Nazdar

Poslal som brzdy na dobierku cloveku ktory mi do mailu napisal ze ich berie za taku a taku sumu. O tri dni mi volal na mobil ze je mu to luto ale dobierku nepreberie lebo nasiel inaksie lacnejsie od nejakeho kamarata...

Stalo sa to uz niekomu?

Co sa da v tejto situacii robit?
Nezaviazal sa nijako ked mi napisal ze ich berie a moze to kludne odmietnut?

Kludne piste postrehy a skusenosti ;)
11.04.2012 - 00:47:57
00
takých špekulantov už tu bolo milión.. niektorí sa ani neozvú, len proste balík nepreberú.. nemožeš ale robiť nič, maximálne zverejniť o koho sa jedná ako výstrahu pre budúcich predajcov.. občas sa zistí že je to nejaký známejší vychcálek čo to má ako hobby..
11.04.2012 - 00:55:21
00
mohla by sa spravit nejaka databaza takychto chytrakov co vy (admini) na to? Ci by sme mohli poskodit niecije zle meno? A mohol by byt z toho pravny pruser? :D
11.04.2012 - 01:13:53
00
...lebo nasiel inaksie lacnejsie od nejakeho kamarata...
...Co sa da v tejto situacii robit?

neda sa robit nic. hold, mame kapitalizmus - beries kde je lacnejsie. zbytocne sa rozculujes.

btw: vobec sa nemusi jednat o "vychcalka".. jednoducho nasiel lacnejsie. ak by sa to stalo mne, tak tiez nepreberiem a kupim lacnejsie. nevidim natom nic zle. skor by som povedal ze to bol jeden z tych slusnejsich kedze ti este aj zavolal a oznamil zmenu.
11.04.2012 - 07:13:52
00
je to ako s internetovým obchodom, aj keby ich prebral a potom poslal nazad bez oznámenia dôvodu, si mu povinný vrátiť peniaze.
11.04.2012 - 07:23:33
00
Jano daj paragraf kde to pišu ked si súkromná osoba a nie žiaden net predajca.
11.04.2012 - 07:25:31
00
neda sa robit nic. hold, mame kapitalizmus - beries kde je lacnejsie. zbytocne sa rozculujes.

btw: vobec sa nemusi jednat o "vychcalka".. jednoducho nasiel lacnejsie. ak by sa to stalo mne, tak tiez nepreberiem a kupim lacnejsie. nevidim natom nic zle. skor by som povedal ze to bol jeden z tych slusnejsich kedze ti este aj zavolal a oznamil zmenu.


sorry ale práve toto je to "vychcanstvo"
najskôr si pozri kde je čo lacnejšie a potom objednaj, keď raz s niekým uzavrel dohodu tak to dodržím.
11.04.2012 - 07:39:21
00
Myslím že paragraf netreba...
Raz sa mi už jeden vyhrážal, že ak daná vec nebude v stave ako je v inzeráte, nabehne ku mne s "kamošmi" :D
Toto je myslím podobné, kto by veľmi chcel vrátiť peniaze aj tak spraví a už mu bude jedno strácať čas a peniaze za cestu.
11.04.2012 - 07:42:35
00
rasto: predávajúci je predávajúci a kupujúci je kupujúci. Každý príjem podlieha zdaneniu, pokiaľ to neni dedičstvo alebo dar.
11.04.2012 - 08:11:39
00
Jano, tomu nemozes uverit, aj keby si fakt chcel. Je plno prijmov, ktore nepodliehaju zdaneniu.
11.04.2012 - 08:36:46
00
rasto: predávajúci je predávajúci a kupujúci je kupujúci. Každý príjem podlieha zdaneniu, pokiaľ to neni dedičstvo alebo dar.



Cize, ked Ti predam bike, auto, alebo neviem co, tak som povinny to zdanit podla Teba, hej ?

k teme : cez aky portal si to predaval ?
11.04.2012 - 08:44:04
00
nechcem sa hrať na účtovníka ... ale pokiaľ tvoj príjem je vyšší ako istá suma .. okolo 3000 euro v súčasnosti .. tak si povinný všetok príjem uviesť v daňovom priznaní :)
11.04.2012 - 08:52:04
00
horšie je že teraz to na ten pošte bude ja neviem 15/18 dní,potom ti to pošta pošle späť a ešte si zaúčtuje poplatok čo to tam ležalo..."parkovné" balíka :fubar:
11.04.2012 - 08:55:25
00
prave to ma na tom najviac stve ze i ked mam dalsich zaujemcov nemozem nic robit kym sa mi brzdy nevratia... predaval som ich cez bazar MTBiker.

Ak niekto nieco kupuje cez bazar moze to vratit predavajucemu iba v pripade ze nezodpoveda tovar popisu v inzerate. Tak to je myslim v nejakom zakone... No kedze este som to len odoslal a on to neprevzal je to taky mrtvy bod :(
11.04.2012 - 09:26:14
00
Ak je prasak, kludne ti bude oponovat, ze si nic neobjednal. Ved ake je to jednoduche udat cudziu adresu, kde mas dobierku poslat. Ak chces, aby sa ti dobierka skor vratila, daj mu vediet, nech zajde na postu, a tam oznami, ze to mozu poslat spat, ze nic preberat nebude. Tebe sa to skor vrati, samozrejme si za to zaplatis. Ved platit budes aj tak, ibaze to pride az po ubehnuti doby ulozenia (18 dni).
11.04.2012 - 09:40:05
00
keyboard_arrow_up