Dzejkob este Ta upgradnem :D Ja jazdim asi 4-ty rok volajake galuskace, mam naviac k tomu priuzku krivo nalepenu pasku, dolievam mlieko raz za rok..a nikdy som sa inak o to nestaral, ziadny problem, plaste nahadzujem obyc pumpou z Decathlonu, ziadny kompresor ci booster.. A teda s ventilmi problem naozaj vobec nepoznam, ale mozno sa mi to raz vsetko zrata a nejak sa to jedneho dna prelomi a zostanem plakat kdesi strateny na konci sveta so styrmi defektami a vytecenym mliekom cez ventil..
05.11.2021 - 19:27:12
03
Dzejkob napísal:
Fakt nerozumiem prečo niekto používa galuskové :D. V čom sú do širokých MTB ráfikov lepšie?


..napr. preto, lebo diera v rafiku je na 6mm galuskovy ventil a na 8mm autoventil by sa musela rozsirit
05.11.2021 - 19:47:35
00
Tiez uz mam par rokov tie iste ventily. Raz, dva krat za rok ked davam dole plast to precistim a ide sa dalej.
05.11.2021 - 19:58:03
03
gronkjear napísal:
Dzejkob este Ta upgradnem :D Ja jazdim asi 4-ty rok volajake galuskace, mam naviac k tomu priuzku krivo nalepenu pasku, dolievam mlieko raz za rok..a nikdy som sa inak o to nestaral, ziadny problem, plaste nahadzujem obyc pumpou z Decathlonu, ziadny kompresor ci booster.. A teda s ventilmi problem naozaj vobec nepoznam, ale mozno sa mi to raz vsetko zrata a nejak sa to jedneho dna prelomi a zostanem plakat kdesi strateny na konci sveta so styrmi defektami a vytecenym mliekom cez ventil..

Ja to este upgradnem, ja nemam ani tu pasku. Odkedy som tie mavic ventilky osadil tak som sa ich nechytil a len dolejem mlieko 1-2x rocne ak menim plaste leto/zima. Pumpu mam za 10 eur ?
05.11.2021 - 20:02:37
10
foobar napísal:
..napr. preto, lebo diera v rafiku je na 6mm galuskovy ventil a na 8mm autoventil by sa musela rozsirit

Toto robím na každom novom MTB ráfiku. Teraz neviem či 8mm alebo 8,5mm vrták, aku uťahovačka a za pol minuty to je hotové.
05.11.2021 - 20:15:42
01
koho zaujali tie ventilky tak na bikepackingu stihli spravit recenziu https://bikepacking.com/gear/reserve-fillmore-tubeless-valves-review/
05.11.2021 - 22:20:14
10
Pekný systém aj spracovanie. Pre niekoho kto má s prestami odveké problémy možno príležitosť na vykúpenie. Pre mňa osobne je toto ale prípad kde nevidím dôvod zbytočne meniť niečo čo funguje, zvlášť pri tej cene. Upgrade by sa taktiež nekonal. Skôr naopak keďže 2 presta ventily (spolu15€)vážia 7g a dva tieto 12g. (otázne je či to zahŕňa komplet aj s tou čapičkou alebo len ventil) Gramár ale zďaleka niesom, to len na margo toho že by sa "upgrade" pre niekoho nekonal ani v tomto smere. Každopádne je super že to niekto takto pekne prepracoval a fandím tomu. Pre mňa to však zatiaľ nebude.
05.11.2021 - 23:43:35
03
mdfk Na margo týchto ventilov som sa chystala napísať niečo podobné. Tiež fandím takýmto "fičúrkam" a vylepšeniam. Ale pre mňa je to vylepšovanie niečoho čo mi funguje bez problémov. Nutnosť prečistiť ventil raz za rok považujem za veľmi rozumný servisný interval. Taktiež neverím, že tieto ventily budú "úplne bezúdržbové". Cena 50 Eur za pár je pochopiteľná pre malého výrobcu, ale ani z môjho pohľadu nie je ospravedlniteľná. V tej cene by som ich akceptovala asi iba keby tie ventily obsahovali nejaké meranie tlaku, alebo inú funkcionalitku.
06.11.2021 - 08:35:20
03
Zanášajúce sa presta ventily boli riešené v inej téme. Tam sa proti tomu zalepeniu ventilu doporučovalo natrieť jadro ventilu vazelínou. Mne sa tie ventily dosť zanášali a rýchlo, začal som ich natierať vazelínou a sú normálne priechodné aj po pol roku. A dajú sa aj bez nervov povoliť. Takže túto novinku asi nebudem až tak rýchlo riešiť, aj keď ventilky musia byť pekné :)
06.11.2021 - 09:17:34
01
Nervák 2022
https://www.canyon.com/en-gb/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/cf/
www.canyon.com
06.11.2021 - 10:20:27
05
Nové cyklokrosové Pinarello Toma Pidcocka https://www.cyclingnews.com/news/tom-pidcock-shows-off-new-pinarello-cyclo-cross-bike/
06.11.2021 - 17:03:52
00
ten hrb v strede je asi na nosenie na pleci no vyzera to riadne hnusne
06.11.2021 - 17:21:10
01
Mne sa skôr zdá hnusný ten bidon... Ešte som ho na cyklokroske, takej určenej na preteky, nie na vozenie sa, nevidel.
A dobre vidím - expedičný batoh na riadidlách?
Ten hrb nie je na nosenie... Na chrbát ide sedlová rúra, na plece spoj sedlovej a hornej rámovej.
06.11.2021 - 19:11:05
00
Povedzme si na rovinu. Ktore Pinarelo bolo kedy pekne. Aj ten horsky co chvilu mali a skusali tam krutit tymi trubkami ako len oni krutit vedia sami sebe a svojim dokrutenym vidliciam tak to vyzeralo hrozne a mozno aj preto to tak rychlo skoncilo..
06.11.2021 - 19:58:27
07
Pinarello Dogma sa mi veľmi páčia. naživo sú ešte krajšie ako na foto. Ale je to iba môj subjektívny názor. A preto je lepšie napísať, "mne sa páčia" a nie "sú pekné".
06.11.2021 - 20:41:00
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up