aj ten enzo nie je prave najtensi na krajanie,ak dobre kukam 3,5mm...ale inak pekny nozik
08.09.2015 - 15:42:34
00
Ponúkol som len nože s ktorými mám osobnú skúsenosť aj vonku aj v kuchyni. Sám mám asi 50 rôznych značiek. Úplne najlepší podľa môjho názoru je ESEE 4. Mám ho iba v uhlíkovke 1095, ale napriek tomu že ho musím chrániť pred vlhkom, nemá podľa mňa konkurenciu čo sa týka využiteľnosti. Fallkniven mám iba "A1". Perfektný nôž na survival, medvede atď., má konvexný výbrus a oceľ VG10 je super.Ale nie je na opekačky. Všetko ovocie a zeleninu namiesto krájania rozláme.
08.09.2015 - 17:48:05
00
Ta oxidacia na karbon opineli je to co sa na nom ceni. Kazda je unikatna a ak uz je povrch trochu nahnedly je odolnejsi proti koroziii, samozrejme mu voda neprospieva. Rezne vlastnosti a vydrz ostria podla mna za to stoja.
Povodne bol opinel iba karbon a nosil ho vo vrecku takmer kazdy francuzsky sedliak (u nas bolo nieco take sarajevo za komancov dukla, kto nemal sarajevo bol nieco ako clovek bez mobilu dnes. Moj otec ho ma odlozeny este stale) inox zaviedli pre lenivcov zhickanych mestom co si po krajani nevedia noz utriet.
08.09.2015 - 19:11:05
03
A pritom vzdy staci pred odlozenim odkrojit slaninku/klobasku a cepel je zakonzervovana :) kedysi som si kupil 8ku a odvtedy som sa do opikov zamiloval a okrem 13ky mam vsetky. Urcite by som bral uhlik,lahko ho naostris a (subjektive) lepsie drzi ostrie a samozrejme oxidacia a mapy na cepeli patria proste k tomu. Ale zas ovocie/zelenina s vyssim obsahom kyselin ako citrony,paradajky atd po narezani citit zelezom.
09.09.2015 - 00:19:35
00
Hej, zvykol som si, že jablká majú kovovú chuť :). Utrieť ho je najmenej, horšie keď zmoknem a je vo vrchnom vrecku ruksaku. Ale preložil som ho na iné miesto a teraz už nie je problém. To bola len poznámka pre tých, ktorým by to mohlo vadiť. Sice píšem, že by som nabudúce bral Inox ale asi skôr nie. Tieto sa ľahko ostria a pekne držia ostrie.
09.09.2015 - 06:46:00
01
Co hovorite na tento? http://www.euro-noze.sk/zachranarske-noze/boker-magnum-usn-seals-01mb856/
Len tak na paradu na turistiku a pod. :lol:
09.09.2015 - 10:35:12
00
mal som Enzo a teraz mam F1 a je to neporovnatelne lepsi noz (ocel, ergonomia, rezne vlastnosti), obcas ho pouzijem aj v kuchini
co sa tyka velkych nozov tak som mal A1 a teraz mam ESEE6, A1 bol riadny kol, fakt len na hrube zaobchadzanie a dost tazko sa brusil, s esee si dovolim zaobchadzat tak isto ako s A1 a nakolko je trochu tensia ocel tak sa snim lepsie reze, lahsie sa brusi a je snim mozne robit aj jemnejsie prace, jedina mozno nevyhoda je ze je to uhlikovka, ale zas ma velmi odolnu povrchovu upravu, asi najoodolnejsiu aku som kedy mal
zatvaraky mam dva a to zubaty Spyderco Endura ktory neuveritelne dobre reze vsetko coho sa dotkne, nevyhoda je cena, ako lacnejsiu alternativu mam ontario utlitac II s cernenov cepelov ktora je uz dost osarpana takze by som na buduce volil uz verziu bez povrchovej upravy (akurat pozeram ze cena isla z nejakeho dovodu dost hore, takze by som si ho ako "lacny" noz nekupoval)
09.09.2015 - 10:50:00
00
ESEE je podľa môjho názoru tá naj. značka. Ich nože mi proste sedia. Dá sa s nimi nakrájať mäso, zelenina, nachystať drevo na podpal, natrieť chlieb... jednoducho najuniverzálnejší nôž, aj keď vraj univerzálny neexistuje. Ak by som si mal vybrať len jeden nôž, volil by som ESEE.
09.09.2015 - 15:27:44
00
ja mam RC4 este od Rat Cutlery, super noz,skoda len tej povrchovky, ale na druhej strane casom sa mi zacal pacit aj taky mierne "opotrebovany" :-)
09.09.2015 - 15:30:53
00
A to ja som sa spytal na nejaku uplnu hlupost, ked mi to nekomentujete? :-)
09.09.2015 - 16:20:06
00
asi ho nik nedrzal v ruke ...
osobne sa mi nepaci - minimalne by mi vadila kovova rucka + ten typ poistky moc nemusim :)
09.09.2015 - 16:25:18
00
ak sa ti paci tak za tu cenu nieje o com, Boker nerobi zle noze, ocel 440 je taka noziarska klasika, nenadchne ale ani neurazi ;)
09.09.2015 - 16:33:56
00
Dakujem.:)
Co je s tou poistkou, hrozi tomu nieco?
09.09.2015 - 16:39:26
00
nehrozi (ak nebudes mat 2 promile, alebo nemas obe ruky lave - ale to by mohol byt problem s hociktorou poistkou) - ale nevyhovuje mi :)
09.09.2015 - 16:49:18
00
Wladix podobný boker mám, je ťažký na nosenie, leží v poličke už hodne dlho, na bike je naj opinel - ľahší kvalitný nôž asi neexistuje.
09.09.2015 - 16:57:37
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Outdoor / Športové príslušenstvo a vybavenie / Ostatné príslušenstvo / Nože a brúsky)
keyboard_arrow_up