Kupujte generatory na naftu/benzin, pokial su :)
20.01.2021 - 22:12:33
00
Nimi budeme dobijat tie e-auta?
20.01.2021 - 22:25:49
00
odporucam ale bud nieco velkosti motora velkej nakladnej lode, alebo pohonnej jednotky F1 od napr. mercedesu https://www.motorauthority.com/news/1112999_mercedes-amg-f1-engine-achieves-50-percent-thermal-efficiency , aj ked neviem ktore je lacnejsie :D
20.01.2021 - 23:04:14
00
Čím je spôsobené to myslenie ľudí, ktorí tvrdia, ako sa nič nedá a všade vidia iba neriešiteľné problémy? Nedostatkom fantázie? Rozhľadu?

Celá elektromobilita smeruje v prvom rade ku autonómnemu riadeniu. To je cieľ. Ak sa podarí, väčšina tejto debaty sa stane bezpredmetnou.
- osobné vlastníctvo auta časom prestane mať zmysel, človek si klikne kam chce ísť, príde bublina na kolesách a odvezie ho tam
- auto sa pôjde nabiť samé
- pravdepodobne sa nebude nabíjať cez kábel, ale príde si vymeniť batériu - ak sa aj (v začiatkoch) bude nabíjať na ulici cez kábel, vidím to skôr na niečo robotizované, malé a schované pod či pri parkovacom boxe. Určite nie naťahovanie káblov kade tade a určite nie parkovanie na chrapúňa kde ma napadne.
- batéria nebude veľká a ťažká, lebo tá ma iba nevýhody. Bude taká, aby vyhovovala na väčšinu denných jázd toho ktorého auta
- áut bude časom výrazne menej. Pretože drvivú väčšinu času dnes len hrdzavejú na parkoviskách
- časom to vidím na húsenice na kolesách. Bubliny s ľuďmi, s minimálnym dojazdom a výkonom, budú samostatne jazdiť iba po bočných "dojazdových" uličkách a na hlavných ťahoch sa budú na seba napájať ako vagóny a ťahať ich bude výkonný elektrorušeň.
20.01.2021 - 23:14:45
02
lapaloma napísal:
Nimi budeme dobijat tie e-auta?

Áno, napadlo mi toto video, keď som zbadal ten článok o blackoute :D samozrejme s nadhľadom.

thumb_up0thumb_down
21.01.2021 - 07:59:09
02
cokupit, tiež som videl veľa scifi filmov ... ale to čo si napísal nie je niečo čo by som chcel, je to pre mňa nočná mora a nie utópia ku ktorej chcem smerovať :) ale inak to tak asi bude, skôr či neskôr ... ale skôr neskôr ako skôr
21.01.2021 - 08:35:34
03
Kedze sme na SK, tak nemam obavu ze sa toho dozijeme. Tu je problem aj najst cestu bez jam a kanalovych deklov pod kolesami. Inde je vsetko okolo infrastruktury pomerne jednoducho riesitelne. Jedina neznama je, kedy budeme mat spolahlivy samojazdiaci soft. Na tom to momentalne cele pada.
21.01.2021 - 09:13:51
00
:?:

Prílohy:

IMG-20210121-WA0004.jpg
IMG-20210121-WA0004.jpg 53.31 KiB thumb_up0thumb_down

21.01.2021 - 09:53:25
011
Aj v TopGeare mali green car. Len uz neviem kolko stoviek koni to malo :)
21.01.2021 - 10:14:06
00
O tom to som hovoril https://www.topspeed.sk/novinky/do-sr-prichadza-nabijanie-z-verejneho-osvetlenia-je-v-ba-a-sabinove-ide-do-presova-trnavy-a-kubina/18889?fbclid=IwAR3ZcCIqE18eJ8DTWBSTS14_bJqj6t9TvMiAXnVsKfOVCUsenrnKW1iAjSU
22.01.2021 - 12:42:52
02
o tom som uz pocul. Je to riesenie pre mesta. Elektromobilita nie je ani tak technicky problem, ako problem zmenit navyky ludi.
22.01.2021 - 13:03:27
01
Inak,proti argumentu, ze pre vacsi rozvoj elektromobilov by nestacili zdroje, su velmi pekne grafy tu: http://www.mygridgb.co.uk/historicaldata/
Britania od roku 2012 znizila spotrebu o 60 terawatthodin. Co je tak 2x spotreba Slovenska. To by uzivilo nielkolko milionov elektromobilov.
Samozrejme, lokalne problemy s rozvodmi mozu byt, rovnako aj so stabilizaciou siete. Ale postupne sa to da riesit.

Inak ten posun Britanie z uhlia na vietor v par rokoch je uzasny. Pozrite si to.
22.01.2021 - 14:30:18
04
Nie som odporca elektromobility, ale nad niektorymi nazormi a viziami sa len pousmejem :) Mna by hlavne zaujimala jedna vec: ak je elektro tak super a ina moznost nie je, tak jedneho dna ked dojde ropa, budeme teda vsetci jazdit, plavit sa a lietat na elektro, ak som spravne pochopil? Neviem si ani len trufnut odhadnut, kolko milionov automobilov (nie len osobnych), lodi a lietadiel sa denne presuva po svete. Ta spotreba elektrickej energie by bola neskutocna. Co s tym? Jadrove elektrarne? Pred par rokmi chcela jedna spolocnost tazit uran v blizkosti Kosic. Bol som jeden z protestujucich. Viem si predstavit, ze nie mala cast z tych "ekologicky" zmyslajucich ludi, ktori tam boli tiez, si mozno kupili alebo planuju kupit elektromobil. Neskor sa budu cudovat, preco sa predsa len ta tazba musela spustit...No asi prave preto, leboe ten uran je potrebny aj pre ich auto. Pisat tu o tom, ze osobne vlastnictvo automobilu casom pominie? A preco? Preco by sa clovek mal vzdat pocitu, ze nieco riadi, ze si tym uziva jazdu? Kvoli komfortu, pardon lenivosti? Ano, taky trend urcuje "vyspely" svet resp USA. Urcite ostanu ludia, ktory nebudu chciet sediet v aute, ktore jazdi za nich. Tak ako si niekto nekupi auto s automatickou prevodovkou, lebo jemu sa paci ten pocit, ked on urci, kedy auto preradi a kedy nie.
22.01.2021 - 19:02:58
00
Fuzne reaktory...snad raz
22.01.2021 - 19:20:07
00
Nieco ako mal iron man do kazdej domacnosti :)
A predstavte si ako na to budu jazdit e-biky a e-lyze a hadam aj e-nohy
22.01.2021 - 20:01:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up