Hovoríš s dlhoročným DMom, ktorý si prešiel D&Dčkom od AD&D 2nd ed. po 5. ed., len tak lunochodom. Tým by mohlo byť povedané všetko - a mimochodom, pri normálnom hraní naozaj load neexistuje. A síce existuje resurrect, ale to musia zostávajúci mať a) prostriedky a b) vôľu a zvyčajne to má fyzický následok (v AD&D 2nd ed. CON -1 po každom resurrecte).
V D&D mám nahraté aj naDMované tisíce hodín (a to teraz nerátam PC hry).
Mimochodom, že sa postava nemení nie je bug, ale feature. Level up je pri normálnom hraní v priemere tak 2 sedenia, medzi 8-48 h hry. A väčšinou sa leveluje koncom sedenia, aby si hráči mali čas v pokoji premyslieť, čo ďalej so sebou urobia, a aj to, ako zmena ovplyvní ich ďalšie hranie. Lebo ak by sa mali v prostriedku sedenia učiť nové powers (D&D 4ed.) tak by to sedenie aj tak zabilo. Preto je ďalšie sedenie spravidla taká zahrievačka, aby sa naučili s tým pracovať. A akonáhle vieš rozmýšľať tak rozhodne nie sú súboje nijaký boj o kvalitný dice roll. Jedine ak by si mal fakt smolu (týmto pozdravujem startrekovcov s tým "ľahkým súbojom" v tej prvej diere s heslom "leží celá družina" :D pre objasnenie: prvá hra v 4ed. a tak som si povedal, že odohrám to za tie príšery - bol som DM - v tom prvom súboji naozaj ako tupec. Despite of this, a to bol naozaj plánovane ľahký súboj a ešte som sa ho snažil dovrzať, to skončilo so skóre pekných 0:5...).
07.11.2019 - 14:28:52
00
KCD malo prisernu optimalizaciu, a hratelnost bola jedna velka bieda. Ked sa 10minut mlatis s niekym pastami v ringu a nic sa nedeje a rozmyslas nad tym, ci je hra zabugovana alebo nie, ci to resetnut, ci nie. Zacnes googlit a ono to naozaj ma tak fungovat, tak teda s velkym sebazaprenim bijes este dalsich 5 minut nech sa cez to dostanes, len aby si zistil, ze tak vlastne budu fungovat takmer vsetky suboje tazkoodencov a nezaujimavy pribeh.. no cele zle. Naproti tomu zaklinac v ceskom dabingu bola aboslutna ceresnicka v tej dobe :D na 8800GTX to islo krasne plynulo, dodnes lutujem ze som tu kartu dal prec, to bol luxusny kus nabytku
07.11.2019 - 15:43:24
00
no tie suboje v KCD boli megapicovina, som to ani nedohral skrz to bo sa mi s tym nechcelo srat
07.11.2019 - 15:44:54
00
tulenik napísal:
Hovoríš s dlhoročným DMom, ktorý si prešiel D&Dčkom od AD&D 2nd ed. po 5. ed., len tak...
ja som sa pýtal na hru počítačovú, ktorú si ty tak vehementne komentoval 😁😁😁
Absolútne mimo reality v tom prípade
Potom z BG2: ToB si ani spávať nemohol, keď tam je lvl cap na 30-40lvl?
07.11.2019 - 16:03:26
00
... a tá tvoja "počítačová hra" nemá náhodou licencované AD&D 2nd Ed. pravidlá od TSR/WotC?
A nad lvl 20 vtedy obvyklý house ruling resp. použili toto:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dungeon_Master_Option:_High-Level_Campaigns
ale o tom sourcebooku sa vie, že jeho aplikácia zrovna neoplývala konzistentnosťou. (Niečo napovedá aj fakt, že vyšiel ku koncu životného cyklu danej iterácie pravidiel.) V tých časoch sa nejaká matematika pri návrhu pravidiel nepoužívala a všetko sa flikovalo na kolene.
07.11.2019 - 17:53:57
00
Who cares? Asi málokto to tak prežíva, (takmer)nikoho nezaujíma ako boli implementované pravidlá a nedajbože ktorá verzia, hlavne ze sa to dobre hralo

Temple od elemental evil by sa ti možno s pravidlami

Takže asi naposledy, keď sa chces baviť o BG bav sa o ňom a nie o tom, ako kumbalovy gang prežíval každé jedno vydanie pravidiel
08.11.2019 - 05:03:37
00

😲😲😲 GamePlay
15.11.2019 - 21:20:00
02
V popise hry ... to uz ludom musi vazne *****. Za mojich cias sme sa tesili ak bola herna doba co najvacsia a hra co najtazsia ...
"Možno škoda, že sa príbeh rozbieha pomaly, ale dĺžky sa nemusíte báť, keďže hru prejdete za 20 hodín"
17.11.2019 - 08:05:46
03
Pamätám si, že po Morrowinde som bol taký vyblitý, že som dodnes neprešiel Tribunal a Bloodmoon. To bolo riadne cez 100 h.
17.11.2019 - 08:32:50
00
lapaloma napísal:
bg a nwn su fajn hry zo skvelymi pravidlami ale ja s laskou spominam na prve diely might and magic, lands of lore, betrayal at krondor ...


Betrayal at Krondor je velmi nedocenena vec. Neviem preco to uslo vacsej pozornosti v dobe svojho vzniku.
17.11.2019 - 08:45:01
02
Mozno aj na tu dobu tam bolo vela textu :)
17.11.2019 - 10:04:48
00
Povedal by som že HW tam bol limitujúci faktor zobrazenia a to bolo limitujúcim faktorom hrania. Tiež stále na ToDo liste.
17.11.2019 - 15:39:01
00
tak zalezi aj akej hry? ak je to nejaky vyplach tak to mozno aj tych 20h staci :D Skyrim, Fallout a ine RPG sa tiez daju vsetky prejst za 5hodin, ale ak sa clovek do toho zavrta a nedajboze to ma este podporu modov, tak je to zabava na dlhe roky, s prestavkami.
18.11.2019 - 08:45:46
00
Body napísal:
My ujdeme. Nie sme full, skoro vzdy mame volne miesto pre pripad. Ale pre dobreho hraca by sa naslo miesto vzdy.

už sme pred vami :)
media.discordapp.net
18.11.2019 - 22:35:57
00
Hej, mali sme dost "stastie" na superov.
Medzi tym ste sa posunuli, ale zajtra mame vyhru a sme vam zase v patach, alebo vy nam( podla toho kolko bodov dostaneme).
19.11.2019 - 23:57:27
01
keyboard_arrow_up