Káble sú silnoprúdové vodiče s plášťom,ktoré slúžia na prenos el. energie...
05.03.2014 - 16:13:20
00
peto1303 nie len silnoprúdové

metre, co stratis koli krcme predsa dobehnes na vinobrani :)


nie kôli ale kvôli
05.03.2014 - 16:16:46
01
nie len silnoprúdové

;)
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=nielen&s=exact&c=R271&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8
05.03.2014 - 16:18:15
00
Ked chceme ist uplne do detailov, ja tej vete, tak ako je napisana uplne nerozumiem. Podla mna je tam preklep.
"Kábel je jeden alebo viaceré drôty (vodičov) spojených dokopy."
Ako spojim jeden drot dokopy? Chcelo by to overit v nejakom inom zdroji, inak tento problem nevyriesime a nase zivoty stratia zmysel. :)
05.03.2014 - 16:19:17
00
:tmi:

inak myslím si že nie sú stanované jednoznačné definície s jednoznačnými slovíčkami, toto je už hranie sa so synonymami, je jedno či poviem drôtový, káblový alebo šnúrový tachometer, všetci vieme o čo ide


Naposledy upravil dartmoor dňa 05.03.2014 - 16:25:23, celkovo upravené 1 krát.

05.03.2014 - 16:19:28
00
Marvin, tie nepresnosti suvisia so zdrojmi, ktore pouzivas. Nie je dobre poucat ostatnych podla wikipedie (to nie je relevantny, hodnoverny a overeny zdroj). ;)

http://slovnik.juls.savba.sk/?w=dr%C3%B4t&s=exact&c=xc8f&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=k%C3%A1bel&s=exact&c=Cd06&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8
05.03.2014 - 16:23:48
01
ej, ale som im sadol na lep :D
05.03.2014 - 16:26:09
00
inak myslím si že nie sú stanované jednoznačné definície s jednoznačnými slovíčkami, toto je už hranie sa so synonymami, je jedno či poviem drôtový, káblový alebo šnúrový tachometer, všetci vieme o čo ide

Tak to sa mylis.
1. Su stanovene jednoznacne definicie (pozri moj post pod tymto Tvojim, ktory citujem).
2. Nie je to hranie so synonymami a nie je jedno, ci povies drotovy, droteny, snurovy alebo kablovy. To chcel naznacit Marvin. Ved o tom tu cely cas debatujeme. Ak si po vsetkom tomto nepochopil, ze spravne moze byt tachometer len kablovy alebo bezkablovy, tak Ti niet pomoci. :)

A samozrejme, ze v principe je to jedno, lebo vsetci vieme o com piseme, ale ked uz to Marvin nacal a sme v tom jazykovom okienku, tak si nezaskodi trochu rozsirit obzory. :) Nakoniec si ich rozsiril aj Marvin. :D
05.03.2014 - 16:34:16
00
šnúrový tachometor som síce už prehnal ale:

Tak ale ma pravdu. Drot je vodic bez izolacie a kabel je vodic s izolaciou. A telegrafia je bezdrotova, lebo vodice na stlpoch boli bez izolacie (cize droty) a ked sme sa "odstrihli", tak je to logicky bezdrotove riesenie. :) Normalne ze do jazykoveho okienka. :)


keď už teda definujeme tak správne je bezdrôtový ako si písal na začiatku nie bezkáblový viď tu a tu

Ak si po vsetkom tomto nepochopil, ze spravne moze byt tachometer len kablovy alebo bezkablovy, tak Ti niet pomoci. :)


a k tachometru ktorý nieje bezdrôtový si myslím že je správne drôtový(nie drôtený) tachometer prípadne káblový ale drôtový mi znie prirodzenejšie

ak sa mýlim opravte ma, každopádne táto téma je veľmi zaujímavá a stále sa máme čo učiť
05.03.2014 - 17:38:44
00
Ty si vazne nepochopil ani len rozdiel medzi drotom a kablom a pritom si to vysvetlenie este aj odcitoval... :tmi: Tak uz len posledny pokus preco je tachometer kablovy alebo bezkablovy:

Drot je vodic bez izolacie a kabel je vodic s izolaciou.
05.03.2014 - 20:50:01
00
drot je drot je aj napr. viazaci co nema s elektro nic spolocne,takisto vodic napr. z fyzikalneho hladiska je hocico co dokaze viest prud...
05.03.2014 - 22:05:56
00
A myslis, ze to je potrebne vysvetlovat? Cely cas riesime tieto pojmy vo vztahu k bicyklovym tachometrom...
05.03.2014 - 22:13:37
00
jezus ale na základe čoho by to mal byť bezkáblový tachometer? daj sem nejaký hodnoverný overený zdroj ako si písal, ja neviem či mi dnes fakt tak šibe alebo len zo mňa robíš idiota :P

prvý elektronický dorozumievací prostriedok bol telegraf nie? to všetci vieme. telegraf používal takzvané telegrafné drôty nie káble preto pri vynájdení rádiotelegrafu dostal názov bezdrôtový lebo opak drôtového a odvtedy sa všetko čo je "bez drôtu" volá bezdrôtové, preto sú tu bezdrôtové sluchátka, bezdrôtové internetové pripojenie atď, aspoň tak to viem ja

takže ťa prosím aby sme to uzavreli daj sem ten overený hodnoverný zdroj tak ako som ja tu potvrdil slovo bezdrôtový tu a tu

nepotrebujem mať pravdu, len chcem mať podložené tvrdenie
05.03.2014 - 22:27:07
00
Nerobim z Teba idiota, ale nerozumies na co Marvin v uvode debaty poukazal a tym padom to nema zmysel dalej riesit. Ja uz k tomu nemam viac co napisat. Howgh.
05.03.2014 - 22:49:37
00
Je načase opäť prispieť... ;)
[tag]TTak prečo ten vysoký stupeň ochrany ? Odpoveď:Developery.

Developery - správne Developeri; podľa vzoru chlap - chlapi
06.03.2014 - 07:41:30
00
keyboard_arrow_up