕzgala krčná chrbtica pri niektorých pohyboch. Prešlo to, čiže som to rozchodil.
17.09.2008 - 20:51:50
00
Len mne to teraz vrzga (ono to nie je ani vrzganie, ale taky cudny zvuk) aj pri chodzi a je to velmi neprijemne...bojim sa, aby sa mi neznicili stavce...Mam taky pocit, ze je to intenzivnejsie vonku v chladnom prostredi...
Asi 4 dni dozadu rano ked som sa zobudil a otocil hlavou, tak to bol brutalny rachot...snazim sa kazdy den cvicit cviky na krcnu, snad to pomoze...
18.09.2008 - 10:06:32
00
Tak tak - chrbtica je naj priateľ človeka :arrow: najlepší aj najhorší zároveň. A moja by toho vedela rozprávať! :shock: A čo jej paradoxne najviac pomáha? Bajkovanie a fyzická záťaž! Svaly okolo skeletu sa posilňujú stále viac, aj keď sa samozrejme ešte pritrafí, že ma moja chrbtica statočne vytrápi... :| Ale najhoršie je posedávanie, pasívne oddychovanie namiesto aktívneho, sedavá robota...Ale chytila som to za pačesy, dve kolesá za sebou sú predsa len iná muzika ako dve vedľa seba, ktoré sa poháňajú rukami, nie? :shock: A všetky pekné a dôležito znejúce diagnózy s rastúcim počtom kilometrov a hodín na čerstvom vzduchu upadajú postupne do hlbokého zabudnutia. 8)
18.05.2009 - 13:49:13
00
hmm tak ja mam problem s hrudnou chrbticou klasika , mierna skolioza ale dost to citit kedze plavam ako sekera bez poriska , aspon zatial , mi pomaha beh hlavne do kopca a premyslene posilovanie chrbtoveho svalstva a a samozrejme aj robota v zahradke , nasiel som si aj celkom dobru stranku na cviky pre bolavy chrbat je ich tam pozehnane takze skuste :-)
http://www.khouri.sk/ort_gulaty_chrbat.htm
18.05.2009 - 16:11:45
00
kdeže ste vyhrabali túto zabudnutú tému?
18.05.2009 - 16:29:51
00
Zdravim miestnych invalidov a expertov na utrpenie.
Chcel by som sa spytat, ci neviete, co moze znamenat, ked ma po dlhsej namahe zacnu boliet kolena. Po dlhsom vyjazde, pripadne ture v horach mam problem zohnut nohu v kolene. Ci uz jedna noha, alebo druha. Vselijako to tam vrzga a tak. A v poslednom case ma dokonca bolelo koleno tak, ze som si nan ani nemohol klaknut (bolelo na dotyk). Invalid uz v mladom veku??? :-/
18.05.2009 - 16:47:42
00
zajdi k ortopedovy a povedzmu to co si napisal sem a podla mna dostanes kvalifikovanejsiu odpoved :wink:
18.05.2009 - 16:52:00
00
Opakujem do zblbnutia. 2 krát do roka preužívať kĺbnu výživu po dobu 3 mesiacov.
18.05.2009 - 16:58:25
00
Zdravim miestnych invalidov a expertov na utrpenie.
Chcel by som sa spytat, ci neviete, co moze znamenat, ked ma po dlhsej namahe zacnu boliet kolena. Po dlhsom vyjazde, pripadne ture v horach mam problem zohnut nohu v kolene. Ci uz jedna noha, alebo druha. Vselijako to tam vrzga a tak. A v poslednom case ma dokonca bolelo koleno tak, ze som si nan ani nemohol klaknut (bolelo na dotyk). Invalid uz v mladom veku??? :-/


zacinajuca artroza. mam ju aj ja.zacalo to tym ze som sa jedneho dna zobudil a voda v kolene.o tyzden v druhom.3 tyzdne som nechodil,brali mi vodu z kolena. bolelo to ako SVINA. noha sa nedala ani ohnut....a samozrejme zacalo mi vrzgat v kolenach,pukat klby v ramenach,zapastiach.
Tieto problemy mam uz 3 roky. Dost mi pomohol Artrostop,bral som ho 3 krat rocne.Obnovuje chrupavku.No a samozrejme bikovanie. Vela bikovania. pomaha aj plavanie a šport.ale pozor,nie silovy -ako behanie a posilnovanie...To vam klby znici este viac
18.05.2009 - 18:29:41
00
2 alena : aka je prirodzena klbova vyziva , myslim v klasickom jedle napriklad , nechcem totiz to jest tie preparaty .....
18.05.2009 - 20:38:52
00
ja som jedol vela takych veci ako aspik a tlacenka a podobne srajdy kde je vela tej zelatiny to vraj blahodarne posobi :)
18.05.2009 - 20:46:56
00
2 alena : aka je prirodzena klbova vyziva , myslim v klasickom jedle napriklad , nechcem totiz to jest tie preparaty .....



Ak nechceš jesť preparáty, prípadne si nechať pichať do kĺbov hyaluronáty, tak ťa jednoducho kĺby budú bolieť aj na ďalej.
Maximum, s čím môžeš dosiahnuť minimálny efekt, je jesť želatínové prípravky, ktoré obsahujú kolagén, kt. patrí k stavebným látkam kĺb. chrupavky. /želatínový mackovia, huspenina,/
Ale k najdôležitejším zložkám kĺbnej výživy patrí, Chondroitin, Glukozamín sulfát a kyselina hyalurónová.
Glukozamín vzniká z fruktózy chemickou reakciou.
Chondroitin sa vyskytuje napr. v hovädzích tracheách a šľachách. Ale k tomu, aby sa vstrebával chondroitín, musí byť prítomný napr.aj vit. C a aby bol efekt, aj kys. hyalurónová, kt. je tam kôli tomu, aby chrupka nevysychala. Jej produkcia vekom klesá.
Podľa mňa jediná cesta, ak chceš niečo pre svoje kĺby urobiť, dva krát ročne napr. Artrostop, výborný a cenovo výhodný Mobilin / my máme teraz 3-mesač. dávku za 28 eur/,Artenal,a pod.
18.05.2009 - 21:05:57
00
keyboard_arrow_up