To s tou advokátskou kanceláriou (nezákonné získanie osobných údajov) je zaujímavý postreh. Daj potom vedieť, pls, ako si dopadol.
25.02.2018 - 18:37:56
00
astro
mimochodom AK vymáhajúca poplatok, má splnomocnenie
(na svojej webovej stránke na ktorú sa odvoláva)
maďarskej strany z roku 2015 na inú adresu, a dokonca aj na inú AK (podľa mena), ako je jej terajšia adresa, podľa výpisu z OR, takže predpokladám, že toto splnomocnenie je v súčasnej dobe neplatné, okrem iného
25.02.2018 - 20:59:24
01
tak som na tom s chybou presne ako astro
na bločku je namiesto SK len S
napísal som (zatiaľ) slušný list, čakám odpoveď - dúfam, že to uhrám
následne potom sa budem venovať platnosti ich splnomocnenia a tomu, ako sa dostali k mojím osobným údajom bez môjho súhlasu ... (sú v pozícii tretej strany, polícia im nesmie dať túto info)
(ak nešli po "kamarátsky"), čo by si asi nedovolili hromadne robiť,
mali by mať nejaký príkaz zo súdu, alebo informáciu priamo od nich - čiže pravdepodobne vyvolali fiktívnu "kauzu" na súde proti mne, ...a potom keď sa dostali k menu a adrese tak to stopli
nie je tu nejaký právnik ?? čo by to vedel objektívnejšie zhodnotiť
26.02.2018 - 11:59:07
01
(ak nešli po "kamarátsky"), čo by si asi nedovolili hromadne robiť - ja mam informacie, ze to presne takto robia.
26.02.2018 - 12:06:27
00
no tak TO by mali teda poriadny prúser
podľa zákona o ochrane osobných údajov sú ti povinný oznámiť AKO a na základe ČOHO sa ako "tretia" strana k tejto info dostali
(a polícia vo svojom systéme vie dohľadať, kto, kedy, kde a prečo vstúpil do databázy majiteľov auta)
čiže ak budem mať podozrenie ... požiadam PZ o sprístupnenie info, či a komu (tretej strane) poskytli moje osobné údaje na základe EČV, alebo či niekto v inkriminovanom čase vstupoval do ich databázy a prečo
26.02.2018 - 12:12:52
00
Tak zatiaľ nemám dobre spravy po porade s právnikom.
"Zmena sidla by nemala zakladat pravne ucinky neplatnosti zmluvy o pravnom zastupeni...v zmysle vynutitelnosti prava je to vsak irelevantne"
Už to riešil a radi mi ísť na najblizsie predajne miesto a zaplatit sankciu. Petkova len vyrozumiet, že som to takto vybavil.
Čo sa týka osobných údajov majú to tieto firmy právne ošetrené na vymáhanie pohľadávky.
LL písal si im list alebo mail?
Edit: niečo som našiel, vid obrázok. LL vieš po maďarsky?

Prílohy:

Screenshot_20180226-151357.png
Screenshot_20180226-151357.png 279.3 KiB thumb_up0thumb_down

26.02.2018 - 13:05:08
00
astro
maďarsky neviem, ale v mojom okolí je veľa maďarsky hovoriacich, využívam ich znalosť
poslal som list, doporučene, zatiaľ slušne spolu s kópiou potvrdenia o kúpe
v mojom okolí poznám prípad, keď došlo k zámene čísel v EČV a AKCEPTOVALI TO
náhradný doklad sa mi podarilo zohnať tam kde som ho kupoval
keďže poslali pokutu mne domov, zjavne vedeli, že som Slovák a nie Švéd
predpokladám, že kontrolné fotenie vyhodnocuje SW a ten zistí nezrovnalosť, "nerozmýšľa" a "posiela" pokutu
ak bude ich reakcia na môj list negatívna, dám si ho preložiť do hungárčiny a pošlem ho priamo do hungárska na ich diaľničnú spoločnosť
(asi to urobím aj pred tým (pre istotu) a súbežne to zajtra pošlem)


Naposledy upravil LL dňa 26.02.2018 - 16:00:23, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2018 - 15:53:39
00
Takže ideš cestou komunikácie s Petkov-om?
Ja by som ho chcel z hry vynechať tou cestou čo som skopiroval. Tam asi doklad nebudem potrebovať, poslušne zaplatím sankciu.
26.02.2018 - 15:59:31
00
ja NECHCEM platiť NIČ
stala sa chyba, urobil ju hungár na pumpe
moja chyba bola, že som neskontroloval bloček
(ale ani som netušil, že tam zadávajú aj krajinu majiteľa vozidla)
budem múdrejší do budúcna
skús získať kópiu bločku tam kde si HO kupoval.... prečo by si mal platiť 2 x a viac ????


Naposledy upravil LL dňa 26.02.2018 - 16:07:38, celkovo upravené 2 krát.

26.02.2018 - 16:03:40
00
Sme na tom rovnako ale žiaľ pokute sa nevyhneme. Ale držím ti palce v tvojom boji ;)
26.02.2018 - 16:04:53
00
astro a co tak vyuzit nejake diplomaticke vztahy a uhrat to?
26.02.2018 - 16:25:56
00
Nedá sa... :shake:
LL v zmysle ich právneho predpisu je pokuta oprávnená. To, že urobil chybu hungar (v mojom prípade slovenka) je síce smutné pre nás oboch, žiaľ je povinnosťou tvojou aj mojou ako kupujúceho údaje skontrolovať. Čo sme neurobili a to je už len naša chyba. Ich diaľnicu sme využívali bez platnej matrice. To je holy fakt.
Ja sa skôr bojím, že mi príde ďalšia, keďže táto je zo dňa keď som išiel do Chorvátska, o týždeň som išiel späť s tou istou neplatnou matricou.
Ale skúsim to, zájdem na hranicu pre potvrdenie.
26.02.2018 - 16:43:43
00
ja som dostal iba "pokutu" za cestu späť,
pýtal som sa, bolo mi povedané, že sa to nekontroluje kontinuálne
verím, že uspejem, ako som už písal, pri nechcenej zámene číslic v EČV (môjho kamaráta) na potvrdení pri kúpe, akceptovali omyl a uznali ho
(hneď naraz spolu dostal 2 pokuty za cestu tam aj späť)
dám vedieť ako TO moje bude pokračovať
26.02.2018 - 19:12:01
01
No a ja som mal všetko OK, žiadnu pokutu som nedostal ale nedostal som ani službu za ktorú som zaplatil. Letný presun z Györu okolo Budapešti po diaľnici priemernou rýchlosťou atakujucou 40km/h (zdola). Môžem teraz dať pokutu ja im? Môžem. Len mi ju neuznaju a nezaplatia, k :swear: y jedny vy :swear: é
26.02.2018 - 19:52:26
00
:o ty a hrešíš ?! Ma poj@e ...
26.02.2018 - 21:19:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up