Juraj, ze ta klavesnica neboli... pitchoval si jak stara vrana ze to mam byt footbikers, ked som spravil verziu footbkers zacal si pindat na nieco dalsie... proste tebe nie je nic dobre, co nevymyslis ty... a za posledny rok si toho nevymyslel vela... teda okrem pitchovania na druhych a pindania o jesitnosti... Takto komunitu neposunies nikam, iba ju svojim pristupom brzdis...!
26.09.2016 - 15:07:52
01
ddemo napísal:
Juraj, ze ta klavesnica neboli... pitchoval si jak stara vrana ze to mam byt footbikers, ked som spravil verziu footbkers zacal si pindat na nieco dalsie... proste tebe nie je nic dobre, co nevymyslis ty... a za posledny rok si toho nevymyslel vela... teda okrem pitchovania na druhych a pindania o jesitnosti... Takto komunitu neposunies nikam, iba ju svojim pristupom brzdis...!

Hadat sa s Tebou nebudem. Zmysel by to aj tak nemalo. Ja fakt nemusim nic vymyslat. Vymyslal som spolocne akcie, aby som nemusel jazdit sam, ale asi to je lepsie ako toto. A ked budem vymyslat, tak IBA spolocne s niekym, kto bude mat zaujem posunut veci spolocne.
Pekny vecer.
26.09.2016 - 22:27:29
00
moj ram, zatial je v preprave

Prílohy:

Doxtor.jpg
Doxtor.jpg 207.33 KiB thumb_up0thumb_down

27.09.2016 - 14:27:24
01
No nechcem ti znova byt za trápneho gramara... ale zaujima ma cista hmotnost ramu a vidlice. O pevnosti nepochybujem..musi to byt tuhe jak svina..:)
27.09.2016 - 19:21:05
00
Skusim to doma dajako odvážiť. V piatok, až to dostanem.
28.09.2016 - 07:09:39
00
ddemo napísal:
No nechcem ti znova byt za trápneho gramara... ale zaujima ma cista hmotnost ramu a vidlice. O pevnosti nepochybujem..musi to byt tuhe jak svina..:)

balík ma 7,35 kg
28.09.2016 - 12:36:00
00
tak to hadam aj s krabicou... ram odhadujem tak 4-5 kg maximalne...
30.09.2016 - 07:23:16
00
No ma to asi 4,5 aj s vidlou. Vidla je tato: http://www.velohanak.cz/cyklo/force-vidlice-mtb-26-al-ahead-1-1-8-disc-barva-cerna/ a ta ma asi 750-800 gramov

Chlapi, zmerajte vyšku od zeme po úchyty na riadidlach. Reku či nie som divny. Ja mam tu výšku 114 cm.Yedoo mam tak nastaveny, stlpik vysunuty na maximum. Zo stlpika vidlice nebudem nič rezat a musim dokupiť dištančnu podložku/y. Zišla by sa jedna aspon 100 mm.
01.10.2016 - 06:23:37
00
ak myslis vysku riadidiel (konkretne ruciek) od zeme, tak ja ju mam na sportovych dvoch nastavenu na cca 89cm, co je taka sportova poloha v mierno predklone. Na vytuunovanom Workerovi 2x20" je to okolo 100 cm (mal som dlhu dobu viac).. co je tak akurat do mesta. Vyska 114cm nad zemou uz je naozaj pre vysokých ludi...
01.10.2016 - 07:28:15
00
ddemo napísal:
ak myslis vysku riadidiel (konkretne ruciek) od zeme, tak ja ju mam na sportovych dvoch nastavenu na cca 89cm, co je taka sportova poloha v mierno predklone. Na vytuunovanom Workerovi 2x20" je to okolo 100 cm (mal som dlhu dobu viac).. co je tak akurat do mesta. Vyska 114cm nad zemou uz je naozaj pre vysokých ludi...

No neviem, ja som stlpik vytiahol na yedoo na maximum. Neviem si predstaviť isť nižšie.

pomaly to kompletujem

Prílohy:

P9300028.jpg
P9300028.jpg 567.46 KiB thumb_up0thumb_down

P9300029.jpg
P9300029.jpg 458.91 KiB thumb_up1thumb_down

01.10.2016 - 10:55:56
00
Takže oprava, ja som to meral včera a dnes rano som si nevedel spomenuť, či to bolo 104, alebo 114 cm od zeme. Takže 104 cm. Toto je aj maximum, lebo zo stlpika som nerezal.
01.10.2016 - 11:58:42
00
Tak sem pisem s odstupom mesiaca. Som rad, ze som si kolobezku (mibo mastr) najprv pozical na vikend. Po jej vrateni som mal taky dojem, ze zatial nie. Nadsenie opadlo. Nie je to chyba kolobezky. Presiel som polnu cestu (viac krat), sidlisko i centrum mesta, aj mestsky park. Najdlhsia trasa bola asi 10 km. Kolobezka bola stabilna a robustna. S odstupom casu mi v pamati (a dojmoch) zostalo to, ako sa nie prilis sikovne skladala do kufra auta, je potrebne ju pri dvihani vhodne uchopit, alebo prelepit suchym zipsom, je pomerne tazka a svojim sposobom aj velka (= zle by sa mi kombinovala s inymi vecami v kufri auta). Ani nemam potrebu ci chut jazdit nejake dlhsie trasy.

Obcas by som vsak rad zajazdil nejake kratsie trasy, napr. po robote co len na 20 min sa ponatahovat, pri sedavom zamestnani. Zaroven ked navstivim nejake miesto (skor mesto, vylet), tak mat po ruke malu kolobezku, pobehat po blizkom okoli, lahko zlozit a dat do kufra, alebo niest so sebou.

Nedavat do toho ani tolko penazi, mat ju len tak pre obcasnu zabavu/zdravotny relax. S hmotnostou cca 70 kg by nemal byt problem s nosnostou 100 kg.

Cize mi to vychadza na nejaku mestsku kolobezku, lahku, skladaciu. Zvazil by som aj s nenafukovacimi pneumatikami. Napada mi Micro Black, Micro Flex Air (ma nafukovacie pneu), alebo Oxelo 9. Co ma tam mrzi, je nepritomnost klasickych brzd. Zda sa mi, ze vo Viedni som videl malu kolobezku aj s brzdami, ale neviem znacku. Resp. nieco ako Mibo Tiny, skladacie, neviem vsak ci aj to by nebolo privelke :-) Neponahla to.

Ak by ste mali nejake rady/skusenosti v tomto smere, uvitam ich.
02.10.2016 - 00:02:10
00
Kolobežka nedoskladana, lebo: post1164696.html#p1164696
plus na prednu vidlu musim kupiť adapter z IS na PM: http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-adapter-z-is-na-pm-predny-180-mm-zadny-160-mm.html
No proste sranda. V prvom pripade som si myslel, že z biku zhodena zadna brzda bude čo do dlžky hadičky dostatočna a v druhom som nepozeral detaily uchytu na vidlici Force.
02.10.2016 - 11:44:27
00
tak som to akurat počítal, kolobežka model F443D od pana Tobiaška asi 633€ ako komplet s dopravou na Slovensko (kolobežka 16.900 Kč a doprava 480 Kč), moje naklady sú cca 509€. Z biku som použil hydraulicke brzdy Tektro Draco, rafik pre predne koleso, naboj a špice, teda kompletne predne koleso so shimano nabojom na konusoch. A to preto, že tam chcem doraziť brzdovy kotuč s uchytením Shimano Center lock čo som mal na bajku. Do nakladov som už dal novy naboj Force, špice a niple. Zasa do nakladov som nepočítal tie brzdy, no z bazaru by ma stali možno 30-40€. Ušetrenych 100€ som v lete investoval do nových brzd na MTB model Shimano SLX, tam to naozaj oceňujem.
02.10.2016 - 17:51:12
00
Dobrý deň,

začínam uvažovať nad kolobežkou hlavne kvôli tomu, že sa častokrát uvádza, že pomáha pri bolestiach s chrbtom + som naklonený rôznym neštandardným spôsobom dopravy. Zatiaľ som na žiadnej nejazdil, čítal som len rôzne článku na intertnete a už aj čo to v tejto téme.
Som z Bratislavy a chcel by som sa na kolobežke aj zviesť a vyskúšať si to - je tu nejaká požičovňa prípadne obchod alebo nejaká ďalšia alternatíva, ako to realizovať?
Tiež by som sa chcel spýtať na Váš názor na šírku nábojov - Kostka používa 65 mm, Mibo 100 mm, Yeboo tuším 74 mm (aspoň niekde som tak našiel). Akú šírku jazdíte vy? Čítal som dosť článkov na priblizovadla.cz a nejak si neviem zodpovedať otázku, či je Kostka ok, alebo je to málo, niektorí zas píšu, že 100 mm je už veľa a často si o to ľudia okopávajú členky. Nemám to vyskúšané, preto sa pýtam.

Len pre informáciu, pozdávajú sa mi rozmery kolies 20/20 eventuálne 26/20. Uvažujem nad dochádzaním do práce a po meste (väčšinou to je okolo 5 km) a potom nejaké víkendové výlety. Mám 189 cm a cca 85 kg.

Ďakujem za názory
04.10.2016 - 15:01:42
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up