áno Rumakk rátali aj s týmto a pri opotrebovanej kazete a reťazi to radí lepšie ako pri lankovej prehadzovačke. Je jedno ako máš opotrebované hrany a reťaz. opotrebovaním sa nemení vzdialenosť pastorkov. Takže pri mega nájazde kazety to akurát trošku zachrumká ale prehodí výrazne ľahšie ako pri mechanickom pohone. Napríklad to presné radenie mechanického SRAMU s takým typickým zvukom pri AXS úplne nie je, pretože AXS presúva reťaz podstatne hladšie cez servo.

Tie ostatné veci ohľadom výdrže batérie rok a toľko tisíc km netreba riešiť. AXS vydrží pri normálnom nájazde tých 200-300km/týždeň tak max. 2 týždne. Potom resp. skôr medzitým zasvieti diódka na červeno a ďalšiu výdrž užívateľ nemá záujem testovať, tak to dá na nabíjačku ako všetko ostatné čo používa.
17.09.2021 - 10:52:45
12
Rumakk napísal:
Mna by zaujiama len jedna vec pri AXS.... ked ma clovek klasiku prehadzovac s lankom a ma vyjazenu retaz, troska krivy prehadzovac, alebo zodranu kazetu, resp nabehove hrany a ked mu nechce prehodit tak o troska viac zatlaci na packu radenia a dopomoze nejako tej prehadzovacke aby to preradilo.... kdezto s AXS to je nejako predefinovane ze pri 1 kliku sa posunie prehadzovac o dajme tomu 3mm a hotovo, tam to konci.. proste 3,5mm sam neda.... ratali aj s tymto?:

Pri AXS sa moc nepočíta s tým, že budeš "šetriť" výmene opotrebovaných spotrebných komponentoch :)
Elektronika funguje tak, že pri preraďovaní na väčší pastorok sa prehadzovačka posunie "trochu" viac a potom sa "vráti" do správnej polohy.
17.09.2021 - 10:53:52
01
Kristina presne ako vravis... cielova skupina su pretekari so sponzormi, i ked GX AXS je uz cenovo dotupnejsie.... ale pre mna aj tak klasika...

´´Elektronika funguje tak, že pri preraďovaní na väčší pastorok sa prehadzovačka posunie "trochu" viac a potom sa "vráti" do správnej polohy.´´ - soudruzi z NDR to maju vymyslene....
17.09.2021 - 10:55:40
00
Ona vie ze ma opotrebovanu kazetu ? ?
17.09.2021 - 10:56:34
10
3000km je naozaj nizky najazd :) .. ale neriesil by som km, ale hodiny. To s tym prevozom je zaujimava info, ak to tak naoaj je, tak dakujem pekne .. to potom fakt treba nosit druhu baterku , pripadne rovno nabijacku, ach jaj


Pre teba. Dovolim si tvrdit ze 3000km/rok na MTB je nadpriemerny najazd aj spomedzi clenov tohto portalu.

Kristina vies ako funguju intervaly? Do 3000 znamena bud vratane 3000, alebo tesne mimo.
Takze ked mas na mysli najazd 500km ale pouzijes interval konciaci na 3000cke, zavadzas.
Ked sa ta v banke spytaju na cisty mesacny prijem, povies im "do 15.000 eur" ?
17.09.2021 - 10:56:43
02
som si tak námatkovo pozrel koľko som tohto roku odjazdil na horskom v lese a vyšlo mi to na tých cca 60 hodín :P takže pre tento rok by mi stačilo raz nabíjať batériu ... to vôbec nie je zlé. Ak by som to mal aj na druhom bajku tak ten by som musel nabiť možno ďalších 1-2x ... ani tak to nie je také zlé :) a ak to presne zvláda aj opotrebenie ako píše branomelis tak možno je čas zmeniť značku :) akurát keď tak čítam toto fórum tam mám strach z 12spd ako takého a krivosti/rovnosti pätiek
17.09.2021 - 11:02:15
00
Ťažko povedať lapaloma, že koľko km ti to vychádza ročne na biku v lese. Ale keby si dal napríklad GX AXS a do toho kazetu X01/XX1 tak pri nájazde napríklad 2 tisíc km ročne v lese ti vydrží kazeta asi 6 rokov. Možno aj viac. Lebo ja mám akurát hrubým odhadom na kazete 12 tisíc a síce premýšľam o novej, ale to len tak, že túto by som dal na HTčko a v teréne už jazdil novú. Ale teraz to má ešte čas pár tisíc km :)
17.09.2021 - 11:15:46
00
foobar napísal:
Pre teba. Dovolim si tvrdit ze 3000km/rok na MTB je nadpriemerny najazd aj spomedzi clenov tohto portalu.

Kristina vies ako funguju intervaly? Do 3000 znamena bud vratane 3000, alebo tesne mimo.
Takze ked mas na mysli najazd 500km ale pouzijes interval konciaci na 3000cke, zavadzas.
Ked sa ta v banke spytaju na cisty mesacny prijem, povies im "do 15.000 eur" ?

V tom prípade ti prajem veľa šťastia s výdržou batérie "takmer 2 roky" :lol:
Inak v tom tweete sa IMHO píše o ceste a nie MTB. Jeden z príspevkov totiž poradil vymeniť batérie medzi prešmykom a prehadzovačkou.
17.09.2021 - 11:16:00
00
lapaloma napísal:
...akurát keď tak čítam toto fórum tam mám strach z 12spd ako takého a krivosti/rovnosti pätiek


nemusis mat strach. Tocim 4 retaze na 12sp a zatial vsetko v pohode, odjazdene cca 13000 km (od kupy noveho biku v juli 2020), vacsina teren/kopce. Takze za mna je to OK, lepsie nez som cakal, a pritom to nijako nesetrim.
17.09.2021 - 11:24:14
03
V tom prípade ti prajem veľa šťastia s výdržou batérie "takmer 2 roky" :lol:
Inak v tom tweete sa IMHO píše o ceste a nie MTB. Jeden z príspevkov totiž poradil vymeniť batérie medzi prešmykom a prehadzovačkou.


Na nejakom dirt jumperi by to mozno aj vydrzalo :D
...ale raz za mesiac hodit baterku do nabijacky naozaj nie je taky strasny problem, aby AXS nemohlo byt pouzitelne na normalnom MTB pre vacsinu ludi - na bajku mame komponenty ktore vyzaduju "starostlivost" ovela castejsie
17.09.2021 - 11:25:40
01
vsetky recenzie na axs su vysoko pozitívne aj od bežných užívatelov. Naviac nikto sa už nechce vrátit naspat k mechanike. Nevidím dôvod ak niekto ma peniaze neisť do toho. Idealne je kombo teleskopka a radenie aby sa baterka dala meniť v prípade ťažkostí.
17.09.2021 - 11:26:02
05
je to prilis vela penazi za nieco co mozem znicit behom zlomku sekundy. Ale inak suhlasim, tiez by som to bral a pacilo by sa mi to.


Naposledy upravil iron.hide dňa 17.09.2021 - 11:31:54, celkovo upravené 1 krát.

17.09.2021 - 11:30:41
02
lapaloma napísal:
som si tak námatkovo pozrel koľko som tohto roku odjazdil na horskom v lese a vyšlo mi to na tých cca 60 hodín :P takže pre tento rok by mi stačilo raz nabíjať batériu ... to vôbec nie je zlé. Ak by som to mal aj na druhom bajku tak ten by som musel nabiť možno ďalších 1-2x ... ani tak to nie je také zlé :) a ak to presne zvláda aj opotrebenie ako píše branomelis tak možno je čas zmeniť značku :) akurát keď tak čítam toto fórum tam mám strach z 12spd ako takého a krivosti/rovnosti pätiek

Je pravdepodobné, že v zime a chladnejšom počasí bude výdrž výrazne nižšia. Pri teste v Pinkbike rovno uvádzajú "20+ hour battery life". Podľa jedného nedávneho príspevku v tejto téme to znamená "bud vratane", "alebo tesne mimo" :)
Moje komentáre však neznamenajú, že Sram AXS nie je dobrá. Osobne túto sadu jazdím posledných pár mesiacov. Výdrž batérie je pre moje jazdenie viac ako dostatočná. Stačila by mi aj kratšia ak by to znamenalo výrazné zníženie hmotnosti. Batéria AXS však váži iba 25g.
17.09.2021 - 11:30:57
02
No tak potom co tie zbytocne reci okolo:) Ked to tebe staci tak bohato to bude stacit nam rekreacnym.
17.09.2021 - 11:41:15
00
double napísal:
vsetky recenzie na axs su vysoko pozitívne aj od bežných užívatelov. Naviac nikto sa už nechce vrátit naspat k mechanike. Nevidím dôvod ak niekto ma peniaze neisť do toho. Idealne je kombo teleskopka a radenie aby sa baterka dala meniť v prípade ťažkostí.

AXS funguje veľmi dobre. Osobne ho jazdím s reťazou a kazetou XTR, alebo kazetou Garbaruk. S kazetou XTR radí bezkonkurenčne hladko aj pri záťaži. Na druhej strane musím povedať, že som pri prechode na AXS nebola až taká "odvarená". Chýba mi taký ten pocit, kedy som mechanickou páčkou cítila preradenie. Hlavne o niekoľko pastorkov. Mechanické XTR funguje dokonale (a je aj ľahšie). Nechala som sa však "zlákať" na možnosť zbaviť sa jedného bowdenu.
17.09.2021 - 11:42:57
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up