Ked chcete skor cestak, tak ste mali ist do Kickbike. Ramy sa daju kupit samostatne a vyblaznit sa tam da, ze az no. Potom staci prezut a mate trekovu kolobezku. Ram je asi bezkonkurencny.
19.08.2015 - 20:52:04
00
Az na tie stupatka, ktore vedia na Kickbikoch praskat a s reklamaciou clovek nepochodi. Radi sa chvalia Finskou kavlitou, ale aj tak su zvarane v Cine. Ked som sa na to pytal, dostaval som len vyhybave odpovede, alebo to popreli. Velka skoda. Pan Liska sa mi snazil predat ako zaciatocnikovi ten najdrahsi ram aky mohol. 26/26. Co mi pan Lindner z priblizovadla.cz, pan Pechr a dokonca i Kostka okamzite vyhovorili. Ak som na kolobezke nikdy nejazdil, mam si kupit cokolvek, len nie kolobezku s velkym zadnym kolesom. Taktiez, v tej dobe som sa tomu vobec nerozumel a nahovarali mi, ze s Kickbike ramom si musim kupit aj zadne koleso, lebo s takym nabojom ho nikde inde nezozeniem.
19.08.2015 - 21:20:22
00
V tejto odpovedi je velmi vela polopravd a ucelovych tvrdeni. Dovolim si tvrdit, ze Kickbike ma najlepsi ram, ked nepocitam rucne vyrabane karbonove ramy. Mozno este plzensky ram je dobry, ale to je garazovka. Vsetci cesi radi tvrdia, ze Kickbike je cinsky. V podstate Tajwan je cinsky, takze aj kolobezka je cinska, tak ako 90% bicyklov. Ten ram na velke koleso je na 2x28". Peter Lindner je odbornik na vsetko, ktory momentalne zahorel laskou k jednokolkam. Jazdil asi na vsetkych kolobezkach, ktore su na svete, ale pre neho je najlepsie K acko. Pechr a Kostka Vas nebudu presviedcat aby ste si kupili Kickbike kedze sami su vyrobcovia kolobeziek. Najviac prasknutych ramov, ktore som videl patrili prave Kostkovi a najvacsia parada je, ze vacsina mala viac ako dva roky a menej ako dva a pol. Mali ste si precitat rady na fb. Rozhodnutie ste uz urobili, ci dobre to sa ukaze casom, kedze Morxes funguje kratko.
19.08.2015 - 23:02:44
00
No a co sa tyka 65 mm naboja, tak na trhu su okrem tych "cinskych" aj ceske od Remerx. Zase stacilo precitat si na webe. Ja mam vzadu 18", mam menej moznosti, ale za necelych pat rokov som s tym nabehal zopar tisicoviek km uplne bez problemov. Mam vsak obmedzene moznosti obutia. Nebol som v styku s Liskom, ale s Vlaskom a Jardom. Byvali majstri sveta a blazni co presli TdF, alebo tento rok Paris-Roubaix. Liska to tiez isiel.
A ked sme uz pri tych ceskych kolobezkach, tak najpredavanejsou je Yedoo, ktory je robeny priamo v Cine, ani nie na Tajwane v takych podmienkach, ze by jeden zaplakal.
19.08.2015 - 23:19:25
00
Na kickbiku mi najviac vadila nizka svetla vyska pri vysokom supatku. A velmi obmedzene moznosti zadneho kolesa.
Ja kym som kupoval, dlho a do hlbky som studoval, ake mam moznosti. V ziadnom pripade by som nikomu nepovedal, ze by mal, alebo musi ist do Morxesu. Kazda znacka ma svoje pre aj proti. Tie veci nech si uz zvazi kazdy sam. Taktiez, neviem, preco by mal mat pojem garazovka dojem nizssej kvality. Skor by som si vybral poctivu garazovku, ako masovu vyrobu na kusy. Ak si niekto oznacuje svoje klobezky ako spicku, lebo na nej niekto vyhral ten ci onen zavod, je len na nom. Isto to potesi, ale na mna take veci neplatia a nevybram podla toho.
20.08.2015 - 08:25:43
00
Garazovky maju jeden problem, hlavne ked ich robia dkhsie ako Trojanky. Kvalita tam je na vysokej urovni, ale je nedostupna ta kolobezka. Trojanka sa vlastne neda kupit. Podla toho co som cital, tak ani u Trojaniek sa nevyhli roznym kvalitativnym seriam, lebo sa snazili inovovat a nie kazda zmena je zmena k lepsiemu. Zadne koleso u Kickbike fakt nie je problem, je to do urcitej miery obmedzenie, ale nie problem. Nuz a vysledky vravia same za seba.
20.08.2015 - 09:43:49
00
Nikto nespravil kolobezku na prvy krat. Je to o vyvoji. Ale, nechal by som tuto debatu, lebo to bude tema plna natahovania a k nicomu produktovnemu to nepovedie.

Ako si zacal jazdit? Kolko uz jazdits? Ake dlzky? Ako vnimas tie "nenapadne" pohlady ostatnych ludi, ktore vedia byt neraz zabavne. :) Stretol si niekedy inych kolobezkarov? Zdravia Ta este cyklisti, ked si na kolobezke? Lebo od kedy mam kolobezku, ma este nepozdravil na biku absolutne nikto. Ked pozdravim prvy, nikto neordzravi.
21.08.2015 - 02:11:49
00
Ked som bol maly, mal som kolobezku s plnym gumovym kolieskom a tuzil som po kolobezke, ktora mala vacsie nafukovacie kolesa. To ma nepreslo ani po styroch desiatkach rokov. Jazdim na bicykli, ale hladal som moznost cvicit komplexnejsie a nebyt zavrety vo fitku, tak ma napadla kolobezka. Pat rokov dozadu som zacal hladat moznost ako sa dostat k nejakej, a tak som hladal. Ceski vyrobcovia su orientovani len na ceske trhy a co sa deje hned za hranicou ich nezaujimalo a ani tam u nich to vtedy nebolo tak rozsirene ako dnes a tak slovo dalo slovo, nasiel som distributora Kickbike v Cechach, ktory bol velmi vstriecny a z jednej sluzobky v Prahe som si priniesol svojho krasavca. Bola to laska na prvy pohlad. O pol roka som dcere kupil Kostku. Okrem dcery jazdim sam, alebo s kamosom na bicykli. Ludia sa na mna zvacsa usmievaju, pytaju sa, ale nechavaju si odstup. Zvacsa jazdim trasy do 50 km. Cyklisti na cestakoch ma pozdravia a ja odzdravim. Boli aj taki, ktori ma niekde na trase dobehli a sli kus cesty so mnou a cudovali sa, ze pri 18-22 km/h sme sa kludne pobavili. Kupodivu , kto sa so mnou vobec nebavi su majitelia Yedoo kolobeziek, ktorych tu pomaly pribuda. Aj ked ich stretnem na nejakej jazde cyklistov, tak sa tvaria ako by sa tom nebol.
Ked jazdim, mam taku sutaz: chyt si svojho cyklistu. Vyberiem si cyklistu a sustredim sa na neho az kym ho nedobehnem a nepredbehnem. Cyklistov predbieham v pohode, lebo vacsina jazdi velmi vlazne. Par krat sa mi stalo, ze ma predbehla skupina cyklistov a posmesne sa vyjadrili na moju adresu, co ma motivovalo k vykonu a ich stvalo, ze sa ich drzim pol hodinu a potom pri zjazdovani dolu kopcom ked lezali na trubke som okolo nich presiel akoby nic.
Minuly rok prisla kamoska z Nemecka, ktora presla na kolobezke trasu z Nemecka na Slovensko. Stretli sme sa pri Viedni a sli sem a jazdili spolu. To ma nesmierne bavilo a je skoda, ze som tu v BTS nenasiel nikoho podobneho. Na FB je malinka skupina pre kolobezkarov zo SR, ale je nas tam 16 z celej republiky aj to tam je par cechov, ktori tu byvaju. Skoda, ze nas tu nie viac, ktori jazdia pre radost. Svoje v tomto zohravaju aj ceski vyrobcovia, ktori nas trh doslova ignoruju. Niektori maju dodavky s kolobezkami, pojazdne pozicovne a ked to dokazu rozbalit v Cechach, neviem
preco nepridu aj k nam. Teraz tu vznikol novy distributor Kostky, ktory organizuje rozne akcie, ale zatial to propaguje ako atrakciu a nie ako seriozny sport. Uvidime.
21.08.2015 - 09:34:23
00
A este jeden postreh, ludia sa cuduju, ze naco nosim prilbu, ked jazdim len na kolobezke. Nosenie prilby je kazdeho vec, ale padnut pri 30km/h a viac nie je ziadna sranda. Dolu kopcom to rad pustim a vtedy rychlost hned vybehne nad 50km/h. Nuz co, mam sa rad. :-)
21.08.2015 - 13:48:15
00
Už aj Yedoo začína vyzerať ako kolobežka. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200878061790064&set=pcb.10200878064990144&type=1&theater
Dokonca konečne dotiahli do konca aj projekt Wolfer. Nechajme sa prekvapiť, na obrázkoch to vyzerá dobre.
26.08.2015 - 13:01:31
00
Wolfer vyzera naozaj dobre ! Bude zaujimave sledovat,ako nastavia ceny.
26.08.2015 - 22:43:11
00
Predpokladam, ze pokial bude mat uz normalne vybavenie, tak aj cena bude normalna. Takze vyssia na ake sme zvyknuti. Dnes som sa o nej s niekym bavil a prve dojmy boli vcelku pozitivne: vaha dobra, tuhost dobra, ale vcelku zbrkle riadenie.
26.08.2015 - 22:59:44
00
Prave preto ma to celkom zaujima (tak trochu profesionalna deformacia). Kvalitou, minimalne tou vnimanou, sa uz budu chciet priblizit tym "naozajstnym" kolobezkam, zaroven zakaznik ocakava, ze Yedooo ma stat polovicu...
27.08.2015 - 09:44:00
00
Suchanie "podvozku". Mam v pazi, vobec neriesim, Uz som to skrkol niekolk krat. Z toho par krat celkom slusne, ze ma az zabrzdilo a skorom som preletel na luke pred seba, ale vzdy to bolo len ponrchove. Len oskrety lak/farba.

ja to mám aj pár mm hlboko v železe :) a škrky sú v poho, horšie je keď to je totalstop v 30-40km/h na nejakom kameni či koreni.. :tmi:
27.08.2015 - 10:04:30
00
Takze testovacia Hill 3 doma :-) povodne som myslel ze dnesok dopadne uplne inac, som si do prace nezobral ani veci na prezlecenie. Ak vam niekto bude hovorit, ze po Ruzinove sa v tej horucave prehanal na kolobezke j...o v obleku, neklame ;-)

Kazdopadne prvy dojem super, hned druhy bol ze :"aha, ani taky maly obrubnik nezidem bez skrtnutia" - toto je zatial jedina vec, co mi vadi - ze si musim opakovane narusat flow zastaveniami a presunmi kolobky na chodnik a naspat.

Po prichode domov som si posunul riaditka dopredu, nastavil packy a dofukal kolesa ( zadne predpis 55-85 psi) malo cca 50, a nieco podobne aj v predu), obul bezecke teniksy a hned to kepsie lietalo

Buduci tyzden dam dufam Tourku, takze u budem zase o kusok mudrejsi.

P.S. Ma to cca 60mm priestor medzi stupatkom a zemou, ked sa na neho postavim mozno aj mene. Ram viditelne pruzi, a to mam teraz len cca 80 kg

Prílohy:

image.jpg
image.jpg 773.26 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2015 - 00:40:05
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up