riesi niekto zlato atp? :)
07.11.2021 - 10:15:58
00
striebro je lepsie
07.11.2021 - 11:46:01
00
ani neviem ci je to vlastne vtipne :lol:
poslednou vetou ma dorazili :lol:

Prílohy:

strategia.jpg
strategia.jpg 67.59 KiB thumb_up0thumb_down

27.01.2022 - 21:51:57
01
OT: dufam, ze mas 100% v indexovom ;) ak nie, tak to zmen.
27.01.2022 - 22:59:08
00
Admin nech to presunie, ale toto ma zaujíma, lebo mi práve prišiel výpis z penzijného účtu.
Správne to chápem, že bude musieť žiť 27 rokov, aby tú nasporenú sumu na dôchodku vyčerpal? Mne to v UK vychádza na 40 rokov. Zatiaľ som to neštudoval ale príde mi to nie moc výhodné.
27.01.2022 - 23:31:20
00
ano, ale je aj moznost programoveho vyberu, kde ak mas dochodok nad istu hranicu, mozes poziadat aj o vsetko naraz.... ale netusim ako to presne funguje...
a napr ja mam este 24r do dochodku, takze sa t mozme este zmeni 100x :D
28.01.2022 - 00:16:36
00
tak v mojom pripade je to absolutna blbost - neriesim to, ale pobavili ma - ratam stym ze sa z toho bude dat este niekedy vystupit alebo to cele zrusia inak nebudem mat ani na tabletky. setrenie je kktina a uz uplna na tak dlhy cas. napr. teraz to pekne zamava aj s nasetrenymi dochodkami a co bude o 30 rokov? maju asi vestecku gulu. kludne sa im tie ich fondy jedneho dna mozu zase zrutit. nemam ja rad taketo - peniaze mi robia dalsie peniaze. len sa prelievaju a niekde musia zakonite chybat. ked chybaju tlacia sa nove a znehodnocuju. z dlhodobeho hladiska kravina a utopia.
netvrdim ze si niektori "nenasetria" na pekny dochodok, no ja urcite do tej kategorie nespadam. su to len teple predstavy kravatakov z BA vytrhnutych z reality.
28.01.2022 - 09:02:23
01
a keď to zrušia, tak kto a z čoho ti dá dôchodok? ber to ako cca tretinu dôchodku. Druhá je od štátu (zatiaľ ešte) a tretia z tretieho piliera. No a ak chceš mať ešte aj na dovolenky to si musíš usporiť niečo bokom :P
28.01.2022 - 09:15:54
03
A ako si to teda predstavujes? Z coho chces na tom dochodku zit, ked nie z toho, co si si nasetril? Ja teraz netvrdim, ze dochodkovy system je dobry, resp. ze dochodkove fondy ti zabezpecia slusny dochodok, ale nejako setrit si musis. Ja som zasa proti 1. pilieru, lebo takmer vobec nie je zasluhovy (je prilis solidarny). Taktiez by som uvital nejaky sposob, kedy bezdetni su ukrateni o cast dochodku z prveho piliera. Ale na dochodok si setrim (2. aj 3. pilier) + sa snazim skupovat nejake nehnutelnosti, aby som na dochodku nezivoril. Ale lepsie by sa mi s peniazmi narabalo, keby som nemusel povinne odkladat do 1. a 2. pilera.
28.01.2022 - 09:21:26
01
Tiež tak. 2. a 3. pilier + nejaké ďalšie investície. Neverím, že kým sa dostanem do dôchodku, tak budeme niečo dostávať. Demografický vývoj nie je práve priaznivý.
28.01.2022 - 09:23:24
01
ale niečo na tom výpise je ... predstavte si, že vám sľubujú napr 300 euro, čo je výrazne viac ako má gusto na výpise. Ale rovno ti napíšu, že to bude ako keby si mal len 200 euro ... no teraz sa zamysli, že s koľko euro žiješ teraz ... ja sa radšej dôchodku ani nechcem dožiť ... tiež som na ten výpis kukal ako puk a to tam mám trochu iné čísla (keďže som bratislavský skorokravaťák tak niekde na pomedzí reality)
28.01.2022 - 09:28:54
00
z coho? z toho z coho dostavaju dochodok moji rodicia, na ktory platim - ale nie ja som taky bohaty ze si popri tom nasetrim aj na svoj.
to mate krasne ze si mate z coho setrit este aj na dochodok a ze vam dokonca zamestnavatel prispieva do 3 piliera. a co ludia co tu moznost nemaju - vid moj vypis.
ano mozem - zavriet sa doma, nezit a davat si do 3 piliera vlastne peniaze (co zase velka skupina oznaci za blbost a davat na ine (negarantovane) fondy a stale sa tomu venovat na co fakt nemam nervy).
na druhej strane tiez ste este nic nevyhrali a nikto netusi co z toho bude. lenze to nieje - setrim si na auto - ok nepodarilo sa, nevadi. toto ked sa popserie zacnu existencna problemy. tu y som mal rad istotu a pod.
a ak mi to nema zabezpecit stat - ktory mi uz postupne nevie zabezpecit ani ine zakladne potreby - natiska sa otazka - na co nam je stat a na co platim dane? 40% vyplaty mi odide do statu ale ja si mam z toho zvysku este setrit na dochodok.
28.01.2022 - 10:05:57
00
Gusto0 napísal:
ani neviem ci je to vlastne vtipne :lol:
poslednou vetou ma dorazili :lol:


ja neviem, ale co si cakal, ze z minimalnych odvodov nasetris na "svajciarsky" dochodok? matematika nepusti, cim viac odvadzas, tym viac nasetris...

i.imgur.com
28.01.2022 - 10:31:16
01
ja som necakal nic. ten moj obrazok bol povodne vo vtipkarovi na pobavenie - hlavne koli poslednej vete - investicnu strategiu netreba menit, co myslim ze je pekne cierny humor.
28.01.2022 - 10:46:56
00
ta "investicna strategia" z ich pohladu pozostava akurat z toho, ze porovnaju ako daleko mas do dochodku a v akych fondoch mas uspory - indexove/akciove ked to je daleko, dlhopisove ked mas blizko do dochodku, to je cele... mali ti radsej napisat investicnu strategiu: Zarabajte viac. ? :lol:
28.01.2022 - 10:52:30
00
keyboard_arrow_up