nazdar
som zvedavy ake mate mate znalosti z hystorie
vedel by mi niekto povedat od akeho roku sa priblizne zacali pouzivat karbonove komponenty na cestne bajky(vidly, naboje...)
26.01.2009 - 12:46:20
00
Hmm tvrda hystoria...podla mna inak je zbytocne tu rozvijat debatu kedy sa zacal pouzivat krarbon...ked ti poviem 26.12.1997 tak ti to bude na 2 veci...karbonove vlakna sa do sveta bicyklov dostavali postupne, najprv do nejakych cestnych alebo drahovych, kde je najdvolezitejsia vaha.(samozrejme ze nebol cely bike z karbonu)kym to doslo na Slovensko :D Jednoducho je strata casu sa tu zaujimat o karbon...Vacsina materialov ktore maju dobre vlastnosti ale ich vyroba sa neoplati tak sa nevyrabaju. Vsetko je o peniazoch. Ked sa oplatil karbon vyrabat tak sa vyrabal karbon. Materiale stale napreduju...Mozno keby sa opytas na prve skusenosti s karbonovym ramom, tak by sme tu poculi aj nieco zaujimave, mozno take nieco ako bolo ked do dediny priviezli prvy televizor :D
26.01.2009 - 15:01:51
00
a to s tym datumom myslis vazne?
pytal som sa hlavne preto lebo som zohnal cestak ktory ma nejake karbonove komponenty a je to model z roku 1997 :)
26.01.2009 - 23:00:39
00
a to s tym datumom myslis vazne?
pytal som sa hlavne preto lebo som zohnal cestak ktory ma nejake karbonove komponenty a je to model z roku 1997 :)

je jasne, ze ten datum bol priklad :roll:
zeby s tym prisli rovno na Stefana?! :shock:
26.01.2009 - 23:04:50
00
keyboard_arrow_up