cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
co sa ti tam voslo do zaberu vlavo dole + horizont uz bolo popisane, ale rusivo posobia aj odrezane oblaky. To je velmi lahka uloha vo photoshope na odstranenie. Kompozicne to v ziadnom pripade nie je katastrofa. A dokonca aj farby, su mimo, ale ze je to ine, neznamena, ze je to zle. Podtrhol si moment vyraznym zvyraznovacim prostriedkom a odlisil si fotografiu z davu. Preto aj rozne reakcie. A ako to tu uz padlo, ludia by si to vedeli predstavit ako pohladnicu, to je presne to pole, kde by sa uplatnila. Vela dobreho svetla do dalsieho fotenia.


Dakujem.Budem sa snažiť ;)
11.01.2015 - 19:15:19
00
Co poviete na fotak OLYMPUS XZ-10, mate skusenosti? Chcem to do vrecka na bike a turistiku
Sikovny maly zapisnik, uvazoval som aj nad XZ-2, ale to uz neni "kompakt v pravom slova zmysle. Kazdopadne teraz XZ-10 zozenies za super cenu. Trochu chyba v baleni sietova nabijacka, ale da sa to prezit. Este by som spomenul povrchovu upravu displeja, kt. je dost nachylna na poskriabanie, ale viditelne to je hlavne pri vypnutom fotaku. Cize odpurucam ochrannu foliu.
11.01.2015 - 20:19:40
00
A táto ?

Prehnané SW úpravy-halo okolo listov. Jemnejšie s tými sliderami.
11.01.2015 - 23:02:49
01
Sikovny maly zapisnik, uvazoval som aj nad XZ-2, ale to uz neni "kompakt v pravom slova zmysle. Kazdopadne teraz XZ-10 zozenies za super cenu. Trochu chyba v baleni sietova nabijacka, ale da sa to prezit. Este by som spomenul povrchovu upravu displeja, kt. je dost nachylna na poskriabanie, ale viditelne to je hlavne pri vypnutom fotaku. Cize odpurucam ochrannu foliu.

Môže byť, 12 mpx uplne postačuje pre tak maly snimač. Napokon, Panasonic vydava novy modelovy rad TZ70 a ma tiež iba 12 mpx.
http://www.ephoto.sk/fototechnika/tlacove-spravy/panasonic-predstavuje-nove-modely-lumix/
12.01.2015 - 06:55:55
00
neni to moje :) ale parádne farby
fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net
12.01.2015 - 09:11:22
02
Aj v prípade nie veľmi výrazných farieb na oblohe to predsa nie je nikdy problém v príslušnom SW... Farby sa dajú doslova vytvoriť veľmi jednoducho. Ako ukážku ešte Silvestrovské ráno... Dokonca nebolo treba ani saturovať. Iba úprava čiernej a bielej + zvýšenie kontrastu, to je všetko... (aj keď si myslím, že toto už asi väčšina ľudí vie, čo sa s fotkami rado zabáva :) )

Prílohy:

uprava.jpg
uprava.jpg 144.92 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2015 - 13:09:03
00
Lenze nie kazdy fotak ma RAW-ko, ktore ma vacsi dynamicky rozsah ako jpge-cko. A chcel by som vidiet detail tohoto zaberu. Po presvetleni musel vyskocit sum jak "hrom", pri pouzitom ISO 1600.
12.01.2015 - 13:28:49
01
tak zalezi cim to fotil.. ak napr 6D-ckom tak iso 1600 zvlada perfektne...a pri upravach to tiez moc nejde do sumu ak sa to neprezenie :)
12.01.2015 - 13:31:41
00
Lenze nie kazdy fotak ma RAW-ko, ktore ma vacsi dynamicky rozsah ako jpge-cko. A chcel by som vidiet detail tohoto zaberu. Po presvetleni musel vyskocit sum jak "hrom", pri pouzitom ISO 1600.


Vzhľadom na svetlo, na fotenie z ruky, cez okno a na maximálne nezáživnom mieste tu vôbec nešlo o umeleckú fotku. Chcel som si to len rýchlo zvečniť, jedno ako, a teraz mi to poslúžilo ako dobrý príklad :) Šumu tam bolo dosť vzhľadom na to, že sa jedná len o základný model zrkadlovky. Ale hovorím, tu nešlo o prezentáciu krásnej fotografie,ale o ukážku, že nie vždy je saturácia nutná a získanie výraznejších farieb vie byť celkom jednoduchá záležitosť, preto mňa už len krásne farebné fotky tak neoslovia :) Potrebujú mať aj niečo viac :)

S tým RAW-om súhlasím, ale aj v jpeg-u vie vytiahnutie bielej dosť výrazne ovplyvniť farebnosť fotografie. Samozrejme, čím viac prirodzených farieb, tým je to jednoduchšie :)
12.01.2015 - 13:39:12
00
ja keď som skúšal fotiť raw+jpg a následne som to pozeral LR tak som nebol schopný vidieť rozdiel medzi zábermi .. pointa je v tom, že raw by som dokázal upraviť vo väčšom rozsahu ako to jpg? alebo načo je to dobré?
12.01.2015 - 13:59:15
00
v RAW-e hlavne nestrácaš farebnú informáciu, pretože tá je uložená ako postupnosť každého bodu zvlášť. Konkrétne, ak dobre píšem, ak nie, opravte ma RAW ani obraz ako taký nie je. Je to len súbor s informáciami o umiestnení každého pixlu s príslušnou farebnou informáciou, myslím že vo forme RGB. RAW je proste bezstratový. Do určitej miery sa dajú odstrániť aj prepaly, lebo RAW si uchová na každý bod farebnú informáciu. JPEG ich "zlieva" tzn. vyhodnocuje nejakú postupnosť farieb za sebou pixlov následujúcich, samozrejme, čím vyššia kompresia, tým väčšie orezanie a "zlievanie" týchto farieb do nejakých priemerových hodnôť. Pre nedokonalosť ľudského oka veľakrát nepostrehneš rozdiel, až kým kvalita rapídne nezačne klesať. Ale z hľadiska úprav to vie byť kľúčové. Čo raz stratíš už späť nezískaš :) Okrem toho ešte veľká výhoda je, že pri RAW-e si schpný bez problémov upraviť WB (white balance alebo teda vyváženie bielej). Pri jpegu to už možné nie je...
12.01.2015 - 14:15:22
00
to: Izzy68
Jedna otazocka
Tak ako foma vs Ilford ?
Ja som ilford nidky neskusal kvoli cene, ale som zvedavy :o


Zatial len zbieram material na vyvolanie. Momentalne sa tie zabery az tak nehrnu :-)
12.01.2015 - 14:25:15
00
tak zalezi cim to fotil.. ak napr 6D-ckom tak iso 1600 zvlada perfektne...a pri upravach to tiez moc nejde do sumu ak sa to neprezenie :)

Preco musis na vsetko reagovat a poucovat. Je mi jasne ze full-frame je na tom so sumom lepsie. Nafotene toho mam dost, ale zase kolko ludi na tomto fore foti na FF?
12.01.2015 - 15:08:43
00
ja keď som skúšal fotiť raw+jpg a následne som to pozeral LR tak som nebol schopný vidieť rozdiel medzi zábermi .. pointa je v tom, že raw by som dokázal upraviť vo väčšom rozsahu ako to jpg? alebo načo je to dobré?


na zachranenie informacii z prepalov alebo z tienov - obzvlast Sony senzory (pouzite v Nikonoch) maju vyborny dynamicky rozsah a nie je problem vytrieskat aj 3-4 clonove cisla z tienov - tj v Lightroome mozes upravovat expoziciu o 3EV bez toho, aby to malo velmi negativny vplyv na sum.

Navyse vyvazenie bielej, nastavenia kontrastu/saturacie a pod vo fotaku predstavuju DESTRUKCNE upravy pri foteni do JPEGu - nikdy ich uz nedokazes odstranit. Kdezto pri foteni do RAW mas k dispozicii "hole" data a vsetky tieto upravy mozes aplikovat ako sa ti zachce.
12.01.2015 - 15:25:12
00
Preco musis na vsetko reagovat a poucovat. Je mi jasne ze full-frame je na tom so sumom lepsie. Nafotene toho mam dost, ale zase kolko ludi na tomto fore foti na FF?


ja nepoucujem -_- len som polemizoval nad tym ze ak fotil na FF tak by tam toho sumu zase nemuselo byt moc :)
ale nefotil.. :) nic viac nic menej :) neviem preco chces vo vsetkom vidiet nejake poucovanie?
12.01.2015 - 16:13:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up