Hosť napísal:
Ta energia je v tomto pripade vytvorena prevodom z kinetickej energie vody na generatoch, nemusis mat odber aby si vedel kolko energie si nepouzil. Baterky tiez udavaju v kWh a pritom odber nabite mat nemusia - nabijes tu baterku a po roku ked ju niekde nechas polozenu je na polovici, to znamena ze polka ulozenej energie vysla "nazmar".

toto by mohla by zaujimava diskusia/flame. elektrarne takto nefunguju.. skus zrusit odber gabcikovu
29.03.2021 - 21:55:58
00
Myslim ze som tym reagoval na niekoho kto reagoval na zmienku o cinskej vodnej novopostavenej elektrarni kde nebolo pouzitych xyz energie pretoze nemala odber. Bol tam myslim nejaky problem s pochopenim ako mozu vediet kolko energiev v kWh nepouzili. Laicky povedane ak zrusim odber dynamu a tocim kolesom tak viem priblizne povedat kolko el.energie by som pocas tocenia kolesa vygeneroval, rovnako priblizne viem kolko el.energie by som vygeneroval ak by som bikoval ale nemal zapnute dynamo. Nema to nic s fungovanim elektrarne, to na co reagujes je len vytrhnute z kontextu.
30.03.2021 - 07:23:17
00
narazil som na zaujimave zariadenie https://opendime.com/
hw penazenka ktora vie odoslat iba jednu transakciu pretoze k poslaniu sa musi zariadenie fyzicky znicit. Privatny kluc je generovany na zariadeni, neda sa extrahovat, da sa rychlo overit ale odoslat sa da iba raz. Zaujimave riesenie cashovej formy bitcoinu kde ludia vedia vo fyzickom svete spravit bitcoinovu transakciu bez toho ze by nieco zapisovali na blockchain
01.04.2021 - 10:20:11
01
tymto si tu niekto nezaraba? pozeram ze par miest na slovensku vyzera zaujimavo
https://www.helium.com/mine
ak je vybudovana siet tych minerov a tie informacie su realne, tuto chlapi v piestanoch "tazia" 500+ HNT, a cena uz je 10eur za coin
https://explorer.helium.com/hotspots/1121T9pgnRkcmcXhJAcgze1fAKDGBL4GSaopQvvu5ngaDk2iNyAR
01.04.2021 - 23:50:10
01
Akurát pozerám ze je dosť problém sa dostať k zariadeniu
02.04.2021 - 11:19:36
00
no ved to je skoda, ale klikanim som dorazil ze sa daju tie nebry objednat tu, ale dodanie optimisticky jun, alebo ktovie kedy, myslim ze podla takych cisel uz maju vsade stotisice objednavok :D
https://www.distrelec.sk/sk/interierovy-hotspot-hnt-funkci-tezby-kryptomeny-eu-868-mhz-nebra-nbr-0022/p/30200778?q=nebra&pos=23&origPos=23&origPageSize=50
02.04.2021 - 13:12:41
00
Tak aktuálny stav že zisk za mesiac sa dá dosiahnuť okolo 1000 dolárov pri cene zariadenia 300daco je určite neudržateľný. Ale do budúcnosti to môže byť zaujímavé, keďže tu nejde o výkon zariadenia a to bude mať rovnakú cenu v sieti aj o rok alebo 10... Čím je ale viac uzlov sieti, tým je menšia základná odmena keďže ta je celkovo fixná a rozdeľuje sa rovnakým dielom medzi všetkých účastníkov. Musím si to ale ešte lepšie prejsť, každopádne dik za tip
02.04.2021 - 14:20:15
00
to je jasne, maju tam aj nejake kalkulacky a popis, aj keby sa to delilo viac, moze to byt este do buducna zaujimave, tie US shopy ma nejak nelakali ale skusil to objednat z toho linku, tak uvidime, v BB uz jeden svieti, tu je video od kosicana, sam v meste spravi len 6 za mesiac
https://www.youtube.com/watch?v=D7SU8dfLg8s
02.04.2021 - 14:30:26
00
a to inde nebezi len na tych zariadeniavch? to mi pride potom dake divne. logicky by cena mala klesnnut niekde na prevadzkove naklady
ale zas ak ten coin vymyslel vyrobca tych zariadeni tak potom super kseft :D
02.04.2021 - 22:30:56
00
cena stupa, klesne skor to rozdelenie odmien, teraz je tych zariadeni po svete 25tis. a bude ich radovo minimalne 10 nasobok do leta, ono to pred pol rokom bola investicia do neznameho, ale kto stihol a podrzal do toho sucasneho boom kedy cena skocila na vyse 20 dolarov, ma pekne prijmy, napr. piestany, kazdopadne predtym sa udajne aj dali vyrobit IoT zariadenia, ale uz nedavaju licencne kluce do toho a caka sa na vyrobcov, ktori samozrejme v tejto situacii uz nestihaju vyrabat, a do toho vsetky zname problemy s cipmi, dopravou atd :)
06.04.2021 - 09:38:15
00
to mi stale pride najpravdepodobnejsie to ze dakto zarobi na zariadeniach :)
kazdopadne ak su tam take zisky, treba to predat cim skor. mysliet si ze cena ostane nasobne vyssia nez su naklady na tazbu je blbost. to funguje kratkodobo a potom sa bud cena zbije dole, alebo dojde tolko tazicov ze sa naklady vyrovnaju. zatial jedina realna hodnota asi kazdeho coinu je len tak ze kolko kto do toho vrazi v podobe elektriky atd = naklady. preto aj coiny ktore sli cestou, ze ideme setrit elektriku, vymyslime kadejaky stake model nenarocny na naklady skoncili tak, ze odrazu bolo vytazenych kopec coinov na ktore sa minulo par centov. a potom dalsie smerovanie je jasne. ked nieco ziskam za par centov a mozem to predat za par eur, tak by som bol blby keby som to nepredal -> cena sa zbije dole na realne naklady. ak nepredam a budem dufat ze ten coin ma nejake vyuzitie hodne tej ceny, tak sa najde niekto co ide len za profitom kto ma predbehne a preda to, zbije cenu dole a mne ostanu len oci pre plac ze preco som to nepredal kym som mohol :D

coiny sa tazia preto, ze casom naklady stupnu, lebo klesa pocet vytazenych coinov atd a tym stupne cena coinov ktore drzim.
06.04.2021 - 11:08:13
00
je to zaujimavy projekt, paci sa mi ze vytvaraju realnu siet na ktoru sa mozu pripajat iot zariadenia, a aj ten ich algoritmus na vypocet odmien je zaujimavy lebo odmenuje iba uzitocne prvky siete. Aj by som sa pripojil ale byvam prilis nizko a tak by som vysielal iba do susednych budov a nepriniesol nic pre siet.
06.04.2021 - 13:19:11
00
aj tak je to dake divne, pozrel som to video, ale nedozvedel som sa nic zaujimave (o miningu). typek len basni o tom ako je to fasa, ale ze netusi ako to funguje, len ze mu to tazi tak neriesi - v skratke
zrejme su tam odmeny za vyuzivanie hotspotu a kedze je sam siroko daleko asi to nikto nepouziva na nic. resp na slovensku je ich par cize ziadne velke vyuzitie zatial nehrozi. potom je divne ze za taketo nic vraj dostal aj 40 hnt za den. kus som pozeral a mesacne pisu ze 5 000 000hnt, pri pocte 17k zariadeni to je cca 10hnt na jedno za mesiac. pravdepodobne tie vyuzivane dostane ovela viac ako tie co nic nerobia, tak mi to dako nesedi

daco tam splieta o raspberry, ale dako to na webe uz nevidno. to su tie licencie co spominate?
ak ta siet je tak fasa, preco by niekto umelo obmedzoval aby ju ludia rozsirovali vlastnymi zariadeniami? jedine ak by len on sam predaval zariadenia :)zariadenia vypredane na x mesiacov dopredu - mozno ano mozno nie. treba sa na to pozriet aj z opacnej strany, nie len ze budem zarabat miliony denne - kto mi ich da? :)
typci si vymysleli nejaku siet, zrejme maju plan zarabat na prenajme sieti pre firmy atd. akurat nemaju tolko prachov postavit tu siet, tak vymysleli coin a zariadenia ktore ho akoze tazia a ludia im to postavia sami. staci sa tvarit ze to brutalne zaraba a ludia to hufne nakupia a postavia. kupia aj predrazene zariadenia - lebo sak zarabaju aj tak. dokonca sa im to aj hodi lebo za tie peniaze co vykesuju za zariadenia mozu pokupit nejake coiny a potlacit kus cenu hore

aspon tak to vidim ja, niekto vyvolal hysteriu, ala pyramida, ludia kupuju jak blazni lebo veria tomu ze sa im naklady vratia po par mesiacoch (leob tak im to teraz kalkulacka ukazuje) ale o mesiac dva moze byt realita inde
06.04.2021 - 14:38:55
01
thumb_up0thumb_down
16.04.2021 - 01:49:22
00
Dnes to vyzerá na black Friday, ale keďže mám už nakúpené ma to veľmi neteší :^)
23.04.2021 - 09:27:37
00
keyboard_arrow_up