please, niektori sa aspon snazte. z 3 y/i vo vete trafit iba jedno je fakt zle.
*end of random rant
18.04.2006 - 13:30:49
00
please, niektori sa aspon snazte. z 3 y/i vo vete trafit iba jedno je fakt zle.
*end of random rant


na koho sy mislel :?: :lol:
18.04.2006 - 13:32:47
00
Ked som si precital ten nadpis tejto temy hned mi napadla pesnicka Ypsilon od Zony A :D a nepotesil si ma , nema to s tym vela spolocneho :)
18.04.2006 - 14:49:29
00
moj kamos sa stal bajkerom prave po tom ako v druhej alebo tretej triede napisal diktat kde namieso na bicykli napisal na bycikly... tri chyby v jednom slove bol rekord...
nebral by som to naejak vazne :-)
18.04.2006 - 15:03:42
00
teda nic v zlom, ale stax mi to zobral z klavesnice, uz som sa chystal zalozit temu o pravopise. Ako niekto napisal, to ze sme bikeri neznamena, ze musime pisat ako madari (nic v zlom proti madarom, ale poznam ich zopar a vidim istu podobnost s niektorymi prispevkami). Je to jedna z mala veci, ktore z nas robia samostatny narod. Nechce sa mi to hladat, ale lakkovi odkazujem, ze zamienat s za z je vazna vec a nezlahcoval by som to. Tie vety potom nadobudaju uplne iny zmysel.
18.04.2006 - 23:36:47
00
to GIRO: tak ked chces "moralizovat" aspon zacni vetu velkim pismenom :)

v zivote som z diktatu nemal lepsie ako 4- a nehodlam sa ucit kde ma byt ake iy ... ja osobne v tom nevydim ziaden zmysel, a pokial to zmysel nema tak naco to dodrziavat ???? ked dakto vymisli forum s kontrolou pravopisu tak ma tie cervene podciarknutia budu startovat a mozna si to budem opravovat :)

PS: pokial som dakeho programatora inspiroval tak chcem percenta z predaja :lol:
19.04.2006 - 07:31:08
00
ale noo...ved tema je o I/Y ... je jasne ze nema zmysel tu striktne dodrziavat nejake vetne skladby a stylizaciu viet a odsekov, kazdy si pise ako chce a co chce....ide len o to, ze nato, aby bolo vidno, ze ten prispevok nepisal totalny gramaticky barbar staci aby boli spravne I/Y ..nemusi to cele vyzerat ako zo slabikara...tie Icka su myslim minimum :wink:
19.04.2006 - 10:48:06
00
to GIRO: tak ked chces "moralizovat" aspon zacni vetu velkim pismenom :)

v zivote som z diktatu nemal lepsie ako 4- a nehodlam sa ucit kde ma byt ake iy ... ja osobne v tom nevydim ziaden zmysel, a pokial to zmysel nema tak naco to dodrziavat ???? ked dakto vymisli forum s kontrolou pravopisu tak ma tie cervene podciarknutia budu startovat a mozna si to budem opravovat :)

PS: pokial som dakeho programatora inspiroval tak chcem percenta z predaja :lol:


no to je pekne ze to nebudes nikde potrebovať, to som teda zvedavy co chces v zivote robit, lopatovať ci co aj tam možno ten pravopis budes potrebovať lebo ta vysmeju na personalnom ked si budes hladat robotu.
pekne si to cvic ono sa to zide. :P
19.04.2006 - 11:30:56
00
to GIRO: tak ked chces "moralizovat" aspon zacni vetu velkim pismenom :)

v zivote som z diktatu nemal lepsie ako 4- a nehodlam sa ucit kde ma byt ake iy ... ja osobne v tom nevydim ziaden zmysel, a pokial to zmysel nema tak naco to dodrziavat ???? ked dakto vymisli forum s kontrolou pravopisu tak ma tie cervene podciarknutia budu startovat a mozna si to budem opravovat :)

PS: pokial som dakeho programatora inspiroval tak chcem percenta z predaja :lol:


no to je pekne ze to nebudes nikde potrebovať, to som teda zvedavy co chces v zivote robit, lopatovať ci co aj tam možno ten pravopis budes potrebovať lebo ta vysmeju na personalnom ked si budes hladat robotu.
pekne si to cvic ono sa to zide. :P


pokial viem nepisal som ze to nebudem potrebovat ... potrebujem to denne, ale spravi to za mna "genialny" program znacky MS office :) a asi by si bol prekvapeny kam to v zivote (myslim profesionalnom) dotiahli magori na gramatiku ako ja ...
19.04.2006 - 11:37:20
00
to GIRO: tak ked chces "moralizovat" aspon zacni vetu velkim pismenom :)

v zivote som z diktatu nemal lepsie ako 4- a nehodlam sa ucit kde ma byt ake iy ... ja osobne v tom nevydim ziaden zmysel, a pokial to zmysel nema tak naco to dodrziavat ???? ked dakto vymisli forum s kontrolou pravopisu tak ma tie cervene podciarknutia budu startovat a mozna si to budem opravovat :)

PS: pokial som dakeho programatora inspiroval tak chcem percenta z predaja :lol:

nemyslim ze som na fore zacal vela viet s velkym pismenom. urcite som nenapisal ani jednu ciarku aj ked tusim kde by mali byt. este bez reci znesiem z/s ale tie Y/I su fakt vrazda na oci. a este ked sa podari niekomu napisat Y za "zmakcenu" hlasku tak to uz je uplne dovi-dopo... nieco v zmysle: Ved som tY to vravel...
to ze v tom ty nevidis ziadny zmysel este neznamena ze to zmysel nema. ako tu uz odznelo. napis zivotopis motivacny list alebo nejaku ziadost s tym ze sa vy*eries na to kde ma byt ake Y/I a garantujem ti ze to na uspesnosti skor uberie ako prida. jo a spoliehat sa na MS office je fakt vyhra :roll:
19.04.2006 - 14:46:00
00
pekne flaaamujte dalej. skratka pravopis podla mna ukazuje istu uroven daneho cloveka a je len na nom ci ho vie(chce) pouzivat. kazdy clovek je slobodny a rozhodne sa pre to co mu vyhovuje. ak sa niekomu paci ze pise ako madar tak je to jeho vec a ukazuje na svoju nevzdelanost :roll:
19.04.2006 - 15:44:01
00
2 stax, katko: diky za podporu. 2 slavonav: som zacal radsej cislom, tam sa nerozlisuje male a velke :wink: Si sa posnazil (po gramatickej stranke) vo svojom prispevku, na to sa moje male pismeno nechyta. Vsak nic v zlom proti tebe, ked nechces vediet, nemusis. Mozno mas pracu niekde pri masine a gramatika ti je fakt na nic :) . A ta gramatika v office ti je tiez akurat tak na dve veci. Skus tam niekedy napisat nieco trochu odbornejsie alebo inak ako hovorovou recou a uvidis to cervene more.
19.04.2006 - 16:05:20
00
veru veru....office urcite nerozozna zly/zli , lebo pre neho je aj to aj to spravne....a argumentovat, ze aj bez gramatiky sa da dostat profesijne daleko a vysoko je maximalne ubohe :roll: ....to by len potvrdzovalo, ze tento stat a vacsinu velkych firiem riadia len tvrdi a tupi biznismeni so sirokymi laktami, ziadne osobnosti....chcel by som verit, ze tomu tak nieje, tak si mily slavonav podobne argumenty odpusti :wink:
19.04.2006 - 18:16:28
00
v zivote som z diktatu nemal lepsie ako 4- a nehodlam sa ucit kde ma byt ake iy ... ja osobne v tom nevydim ziaden zmysel, a pokial to zmysel nema tak naco to dodrziavat ???? ked dakto vymisli forum s kontrolou pravopisu tak ma tie cervene podciarknutia budu startovat a mozna si to budem opravovat


Chalan, tak toto by som sa hanbil napisat, ked si na tom az tak zle, tak sa a tym aspon nechval.
19.04.2006 - 20:01:14
00
pekne flaaamujte dalej. skratka pravopis podla mna ukazuje istu uroven daneho cloveka a je len na nom ci ho vie(chce) pouzivat. kazdy clovek je slobodny a rozhodne sa pre to co mu vyhovuje. ak sa niekomu paci ze pise ako madar tak je to jeho vec a ukazuje na svoju nevzdelanost :roll:


Suhlas - kazdy moze / ma pravo pisat tak, ako vie a dokaze. Pokial sa to da precitat, tak to my ostatni bez ujmy na zdravi prezijeme, aj ked sa nam to mozno nie vzdy paci. Je to podobne ako s anglictinou - stovky milionov ludi na anglictinu nie su experti a nepouzivaju spravny cas a pod., ale ako tak sa dohovoria a to je hlavne.

Druha vec ale je, ze ak niekto napise prispevok so zakladnymi gramatickymi chybami, tak ho ja osobne prestavam brat ako rovnocenneho partnera v diskusii - jednoducho povedane, ak aj napise nejaku vec z praxe a moze byt najväcsi macher v danej oblasti, tak ho uz beriem s urcitou rezervou, lebo jednoducho nedoverujem schopnostiam a vedomostiam cloveka, co ani nepozna gramatiku...

To slavonav: Ver tomu, ze ak by naborovy pracovnik v serioznej firme zistil, ze uchadzac neovlada gramatiku, tak by dalej nebolo co riesit - podakoval by sa mu za prejaveny zaujem a odprevadil by ho ku dveram... Ak mas dobru pracu, tak si to vaz a nekomunikuj za firmu s obchodnymi partnermi, lebo by ste asi coskoro skrachovali... (neviem, kto by chcel robit biznis s obchodnym partnerom, ktory nevie korektne ani vypracovat nejaku obchodnu zmluvu alebo fakturu - ja by som s takou firmou teda nic nerozbiehal).

A este si neodpustim reakciu na cast Tvojho vyjadrenia sa ku kariere: "a asi by si bol prekvapeny kam to v zivote (myslim profesionalnom) dotiahli magori na gramatiku ako ja ...". Fakt, ze to niekam dotiahli ini ludia bez znalosti gramatiky neznamena, ze to niekam dotiahnes aj Ty - v dnesnej dobe je uz situacia ina a konkurencia väcsia, takze urcite sa najde niekto, kto ponukne to co Ty a naviac aj kvalitny pisomny prejav. Drzim Ti palce, mozno predsa len budes mat stastie. A mozno nie...
20.04.2006 - 00:24:15
00
keyboard_arrow_up