vcera som bol hrat futbal (velka chyba uz nikdy viac)! ide o to ze som zle stupil noha sa mi zvrtla a v kolene nieco hnusne puklo. najskor som si myslel ze som si zlomil nohu v kolene, "nastastie" to nie je take zle. chybou je ze som nesiel na pohotovost ale domov a dnes dokonca do roboty. nemozem vsak na to riadne stupit a nohu skor sucham za sebou. na nette som si nasiel priznaky natrhnuteho menisku a zda sa ze to bude ono. za 2hod. sa chystam ist na tu pohotovost ale kolegovci tvrdia ze tam mi stym vobec nepomozu. neviem co robit kde ist. nemali ste niekdo takyto problem? neviete co by bolo najlepsie robit? mam ist na tu pohotovost? vdaka za rady
12.02.2008 - 12:34:44
00
Moj kamos mal odtrhnuty meniskus a aj krizne vezy a bol s tym na operacii, teda na dvoch..bo tie vezy mu zistily az ked robily ten meniskus. Ak ti mozem poradit tak chod na operaciu.....bude to lepsie..jazvy nebudes mat...len take 3 ci 4 dierky cez ktore ti to spravia. A priprav sa na bolestive zazitky.....hlavne po operacii. :(
12.02.2008 - 12:40:25
00
mojej sestre sa pri lyzovani stalo nieco podobne (roztrhnutie bocnych vazov na kolene) a veru nic prijemne. a este jednemu znamemu tiez na lyzovacke (predtym aktivny futbalista) - operacia, rehabilitacie, atd. ale uz asi nikdy to nebude ako predtym...ak by si pripadne potreboval, mozem sa spytat, ci su v NR nejaki dobri doktori na to...naisto viem, ze jeden vyborny je v martine, ale tam sa asi tazsie dostanes.
12.02.2008 - 12:47:04
00
Na toto existuje jedna jedina rada, nohu nezatazovat a rychle k lekarovi. Ulomeny kusok platnicky ti moze bloknut cele koleno, pripadne poskodit kolenove puzdro o pripadnom krvacani vo vnutri ani nehovorim. Nemas co riesit. Poskodeny meniskus nie je choroba je to momentalny stav :wink: tak sa cim skor daj dokopy.
12.02.2008 - 12:49:42
00
Ten v Martine sa vola Dr.Jakubec ale platba nejde cez poistovnu, je to sukromak. Z vlastnej skusenosti mozem potvrdit, ze je dobry. AJ drahy. Operoval o.i. aj Mintala. Na kolena spicka u nas.
12.02.2008 - 13:00:39
00
no ja som teraz v Galante v robote, ale cez tyzden byvam v Saly takze som zistil ze o 16:30 otvaraju pohotovost tak tam skusim ist (skusim im narozpravat ze som bol prave behat... lebo vraj su tam dost neochotny a uz by ma tam vraj nechceli vysetrit keby som povedal ze sa mi to stalo vcera), je to uplne na ho..o.
normalne musim ist najskor vraj vseobecnemu lekarovi (mam lekara 25km kde som teraz) potom ten ma posle niekam na rontgen (v lepsom pripade na CTcko) tj dalsich 20-25km mozno 100km ak budem musiet ist do Blavy. Na CT sa vraj caka 2mesiace resp. treba doplatit min2500,- (som pocul).... sumarum: niekolko dni - tyzdnov stravenych behanim po doktoroch + neviem si predstavit co mi na to povedia v praci (hypoteka na krku) + na bike nejaky ten mesiac asi nesadnem... :(
...snad je to len natiahnute ale tomu uz skoro neverim
to all: dakujem za rady, nemocnicu a doktora budem asi riesit az ked budem mat istotu co stym vlastne mam :(
12.02.2008 - 13:07:58
00
No pocitaj s pn-kou take 3 mesiace...ale zalezi aku mas robotu...ked mas sedavu tak sa to aj da. :roll:
12.02.2008 - 13:10:42
00
nooo sedim v kancly za kompom, 3mesiace neprichadzaju do uvahy mozno 2-3tyzdne aj to sa uz budem triast o miesto
12.02.2008 - 13:13:47
00
Neries PN ku ta je teraz nepodstatna, podstatne je prvotne vysetrenie. Cas hraje proti tebe. A co sa tyka vysetrenia Rentgen, Ct a neviem co este, toto je akutny stav tam cakacie doby neplatia. Vypni komp a smykaj k udrzbarom :wink: mam s tym svoju skusenost ale skoncilo to dobre.
12.02.2008 - 13:26:34
00
No to uz zalezi na tom vysetreni a tak. ale budes mat na nohe taku konstrukciu(neviem si momentalne spomenut akoo sa tomu nadava) co ti bude drzat koleno v urcitej polohe, potom budes musiet pomaly cvicit a kazdym dnom to ohybat viac a viac...az na nejakych 90stupnov. Ved uvidis co ti ten udrzbar povie. :roll:
12.02.2008 - 13:40:33
00
No ja som mal tiez koleno pokazene, ale na nohu som sa nemohol ani postavit. Mal som nieco len natrhnute (ze to nieje odtrhnute celkom sa zistilo az ked sa to zahojilo a bolo to ok) a kedze vtedy bol strajk doktorov, neoperovali ma, len som nosil asi mesiac ortezu a vyliecilo sa mi to samo a to tak, ze uz ani neviem ktora noha to bola. Len nejaky cas ma potom pobolievalo koleno ked som mal dlho zohnutu nohu, alebo pri vacsej zatazi. Po tomto uraze som si povedal, ze mimo XC berem chranice uplne vsade. Nestoji to za to a drviva vacsina padov u mna mala doteraz nasledok rozbite kolena..A kazdopadne by som bezal k doktorovi, ktory hned zisti nejaku nestabilitu kolena a teda nieco odtrhnute.
12.02.2008 - 13:49:45
00
idem na to, drzte palce
12.02.2008 - 14:23:26
00
mozno mas len natiahnute vazy, to je lepsi pripad, vtedy staci klud, ak mas odtrhnuty meniskus, tak to tiez nie je tragedia, dnes sa to riesi atroskopiou a za dva tyzdne mozes chodit, sportovat neskor...ale toho ortopeda treba navstivit
12.02.2008 - 14:29:30
00
To: kkk55

V Galante je na kolená eso MUDr. Kayser. Myslím to úplne vážne, dal mi dokopy brácha, keď bola artroskopia ešte v plienkach. Úraz pri motocrosse.
Doporučujem skôr Galantu, ako Šaľu. Skúsil som oboje. V Šali mi robili kľúčnu kosť. Ale to je dáááávno.
12.02.2008 - 14:36:19
00
Tak v mojom okolí je to s kolenami ako na bežiacom páse. Takže aj poradiť viem. 8)
Najprv určite to urýchlené vyšetrenie ako páni písali. Buď rezonancia abo ak treba tak aj laparoskopicky. A ak je to v prdeli, tak to dokopy dávajú okrem spomínaného Martina aj v Blave a v Lipt. Mikuláši.
Základné pravidlo dobrého chirurga, že keď si po operácii, tak ti to nejde do sadry, ale ťa v relatívne rýchlom čase nútia ohýbať to. Ak ti navrhnú sadru, hľadaj iného doktora. V októbri mi operaovali jedného kámoša, v novembri druhého. Celkovo za posledné 4 roky šiestich. A väčšinou qôli tým vaším halovým športom, alebo qôli mestskému hokeju. Jeden sa spravil na lyžiach, ale to do neho vrazili.
P.S. Reálna maródka tých dvoch posledne operovaných cca 3 dni a novembrový už lyžoval tento víkend svišťový štít v tatroch. Držím prsty.
12.02.2008 - 14:37:30
00
keyboard_arrow_up