No posledna dohoda s Tobiaškom je na dodavku 30.9. Potom to budem skladať. Foto samozrejme pridam. Dodacie lehoty ma 2 mesiace, ale v auguste bola lakovňa out, tak sa to naťahuje ako guma. No vraj na Slovenske je asi 10 tychto modelov.
22.09.2016 - 14:18:43
00
duves a ty si necital clanok na velkom portali, ze kolobezka ti staci cestna ? ;-) palec hore, dalsia zaujimava kolobezka v BA
22.09.2016 - 22:27:03
00
duves napísal:
No vraj na Slovenske je asi 10 tychto modelov.

Dokonca aj pomerne nepodarene falzifikaty zvarene z bohvie akych trubiek. Ti musheri su dost tvorivi a sporovlivi. Neviem ci s tym niekto jazdi aj bez hafanov.
22.09.2016 - 22:54:34
00
fokel napísal:
duves a ty si necital clanok na velkom portali, ze kolobezka ti staci cestna ? ;-) palec hore, dalsia zaujimava kolobezka v BA

čítal, ak ide o pojem cestná, alebo cestná cyklistika, otvara sa mi vo vrecku nožík, ktory tam nemam.
Kedysi som jazdil galusky, ale to som začal v roku 1988 a asi do 1994, jedna vec, že nejazdilo tolko aut a druha-doležitejšia, tie cesty pri krajniciach boli v lepšom stave ako dnes. Takže vylučne cestnu nechcem. Na jazdenie po dnešnych treba aspon trekkingove plašte. Doxtor nie je cestna kolobežka. Pretekať nebudem, ani skutočne, a ani len tak pre srandu. Pre mna je doležita bezpečnosť. A nemusím sa obavať, až s tym prechadzam v spojnici medzi Račou a Sv.Jurom, že niekde zavadím a kolobežka ma katapultuje do polohy ležiaceho strelca. ;)
23.09.2016 - 06:24:52
00
footbike napísal:
Dokonca aj pomerne nepodarene falzifikaty zvarene z bohvie akych trubiek. Ti musheri su dost tvorivi a sporovlivi. Neviem ci s tym niekto jazdi aj bez hafanov.

No podla https://www.facebook.com/groups/kolobezky/search/?query=doxtor/ na tom jazdia aj bez psov. A že nie je problem na tom mrežovom stupatku meniť nohy. A zrejme mi to vyrieši problem až bude sneh. Na stupatku bez otvorov sa mi tam vytvoril snehovy hrbol. Vždy, ked sa odrazím a na ceste je trochu snehu, ten sa potom prilepí na podražku a dalej na stupatko. Zatial som to zvladol asi do 4 cm. Poslednu zimu aj tak viac snehu nebolo v BA.
23.09.2016 - 06:29:51
00
duves napísal:
No podla https://www.facebook.com/groups/kolobezky/search/?query=doxtor/ na tom jazdia aj bez psov. A že nie je problem na tom mrežovom stupatku meniť nohy.

Mal som na mysli tych 10 Doxtorov na Slovensku.
Co sa tyka menenia noh, je to len o zvyku, len na rozdiel od toho skejtbordu na Mezqovi bude toto uplne nieco ine. Aspon zo zaciatku. Vymena nohy vytocenimje na tom vyzva. Dufam, ze ste na tom aspon raz stali, predtym, ako ste to kupili. Celkom ma bude zaujimat, ci sa Vam nebude zdat "kratka".
23.09.2016 - 07:41:41
01
duves..ja mam uz od jari navalanych dost kilometrov...a vsetko vylucne na cestnych gumach sirky 23 a 25mm... a rozhodne som sa nevyhybal ani sotolinam a ani "polniackam".
Sice som castejsie suchal, ale slo to... takze...??
Ale aby som zase pravdu napisal, uvazujem aj o jednej off roadovej verzii...mam MTB 26"x2" bezduse na peknych Shimano kolesach , a tie by sa hodili na taku trekovejsiu verziu s vyssim naslapom... a to este bola v mojej hlave zuriva myslienka na extremnu Fat kolobezku s tucnymi kolesami 2 x 26" (rafik 80mm na sirku ) a plastami 3,5"...ale to uz by asi bol dost silny ulet... :)
23.09.2016 - 18:12:48
00
Spravne, ten nazov off road lepšie tomu sedí. Na teren mam MTB.
23.09.2016 - 18:59:50
00
ddemo napísal:
duves..ja mam uz od jari navalanych dost kilometrov...a vsetko vylucne na cestnych gumach sirky 23 a 25mm... a rozhodne som sa nevyhybal ani sotolinam a ani "polniackam".
Sice som castejsie suchal, ale slo to... takze...??
Ale aby som zase pravdu napisal, uvazujem aj o jednej off roadovej verzii...mam MTB 26"x2" bezduse na peknych Shimano kolesach , a tie by sa hodili na taku trekovejsiu verziu s vyssim naslapom... a to este bola v mojej hlave zuriva myslienka na extremnu Fat kolobezku s tucnymi kolesami 2 x 26" (rafik 80mm na sirku ) a plastami 3,5"...ale to uz by asi bol dost silny ulet... :)

Ale na sneh 4 cm s tym asi nepojdeš ;) Ja budem mať plašte 1,95-2,1" obute celoročne.
23.09.2016 - 20:20:52
00
fokel napísal:
duves a ty si necital clanok na velkom portali, ze kolobezka ti staci cestna ? ;-) palec hore, dalsia zaujimava kolobezka v BA

ten članok je aj v českej skupine kolobežkarov a je tam naozaj k tomu jeden vystižný koment (naprosto s nim suhlasím), citujem
Kód:
"Do terénu nebudu jezdit se silničkou ne? Proč bych to dělal ? Jezdím kvůli pohybu a dobrýmu pocitu. A to, že bych tahal o kilo míň, mě rozhodně špatnej pocit z jízdy na silničce v terénu nevyváží. Ale jezdím víc jak 80% mimo silnici. Takže za mě hlasuju pro univezrála.:-)
24.09.2016 - 07:54:08
00
duves ja som sa radsej do diskusie tam ani nezapajal :-( nikoho by nenapadlo jazdit singlace v Krapatoch pravidelne na cestaku, ale v kolobezkovom svete je to ok a vlastne jedina spravne moznost...
ddemo ty sa tiez polnackam a sotolinam nevyhybas, ale aky tam mas pozitok z jazdy ?

Ten clanok bol velmi zovseobecnujuci, platny pre cielovu skupinu, ktora teraz na ceskom facebooku zacina prevazovat - mam 110kg, manzel mi neda na kolobezku viac ako 3 tisice, a Blazena z prasecaku povidala, ze ta terenni kolobezka z Kauflandu je super. Zaroven ti ludia nemali nikdy v zivote realnu cyklisticku skusenost, pytaju sa kde je najblizsi kolobezkovy obchod, lebo maju makke kolecka a potrebuju ich nechat vymenit, aby boli zase tvrde. Pripadne, niekolko tyzdnov picuju, ze im to nejde, az kym im niekto neporadi, ze makke kolesa nejdu a treba si ich nechat vymenit v kolobezkovom obchode za tvrde...

Vzapati ti ale miestna autorita vysvetli, ze ak chces ist na 30 km vylet, kde mas 5 km hrbolaty teren, ktory zatazuje tvoju chrbticu alebo zapastia, mas to ist cele na podhustenych 2,2 semislickoch, alebo si ich teda stale odfukovat / dofukovat, lebo odpruzena vidla je nevhodna - dovod - je draha...

Je to marny, je to marny, je to marny...
24.09.2016 - 09:15:12
00
ddemo ty sa tiez polnackam a sotolinam nevyhybas, ale aky tam mas pozitok z jazdy ?

fokel...ja vzdy, naozaj vzdy len dobry,,, :) lebo cesta je ciel, nie prostriedok ktroym na nej ides... :P
24.09.2016 - 12:05:29
00
fokel napísal:
Ten clanok bol velmi zovseobecnujuci, platny pre cielovu skupinu, ktora teraz na ceskom facebooku zacina prevazovat...

Podla mna si cely clanok pochopil trochu inak ako ho autor myslel a navyse si velmi osobne beries akykolvek naznak zmienky o odpruzenej vidle. To sa Ti zahmli pred ocami a koniec zdravy rozum.
Nemozem za seba povedat, ze mam 100% rovnaky nazor ako autor, skor zastavam taky, ze by ludia mali pouzivat veci ktore su urcene na ich pouzivanie. Preto nemam pochopenie pre jazdy na plne opruzenych bikoch na hradzi, alebo fotenie na automaticky rezim na full frame zrkadlovke. Pouzitie odpruzenej vidle na kolobezke spada pod tu istu kategoriu, pokial sa nesucham dolu z Planai v bike parku.
To, ze Ta seru tlste mamicky na ceskom FB je uz ilen dosledok tvojej frustracie. Ja to necitam. Zacnem to citat a pokial ma ten prispevok nijako neoslovi, necham ho tak. Vymazem ho z hlavy. Ale vobec si nemyslim, ze ten clanok bol urceny prave pre tuto cielovu skupinu. Skor bol mysleny sposobom:" Ludia nespekulujte, proste jazdite." V tomto sa s autorom zhodnem. Dolezity je pocit, ktory mam a nerobit z toho vedu.
26.09.2016 - 09:14:48
00
To zahmlenie pred ocami a koniec zdravemu rozumu som zazil u jedneho nemenovaného clena,
ked som dal navrh kolobezkoveho dresu na FB... to bola hysteria....
fokel so svojou odpruzenou vidlou je len vlazny odvar... :P
26.09.2016 - 10:14:51
00
ddemo napísal:
To zahmlenie pred ocami a koniec zdravemu rozumu som zazil u jedneho nemenovaného clena,
ked som dal navrh kolobezkoveho dresu na FB... to bola hysteria....
fokel so svojou odpruzenou vidlou je len vlazny odvar... :P

To boli fakticke pripomienky, ktore aj tak vramci vlastnej jesitnosti nevezmes v uvahu. Napis si tam Kickbike, ked sa komunita dohodla na pouzivani Footbike, ty budes za chu*a. A ja mam na vyber sa k tomu nepridat. Mne bolo len luto, ze ked uz ideme nieco robit, tak to odpalime od pasu bez ohladu na fakty. Skor som za to, ze ked sa nieco robi, tak by sa to malo robit poriadne. Pokial je to len a len tvoja aktivita, nepytaj sa druhych na nazor.
26.09.2016 - 10:43:12
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up