ty si hrozny genius :)
25MWh je 13 ton uhlia, za hodinu
chapem, ze uholna elektraren neprodukuje vyfukove plyny, ale aj tak..
31.01.2014 - 13:00:05
05
chapem ze to nemusi kazdy chapat. aj ja nechapem vela veci. koniec koncov aj masiarov, stolarov, murarov... tento stat potrebuje :)
31.01.2014 - 13:08:40
02
Zas aké doťahovačky? :) Nikdy ma nenapadlo, že si kupujem bicykel kvôli šetreniu planéty. :) To by chcelo anketu. :)


Turbi ja som si prave kvoli tejto otazke postavil bicykel do mesta. Na jazdenie do prace namiesto auta.
Foto len tak na zamyslenie...

Prílohy:

xxx.jpg
xxx.jpg 59.95 KiB thumb_up0thumb_down

31.01.2014 - 13:18:17
05
chapem ze to nemusi kazdy chapat. aj ja nechapem vela veci. koniec koncov aj masiarov, stolarov, murarov... tento stat potrebuje :)

Ale aj ti jednoduchsi to pochopia, ked dalsia uholna elektraren vyrastie 5 km vzdusnou ciarou od ich domu. A potom zrazu ta zmena na odusevnenych ochrancov prirody a ekologov a spisovanie peticii. Ved ked sa ich to tyka osobne, tak to uz je nieco ine. Kym tie elektrarne stavaju daleko, tak sa spravaju ako hoväda v style "po nas potopa"...
31.01.2014 - 13:19:24
06
Jezusko akurát, že riešenie aby ľudia chodili na bicykli nie je riešením. Je to len také okrajové bezvýznamné /naschvál som napísal bezvýznamné/ hľadanie ekologickej dopravy bez želaného efektu ochraňovať planétu a človeka. Keby napríklad k nám vozili číňania tovar na bicykli /američania aj na vodnom/ tak to by si v tej hustej a nebezpečnej cyklo premávke tvoju cyklodopravu asi prehodnotil. :) Len si pekne predstav toho číňana s plným cyklokošíkom z DX alebo trebárs poliaka s krowkami a lacnými nadopovanými kuracími kozami na pakláku. :)
Riešením sú nové skutočne ekologické technológie no na to naša "vyspelá" spoločnosť ešte nedozrela aby sa miliardy začali liať do skutočných riešení spojených s ekológiou.
31.01.2014 - 13:46:31
05
kdesi som cital ,neviem ci je to pravda ze prelet jedneho lietadla napr. eu-usa vyprodukuje tolko skodlivin co 300 (ci 300.000?)aut za ROK....samozrejme na poplatkoch za auta sa vyberie viac ...taakze auta su skodlive ale o megaznecistovateloch sa mlci....turbi :y:
31.01.2014 - 14:31:28
02
toto je rovnaka logika ako "no a co ze fico kradne, ved aj dzurinda kradol"
31.01.2014 - 14:44:27
03
Musíš trošku rozviesť lebo som nepochopil. :)
31.01.2014 - 14:46:43
00
marecej Jezus citate to vobec pozorne ... v ATOMKE sa uhlie nespaluje ...som nikde nespomenul tepelnu .... a ja som len chcel povedat ze je vela veci co skodi nasej planete ovela viac ako to ze nechas notebook ist v rezime spanku a podobne ......
31.01.2014 - 14:47:10
00
Turbi, ja som nepisal, ze auto je zlo a mas ho uplne nahradit. A ani som nepisal, ze ak presadnes z auta na bajk, tak zachranis svet. Ale urcite svojou troskou prispejes a aj Tvoj kardiovaskularny system asi bude na tom po 20 rokoch presuvania sa na bicykli na kratke vzdialenosti v ramci mesta lepsie, ako ked sa budes 20 rokov vyvazat na kratke vzdialenosti autom.

Ale o tom tu debata vobec nie je. Debata je o tom, ze sa treba spravat normalne, tzn. zbytocne neplytvat. A to plati pre vsetky oblasti nasho fungovania, teda nielen spotrebu energii. Plytvanie nikomu neprinasa uzitok, ma len negativne dopady. Cize obhajovat plytvanie v akomkolvek smere je hlupe. To je vsetko. A samozrejme treba vzdy zacat od seba. Treba zmenit to, co dokazes, a nie ukazovat prstom na druhych. To je to, co sa snazil naznacit Marvin...

kenty, praveze citame pozorne. Problem je len v tom, ze Ty ani len nerozumies tomu, o com piseme, takze nema zmysel dalej vysvetlovat.
31.01.2014 - 15:18:13
06
Jezus Samozrejme môžem s tebou súhlasiť až do chvíle keď mi moje kardio vypovie službu z úplne iného dôvodu omnoho skôr. Napríklad, že mi z poza chrbta na bicykli zatrúbi kamión. :) Všetko čo hovoríš je fajn mám podobné zmýšľanie takže ak si chceme zamudrovať o zbytočnom plytvaní a uvedomelosti nemusíme sa už vracať k mojej vete: "Riešením sú nové skutočne ekologické technológie no na to naša "vyspelá" spoločnosť ešte nedozrela aby sa miliardy začali liať do skutočných riešení spojených s ekológiou."
31.01.2014 - 15:54:44
01
Debata o tom, ci plytvanie z nevypnutia compu, ktory potom ide do standby je neefektivne oproti tomu, ako rychlo sa to potom danemu cloveku nastartuje a moze byt efektivnejsi vo svojej praci a tym vytvori pre spolocnost vacsiu hodnotu... ma to zmysel? uz touto debatou sa predpokladam spalilo viac energie ako je hodnota par noci compu na standby. :-D
31.01.2014 - 16:10:03
00
marecej Jezus citate to vobec pozorne ... v ATOMKE sa uhlie nespaluje ...som nikde nespomenul tepelnu .... a ja som len chcel povedat ze je vela veci co skodi nasej planete ovela viac ako to ze nechas notebook ist v rezime spanku a podobne ......

Tebe dodavaju elektrarne elektrinu cisto z atomky, alebo mas pri hodinach filter ktory ti elektrinu z uholnej do domu nepusti? Navyse z pohladu ekologie ani ta atomka nie je ziadne terno. Aj ked lepsiu alternativu v sucstnosti asi nemame.
31.01.2014 - 16:27:44
01
omg :D, tak notas co zere 5W vam vadi, ale 250w projektor nie :D, urcite vsetci co byvate v panelaku a setrite energiu chodite namiesto vytahu po schodoch ze? :), osvetlenie reklam a billboardov po celom meste vam tiez nevadi ze? iba zapnuty notas :D, mam dost.

inac ani mobil nevypinam ked napr spim a nepouzivam ho, ten tiez zozere kvantum... :D
31.01.2014 - 16:30:57
01
To bol nápad dať sem fotku 15 dní zapnutého noťasa :D
31.01.2014 - 16:58:13
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo)
keyboard_arrow_up