Rada by som si kupila trekovy bycikel a citam si na internete recenzie, no vsade citam len o nekvalitnych znackach, ako napriklad Mayo alebo Kellys. Ktore su teda tie kvalitne?
28.05.2014 - 19:28:39
00
Ani Mayo nemusí byť zlá voľba, ak sa teda nájde nejaký výhodný model. Zameriavajú sa skôr na lacnejšie bicykle a preto v očiach niekoho sa môže jednať o niečo podradné. Tie úplne najlacnejšie sú dosť zlé, to je ale jasné, žiadna značka v tej cene niečo lepšie neponúkne (ak vôbec ponúkajú niečo veľmi lacné).

Kellys určite nie je zlá značka ako celok, opäť ale treba pozerať na konkrétne modely - niektoré sa oplatia, niektoré nie. Niektoré zaostávajú za konkurenciou, niektoré sú porovnateľné, niektoré sú lepšie.

Najlepšie sa bude dať odporúčať konkrétny model ak sa uvedú nejaké bližšie informácie: výška, hmotnosť, cenový limit, kde a čo sa bude jazdiť, aké sú špeciálne požiadavky, aký je predchádzajúci bicykel a čo na
ňom vadí (ak nejaký je) alebo čo už bolo odskúšané a páčilo/nepáčilo sa.
28.05.2014 - 19:32:52
00
Bycikel ktory som doteraz mala je tak akurat uz len do srotu. Toho roku sa chystam bicyklovat Slovenskom, cize niekedy aj na viac dni, a to tak po ceste ako aj po terene. Co mi na mojom vadilo je, ze bol pomaly a tazky, nakolko bol z ocele. Dnes som bola v jednom shope, kde mi odporucili Mayo XR Tour Trek. No kym ho kupim - predsa len, 330 eur je 330 eur - chcela som sa popozerat po recenziach. Cenovy limit je ca 400 eur, no nakolko chcem este dost doplnkov, ako kapsicky, nosic, velka kapsa na nosic atd...tak samotny bycikel by mal byt asi v cene 300 eur. Viete mi nieco konkretne odporucit?

Dakujem
Zuzka
28.05.2014 - 19:41:31
00
V podstate čo znamená kvalitná značka? Značka je "len" rám a geometria a voľba akými komponentami iných značiek bicykel výrobca vybaví. Presne ako povedal tu chalan treba sa zamerať na konkrétny model ale posledne som mala možnosť skúsiť CTM Elite lady 2.0 bola som viac ako milo prekvapená no je cez rozpočet ale ich CTM Bora lady 1.0 je tiež na zamyslenie.
28.05.2014 - 19:47:28
00
Tak je jasné že bicykel na takéto určenie vyžaduje trochu väčšie zamyslenie sa pri výbere :)
O tento model sa jedná http://www.mayo.eu.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=151&Itemid=155&lang=sk ? Na prvý pohľad nevyzerá zle. Výbava je vzhľadom na cenu dosť dobrá, prevedie jednotlivých častí (nejaké tie štandardy) sú tiež OK a nič sa tam nezdá byť vyslovene problematické. Len pozor na tú geometriu... V tejto cenovej hladine sa nedá očakávať nič lepšie (nové). Hlavný problém bude hmotnosť - tá bude ozaj vysoká v základe.

20% zľavu by tu naň mohli dať: http://bicyklik.sk/ . Možno aj v tom spomínanom shope kde ho odporúčali dajú bez problémov zo 10% dole a zľavu aj na nejaké doplnky.

Konkurencia: http://www.trekbikesbb.sk/crosove-a-trekingove-atb-bicykle/ctm-bora-1.0-trek-2013+1717/ alebo nejaký crossový bez tých nosičov a pod. a to dokúpiť samostatne...
28.05.2014 - 19:52:34
00
Zuzulik, trochu OT, ale preco pises "bycikel" a zaroven "bicyklovat"? ;-)
28.05.2014 - 19:54:50
00
Ano je to tento model a musim sa priznat, ze co sa bicyklov tyka, tak sa im nerozumiem a bohuzial mi ani pojem geometria nic nehovori ...
28.05.2014 - 19:57:24
00
Geometria - stačí dať do googlu výraz: geometria bicykla :lol:
Jednoducho aby nebol príliš krátky, alebo príliš dlhý. Aby nebol príliš vysoký, alebo príliš nízky. Aby nevadila obratnosť... Treba správnu veľkosť pozerať a potom tak trochu aspoň zhodnotiť či sa niečím nevymyká zo štandardov do takej miery že by to mohlo vadiť.
28.05.2014 - 20:02:01
00
Co by som kukala do googlu, ked tu mam expertov, ktori mi to radi vysvetlia :).Daaaaaakujem :)
28.05.2014 - 20:05:05
00
Ktory radsej? http://www.mayo.eu.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=151&Itemid=155&lang=sk alebo http://www.kellysbike.com/SK/bicykle-2014/tour/trekking/carter-10
29.05.2014 - 09:05:54
00
Ten Kellys je presne príklad toho, čomu sa treba vyvarovať v oblasti štandardov. Starší a horší systém hlavového zloženia a zadného náboja, tomu sa treba vyhnúť.

Čiže z týchto dvoch jednoznačne Mayo.
29.05.2014 - 09:43:07
00
jj majo aj ked hliníkova pevná vidlica by tam bola lepšia, uspora hmotnosti a funkcia rovnaka, to odpruženie je len poriadne závažie.. osobne by som tvoj strop zvýšil kusok aprípadne zohnal lacný výpredajový rám a skusil niečo poskladať.. akú maš výšku?
trekingáče v tej cene budu v zakladnej výbave čo je len na občasne výlety a bude dosť ťažký
29.05.2014 - 10:00:05
00
No tak rady typu "zozen si ram a poskladaj si bajk" su naozaj na mieste... :^)

Ten Mayo je uplne v pohode, bez obav by som ho kupil. :y: Az som prekvapeny, co sa dnes da dostat za tie peniaze.
29.05.2014 - 10:04:51
01
nepíšem že si to ma skladať, ale ak ma niekoho šikovneho v okolí, tak sa dá na rám niečo navešať, prípadne použiť zo starého a zložia presne na mieru.. tak aby to nemalo 17kg
chce chodiť na cyklotúry, takže bike musí byť aj spolahlivý a nie moc ťažký
29.05.2014 - 10:18:38
01
Ak by mal clovek niekoho sikovneho v okoli, co mu poradi a este aj vysklada custom bajk, tak sa asi nepride pytat na forum zakladne otazky, nie? ;) Holka potrebuje poradit, ktory bajk ma kupit. Nepotrebuje radu, co by spravil skuseny bajker...
29.05.2014 - 10:29:40
00
keyboard_arrow_up