A kde sa to konkretne stalo? Ako ta dostali na Zosku do vrtuľníka?
02.11.2013 - 23:30:08
00
držím palec do skorého a úplného zotavenia..drž sa chlape a nabudúce opatrnejšie.. :)
03.11.2013 - 00:47:24
00
Silva asi 150 m pod Velkou homolou A sanitka sa dostala az ku mne Na Zoske pri bazene uz so mnou pockali na vrtulnik
03.11.2013 - 07:11:02
00
jarino73
Ked ta uz stavaju na nohy, tak si uz von z toho najhorsieho. Bikerskou terminologiou, uz ides z kopca. :) Prajem skore uzdravenie!
Co sa tyka tej klucnej kosti, vyjadrit sa mozem, ajked som si uz povedal, ze nebudem. Od pocitaca sa diagnostikovat a liecit neda...

To, ze ta drzali v umelom spanku 23dni, je dobre, pretoze aj zlomena klucna kost mala cas na proces hojenia.
Pri liecbe je snaha vyhnut sa operacii, vacsinou sa to stiahne elastickym obvazom alebo bandzou (napr. Stella Dorsi). Viacnasobne zlomeniny, triestive, otvorene a podobne sa liecia operacne. Ked si to nevsimli, predpokladam, ze to nebolo nic komplikovane. Ako neviem si to zivo predstavit akym sposobom, pretoze ti museli robit rtg hrudnika aj horneho pletenca ramena. Ale budis...
Podstatny je rtg snimok, na nom je vidiet ako bola kost zlomena, na kolko sa stihla zahojit. Proste vsetko, co ja nemam moznost vidiet.
Ale vzhladom na okolnosti, do operacie by som urcite nesiel! To radsej tu spominanu fixacnu bandaz este na 3-4 tyzdne (minimalne!). Vsetko, aj dalsi postup zavisi od snimky...

... a pekne si sokoval kamosku! :D Ale podla Selye-ho sa to klasifikuje ako eustres a ten zeny miluju! ;-)

Ja som sa snazil svoj uraz drzat v tajnosti :x pred rodinnymi prislusnikmi (aby som ich nesokoval), ajked pre citatelov tohto fora to bolo verejne.
Lenze nahoda je blbec...
Moja sestra to zistila tak, ze isla si pozriet komponenty jedneho z mojich bikov v profile, lebo jej manzel uvazoval o kupe biku. Lenze narazila aj na clanok Ako som dopadol. Hned nato mi volala, ze nemusim nic zatlkat, uz vie ako bolo na dovolenke. :D
Matka to zistila tak, ze socialna poistovna mi domov poslala formular Hlasenie urazu na davky nemocenskeho poistenia. Musel som vijst s farbou von. :D

Takze tolko. Zo mna si priklad neberte, ale pamatajte:

Zomriet je lahke. To zit je tazke!
03.11.2013 - 07:30:40
05
ReHMn sry za OT:bol si aj pripoisteny?
03.11.2013 - 07:37:10
00
ReHMn 10 dni ma drzali v umelom spanku Potom ma prebrali ale v podstate celych 23 dni co som lezal na Are bolo nez pohybu Potom tyzden. traumatologia a teraz som uz na rehabilitacnom Caka ma este Kovacova tak viem ze budem v poriadku :-) Na buducu sezonu uz budem ready ;-)
03.11.2013 - 07:57:41
00
canopus
Ano, kazdy rok/pravidelne obnovujem poistenie do hor Alpenverein. Stoji to 55EUR/rok. To zahrna naklady na zachranu do 7000 mnm, helikopteru a vsetko to, co zdravotna poistovna neprepalati. Da sa k tomu pridat poistenie proti trvalej invalidite.
Okrem toho mam aj zivotne poistenie, ale len s najnizssou minimalnou sadzbou na trhu. To znamena, ze platim 2,99 EUR/mesiac a odskodne sa vypocitava od poctu dni PN a z tej sadzby.

jarino73
To si pis, ze na jar budes ready! Mozno este aj stihnes lyzovacku januar/februar... ;-)
Oficialne aj ja mam odporucanie na rehabilitaciu, ale som sa k tomu este nedostal. Ale uz beham, bikujem a plavam. Uvazujem, ze skocim bud do Trencianskych teplic na turecky kupel alebo do Sklennych Teplic (tam je voda az 38 St C)...
03.11.2013 - 08:11:46
00
Silva asi 150 m pod Velkou homolou A sanitka sa dostala az ku mne Na Zoske pri bazene uz so mnou pockali na vrtulnik

Zjazd smerom na Zosku? Alebo smerom na 3 jazdcov? Alebo ešte nižšie smerom na Pezinok?
03.11.2013 - 11:30:07
00
Asi najlepšie by bolo , keby ten bod kde vyletel (ak si to pamätáš :) ) vyznačil niekde na Googlemaps cez súradnice...

Inak fakt klobúk dole pred tvojim entuziazmom , pretože po takom páde by som asi ani nerozmýšľal o bicykli.
Stačilo mi keď som zlomil ruku , a potom som mal dosť veľký blok pred zjazdmi :)
Skoré uzdravenie! verím, že byť v nemocnici viac ako pár dní je hrôza, to ochorieš len z toho prostredia :)
03.11.2013 - 12:19:54
00
mi davali max 30% sance..

jarino kvôli čomu tých 30%, ktoré zranenie bolo najvážnejšie? Prajem samozrejme skoré uzdravenie a ešte veľa šťastných a bezpečných kilometrov. Sám som si tiež nechutne rozsekal na biku ruku na kašu, zlomenú kľučku predtým ani nerátam.
03.11.2013 - 12:24:11
00
skr@tch pamätam a aj som nad tym rozmyslal no budem to riesit az ked ma buduci tyzden pustia domov A moj entuziazmus.. jasne ze mam pred bajkom trosku blok a uz si dam pred zjazdmi pozor a radsej si ho potlacim aj dole kopcom ak bude treba.. Vela ludom som totiz nahnal mojimi zraneniami strach Ale vies ako sa vravi Co ta nezabije to ta posilni.. Sice ma to teraz skoro zabilo ale som tu a nevydrzal by som doma hnit :-)
To astro: pomliazdena pecen a roztrhnuty zaludok som zabudol spomenut.. Do vrtulnika mi davali 5% lebo sa lekar obaval vnutornych zraneni Treti den umeleho spanku sa mi zacala zapalovat podbrusnica a zlyhavat mi pecen.. nastastie antibiotika a organizmus zabojovali..
03.11.2013 - 12:32:04
00
Hosť napísal:
Asi najlepšie by bolo , keby ten bod kde vyletel (ak si to pamätáš :) ) vyznačil niekde na Googlemaps ....)

Ja len preto sa pýtam, že. Kde tam je ten nebezpečný úsek lebo sa mi žiadny nevybavuje
V každom prípade želám skore uzdravenie a hlavne jazdiť podľa schopnosti a situacie v teréne a znalosti terénu. Radšej dôjsť o 5 minút neskôr ako nikdy
03.11.2013 - 13:27:14
00
nebezpecny je kazdy strmsi zjazd so sutrakom pod listim, kade clovek vali 40km/h
03.11.2013 - 13:29:35
03
Veď to, valiť treba pomalšie keď nist nevidno ;)
03.11.2013 - 13:46:59
00
kamene sú nebezpečné aj keď ich vidíš, nikdy nevieš ktorý ti odstrelí a skrúti ti koleso
03.11.2013 - 13:55:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up