tie Slnecne skaly sme uz nedali( ma tam byt nejaky singlac ) aj ked sme sa tulali po tych naucnych chodnikoch uz sa mi nechcelo hore tlacit , ale podla mna ste nesli dobre
https://amenriders.wordpress.com/am-en-trasy/strazovske-vrchy/singeltrack-turie-slnecne-skaly/?preview=true&preview_id=320&preview_nonce=1872caf5b4
08.06.2015 - 19:04:14
00
My sme hladali nieco ine, nez je to z odkazu :) Singlacov je tam dost aj na cely den .. ako pri kazdom kupelnom mestecku :)
08.06.2015 - 19:07:25
01
dobre sme nesli je slabe slovo, dali sme to hore krizom cez les mimo chodnikov cele zle, podla komentu na youtube by sa hore malo dat dostat od lietavskej svinnej
mali sme dilemu na hrebeni Skaliek, ze ci pojdeme po nom dalej alebo sa spustime dole a la Knapec https://www.youtube.com/watch?v=gzX3LDBzEcc
nakoniec vyhral hreben, kde sme stratili znacku a uz sme isli k autu len prvou cestou na ktoru sme narazili, link z Amenriders je uplne ina trasa, ktoru sme doteraz nepoznali, ale bola automaticky zaradena do future itinerara,
dolezita vec je zjazd z Hornej luky do Kamennej poruby, nie je to cistokrvny DH, sem tam je tam horedole singel, ale odporucam, QTSI zaplesal
08.06.2015 - 19:14:00
02
Tak,tak .. Krizom po lese bol pokus o najdenie stareho polovnickeho chodnika .. sice tam naozaj je, ale uz uplne chcipnuty, takze nas zachranilo, ze po hrebeni ide krasna a luxusna cesta. Zjazd do Kamennej Poruby bol urcite lepsi ako cela Anakonda :)
08.06.2015 - 19:58:13
04
Tak,tak .. Krizom po lese bol pokus o najdenie stareho polovnickeho chodnika .. sice tam naozaj je, ale uz uplne chcipnuty, takze nas zachranilo, ze po hrebeni ide krasna a luxusna cesta. Zjazd do Kamennej Poruby bol urcite lepsi ako cela Anakonda :)

Ten zjazd do kamennej poruby je od s. marikova. je to singlac alebo nieco kameniste?
08.06.2015 - 21:02:53
00
zjazd je od hornej luky po cervenej a pokracuje cez sedlo dalej, v podstate je to cele singel, sem tam sa vybehne na zvaznicu na chvilu, kamene su skor na hrebeni, korene sa tiez najdu, ale necharakterizoval by som to ako kameniste, taky isty povrch ako mincol-javorina len inak porozhadzovane prvky :-)
08.06.2015 - 21:06:22
00
170 km / 5100 m - tento rok môj najdlhší výjazd a čo do prevýšenia celkovo "najviac" (a to som zo 3x zabudol spustiť záznam a prišiel o nejaké dĺžkové a výškové metre). Na Lysej hore som už bol mŕtvy (77 km / 3500 m). Tak som vypustil Smrk, Radhošť, Cáb. Nemám na takéto terény prevody. Treba kúpiť 28-zubovú pílu na turistiku. :lol: Panorámy nie sú, lebo pri spájaní mi stále vyhadzuje chyby...

trasa



Dobreeeeee - pekne si naložil - PALEC HORE ;)
08.06.2015 - 21:14:28
00
zjazd je od hornej luky po cervenej a pokracuje cez sedlo dalej, v podstate je to cele singel, sem tam sa vybehne na zvaznicu na chvilu, kamene su skor na hrebeni, korene sa tiez najdu, ale necharakterizoval by som to ako kameniste, taky isty povrch ako mincol-javorina len inak porozhadzovane prvky :-)

Hej ale podla gpx ste nesli od s marikova turistickou znackou ale nejak cez les je to teda priechodne?
08.06.2015 - 21:16:20
00
Išli singlami až do Kamennej Poruby,zo začiatku nič moc ale neskôr to naberie grády :-)
08.06.2015 - 21:17:44
02
ja len dodam ze Marikova je na Povazi, domaci to volaju s. Majbikova, je tam chyba v preklade :-) uvod zo sedla, povedzme prvy 1 km ma v zavislosti od bujnosti porastu kulminujuci flow ale vsetko v ramci prejazdnosti
08.06.2015 - 21:37:40
01
tak ten spic mi to trocha pokazil,nejaky koniec brvna v trave som trafil ...kedze bolo schovane tak koleso dostalo plnu supu, ked som si akurat na moment naplno sadol...stava sa, lubo mi chcel spravit peknu fotku v zjazde,ale po odfoteni tlacenky robil este "zubara" -zabudnuty kusok spice branil kazete- volnobezke tak prehadzovacka skakala sem a tam,este ze mal mini kliestiky...
skalky ma dorazili v sobotu mincol-strecno a v nedelu toto,lubovi tiez smrdeli brzdy uz na martinkach ;) ,ja som tu uz jednak unaveny a v sere-lese som nevidel tak som viac brzdil ako bolo treba a aj treba skusit hranicu vydrze brzd ;)

len pridte,budem rad, este nejake singlace a pod. v zalohe mam,zakomponujeme aj tu anakondu,vretenicu az si quido moze odfajknut ze ju bol ;) a vy mi tu ukazete nieco do 700 vyskovych kde by mi ani nenapadlo bikom ist :D
08.06.2015 - 23:15:52
04
takto usetris este kusok asfaltu
// edit
a ked sa tak na to pozeram, tak by bolo asi jednoduchsie vytlacit ten kusok po zltej na mincol, ako tlacit 3x dlhsiu trasu zo saracnikov po cervenej (ak by sa islo tou mojou trasou) ...


ta zlta ide aj bez tlacenia, sa to da pekne vyslapat az na sedlo Prasive,
09.06.2015 - 09:05:42
01
do mesiaca zistim a podam hlasenie :)
09.06.2015 - 10:20:26
00
Je to tak ako vraví bobris. Dá sa v sedle vyšľapať až nahor na Prašivé
09.06.2015 - 10:35:42
00
ale iba ten zaver z tej tebou vyklikanej zvaznice predpokladam, lebo ten spodok tej zltej bol docela zabavny aj dole ( chvilu sme tam bludili a tlacili hore ale potom vzdali a isli dole az k tej zvaznici a na asfaltku)
09.06.2015 - 11:42:23
00
keyboard_arrow_up