Jednoducho = ak hovoríme o oblečení na cyklistiku. Inde sa totiž oblečiem odhadom plus dáka vrstva navyše. Lepšie mať čo vyzliecť ako nemať čo obliecť.

Na bicykel beriem do úvahy skúsenosti z cesťáku = väčší nápor vzduchu ako v teréne na horskom. Vždy je tu dáky ten vietor, ale nikdy žiaden extrém. Pri bezvetrí sa stačí trošku rozopnúť. Roky pozorovania na vlastnej koži a fakt, že nosím už len zásadne cyklistické veci, ktoré dnes majú určité vlastnosti = čiastočnú odolnosť proti vetru. Pri kúpe nového dresu či ponožiek si ho pokusom-omylom musím správne zaradiť. Kedysi by som sa možno smial človeku, čo má tabuľku, čo si v akej situácii má obliecť. Dnes je to pre mňa na bicykel samozrejmosť a nemusím rozmýšľať, čo si obliecť. Pozriem a vidím. Ak náhodou predpokladám neskorý návrat a tým ochladenie, vezmem vrstvu navyše do vrecka (dres, kuklu na hlavu a pod.). Tak isto ak idem trénovať kopce (hore sa človek rozpáli a spotí a dolu ho riadne vyfúka). V tomto som bol samouk. Nik z rodiny sa cyklistike nevenoval a preto mi ani nevedel poradiť. Samozrejme v mojich začiatkoch som neraz vymrzol či sa potil ako kôň. Svoje prvé cyklistické gate som mal až po rokoch vozenia sa na bicykli po skúsenostiach "zarezaného švu gatí do kože". Neboli prachy, nebola výstroj. ;( V šušťákoch za pár šušňov sa zle jazdilo.

CraObs. Všeobecne: Nieje jednoduchšie spýtať sa, prečo má niekto odlišný názor (a vyčnieva z radu), namiesto toho hneď mu vnucovať názor väčšiny alebo ho dokonca urážať a vyhlasovať za ...píp?

Každý robí chyby a ja tiež. Fórum je aj na to aby si ľudia o veci pokecali a nie hneď niekoho vyhlásili za "kacíra" a bez súdu ho upálili.
;)
09.02.2012 - 18:18:57
00
Jednoducho = ak hovoríme o oblečení na cyklistiku. Inde sa totiž oblečiem odhadom plus dáka vrstva navyše. Lepšie mať čo vyzliecť ako nemať čo obliecť.

CraObs. Všeobecne: Nieje jednoduchšie spýtať sa, prečo má niekto odlišný názor (a vyčnieva z radu), namiesto toho hneď mu vnucovať názor väčšiny alebo ho dokonca urážať a vyhlasovať za ...píp?

Každý robí chyby a ja tiež. Fórum je aj na to aby si ľudia o veci pokecali a nie hneď niekoho vyhlásili za "kacíra" a bez súdu ho upálili.
;)


:y: NO Coment :swear:
09.02.2012 - 19:00:05
00
Schvalne som sem neklikal par dni a stale toto iste tocite omg
09.02.2012 - 22:46:14
00
kamov: tak sem nemusíš klikať ani ďalších pár dní... keď sa ti nepáči...
09.02.2012 - 23:12:20
00
Lord - ja som ťa píp nenazval, ale vyhlásiť za hovadinu niečo čo sa všeobecne využíva je dosť trúfalé.. napr tá "pocitová teplota" nieje len na Markíze v predpovedi počasia.. je to relevantná teplota napr pri navrhovní miestností, klimatizácií atď. (zabil som tým semester)
10.02.2012 - 07:22:22
00
CraObs, nepovedal som, že konkrétne ty si ma nazval píp. S pocitovou teplotou som sa stretol len v predpovedi asi na Markíze neviem presne (nejaké roky naspäť). Ak sledujem predpoveď, tak radšej na shmu a tam sú bežné teploty. Pocitové som si nikde nevšimol. Nepríde mi to z hľadiska obliekania ako dôležitý údaj, pretože som sa vždy riadil bez nej a nechýbala mi. Ale to som už písal...

Poprosím moderátora, nech vymaže moje príspevky ako som spomenul predtým.

Malá oprava, trošku dokazovania o tom, čo som tvrdil:

"Pocitová teplota je jedným z biometeorologických indexov, ktoré charakterizujú účinok komplexu meteorologických prvkov (teplota, vlhkosť a vietor) na ľudský organizmus. S pocitovou teplotou úzko súvisí index ochladenia vplyvom vetra, ktorý vyjadruje stupeň ochladenia organizmu vplyvom vetra a teploty vzduchu, odhliadnuc od výparu. Metodiky na určovanie pocitovej teploty sú závislé od rôznych faktorov, ktoré zohľadňujú vlhkosť vzduchu, výpar, priame slnečné žiarenie, oblečenie, priame vystavenie povrchu nezakrytých častí ľudskej pokožky poveternostným vplyvom a pod. Neexistuje jednotná metodika na určovanie pocitovej teploty, ako príklad uvádzame dve tabuľky, ktoré vyjadrujú pocitovú teplotu ako kombináciu dvoch meteorologických charakteristík - teploty vzduchu a sily vetra na ľudský organizmus."

Tabuľky som nekopíroval, nie sú dôležité.

Zdroj informácie:

http://www.nun.sk/terminologia_11.htm
meteorologická terminológia

Takže žiadna exaktná jednoznačná veda platiaca pre všetkých rovnako. ;)


Naposledy upravil Lord Klaymen dňa 11.02.2012 - 17:14:07, celkovo upravené 1 krát.

10.02.2012 - 12:35:50
00
Minulý víkend (keď bol ten silný vietor) moderátor počasia na JOJke povedal teplota cez deň -10 stupňov, no pocitovo chladnejšie a nie je ten moderátor zo SHMU. Ide o toho mladého magistra, volám ho POLEPETKO, lebo keď nastúpil dosť si plietol jazyk (nič v zlom).
10.02.2012 - 12:59:09
00
http://dopice.sk/1Sw
"v posledních dnech, kdy nás terorizují mrazy ze Sibiře"

aky taky naznak zlepsenia, takze bike zeby dostal zelenu?
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_num_mgram10
10.02.2012 - 23:26:32
00
no a od stredy začína jar :sun:
13.02.2012 - 15:35:39
00
ked nepride, viem koho spucujem :lol:
13.02.2012 - 17:48:52
00
písal mi už je na ceste.jaro.
13.02.2012 - 17:56:23
00
Jaro sa pise s velkym J. Myslim, ze on s jarou nema nic spolocne.
13.02.2012 - 18:16:44
00
http://www.topky.sk/cl/10/1299451/Prichadza-jar--Silne-mrazy-skoncia-uz-tento-tyzden-

:f: :rain: :sun: :y: \o/ :party:
13.02.2012 - 20:11:09
00
To môžu len južania napísať, nám od stredy v horniakove začína teplá zima :lol:
13.02.2012 - 20:48:39
00
:lol: konecne mozeme na bike...
13.02.2012 - 20:50:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up