Tým si akurát ublížiš a nie pomôžeš 😉.. už mám pár rehabilitácii za sebou, naposledy napr po operácii ramena ..
12.11.2019 - 16:02:21
00
No ja mam prave tiez par za sebou,takze netliacham len tak do vetra.Na to je ten fyzioterapeut,aby si si neublizil,aj ked to boli.On vie,aky pohyb si pri akom zraneni mozes dovolit.
A mna teda kazda rehabilitacia bolela.Ci sa jednalo o zlomene kosti,alebo potrhane slachy.Uz len to,ze zdravy sval ochabne,tak pri znovu zatazeni proste boli.
12.11.2019 - 16:28:57
01
Kazdy organizmus je iny aj s inym vnimanim bolesti - rovnako tie zranenia sa lisia. Ucinne rehab cvicenia nezvyknu byt prijemne...
12.11.2019 - 16:34:52
04
Kaper neviem kto ťa cvičil... mňa cvičila moja teta, ktorá to vyštudovala a má asi 20rokov praxe a povedala mi že cez bolesť v žiadnom prípade a všetko som rozcvicil a rozhýbal bez bolesti
12.11.2019 - 16:42:36
00
Hadat sa nejdem.Proste mam ine skusenosti a aj ludia s ktorymi som sa bavil.Vsetkych to bolelo...
12.11.2019 - 16:46:43
00
Tak poznáš prvého komu bolo na rehabilitacii prijemne :lol:
12.11.2019 - 16:48:07
00
Ja som zažila rehabká rôznych častí tela a v rôznych zariadeniach a vždy sa šlo cez bolesť. Tá sestrička je tam práve na to aby ťa do tej bolesti donútila ísť no zároveň aj dala pozor aby si sa nezranil... Plač a hrešenie sú tiež neoddeliteľnou súčasťou :wasntme:
12.11.2019 - 17:23:14
00
Hack3r napísal:
sukromnemu ide o to aby si bol za tie peniaze spokojny

Preto je alternatívna medicína, či biorezonancia taka obľúbená. Lebo tí ľudia naozaj majú pocit, že za tie peniaze sa im niekto naozaj venuje a naozaj sa cítia lepšie a sú spokojný. To len mimo, nemá to žiaden priamy súvis s touto témou.
12.11.2019 - 17:25:31
00
Biorezonancia :-) to je Homeopaticka mašina ze jo?
12.11.2019 - 17:36:00
01
large napísal:
ahoj, no ja som mal skoro to iste a tiez operacne riesene stym ze mi dali tam lanko, ktorym klucku priviazali k lopatke, ale urcite viem ze mesiac po operacii som stym este necvicil lebo ma to bolelo pri pohybe. cviky si nepamatam ale rehablitacna sestra mi davala zabrat a tu ruku mi natahovala a bolo to cez bolest, hlavne sa snazila ist do krajnych poloch, co uz bolo zle


Ahoj. No mne dnes na röntgene povedali že s tym mozem už cvičiť bolieť to boli ale s tym som počítala. Mne to zdratovali takto:

Prílohy:

9D6F7B12-C4F5-4DED-9AAA-EE236C0A3C27.png
9D6F7B12-C4F5-4DED-9AAA-EE236C0A3C27.png 906.49 KiB thumb_up0thumb_down

12.11.2019 - 20:28:10
00
Vsetkym dakujem za rady. Ruku si pomaličky rozcvicujem na nete som našla pár cvikov s ktorými som dnes začala. Idem trosku cez bolesť ale nie nejako extremne. Ruku momentalne zdvihnem tak do 45 stupňoveho uhla zatial žiadna sláva ale tak dufam že sa rýchlo dostanem na 90 stupňov a potom už asi pomalšie na 180
12.11.2019 - 20:45:49
00
DeniDu napísal:
Ja som zažila rehabká rôznych častí tela a v rôznych zariadeniach a vždy sa šlo cez bolesť. Tá sestrička je tam práve na to aby ťa do tej bolesti donútila ísť no zároveň aj dala pozor aby si sa nezranil... Plač a hrešenie sú tiež neoddeliteľnou súčasťou :wasntme:

Preto sa najlepšie rehabilitačné sestry, ktoré v špitáloch chodia cvičiť s pacientami, volajú krotiteľky...
12.11.2019 - 20:58:17
01
Ahoj Domca,
mal som rovnaký úraz v 9/2012 a vďaka nesprávnej rehabilitácii sa mi po týždni cvičenia vykĺbilo rameno... Rehabilitačná sestra si neuvedomila, že mám rozsah pohybu ruky okrem iného obmedzený aj zadrôtovanými kosťami.
Na traumatológii mi rameno vrátili naspäť (môj operatér mal práve službu a dostal skoro infarkt jak bol nasr..ý). Dostal som nariadené cvičiť len zľahka, po bolesť. Riadnu rehabilitáciu mi dovolil až po vybratí spojovacieho materiálu.
Potom to už išlo rýchlo, poctivo som cvičil. Koniec sezóny mi ušiel, ale na jar som už jazdil.
Netreba to siliť a tlačiť na pílu príliš zavčasu, hlavne keď je dotknutá oblasť fixovaný drôtmi, alebo iným spojovacím materiálom.
Chcel som sa týmto len podeliť s mojimi subjektívnymi skúsenosťami po úraze, samozrejme, u každého je priebeh rehabky individuálny.

Prílohy:

rameno.jpg
rameno.jpg 79.77 KiB thumb_up0thumb_down

12.11.2019 - 22:03:39
02
dobi235 napísal:
Kaper neviem kto ťa cvičil... mňa cvičila moja teta, ktorá to vyštudovala a má asi 20rokov praxe a povedala mi že cez bolesť v žiadnom prípade a všetko som rozcvicil a rozhýbal bez bolesti

Asi si nemal ziadne vazne zranenie .. skusenosti Patrika Kurila su napr. ine, rozbil sa o zatvorenu rampu na maratone BB SNP v roku 2005. Pol roka rehabilitacie v bolestiach a vratil sa... a to ho mal v rukach myslim ten najlepsi (svojho casu). Ono neni bolest ako bolest. Samotny sval presilit tak, aby praskol alebo nieco, to asi nie, ale inak asi bez boelsti to nejde, hlavne ak je zlomenina. Ale ktora je ktora bolest, to musi povedat asi terapeut. Ostatne .. mal som aj ja nejaku skusenost a cez bolest som siel tiez. Ale nie dlho .. ak je to moc, potom to nejde. Neda sa ale podla mna zovseobecnovat .. roztrhnuty sval asi cez bolest tazko, ale bolest pri zlomenine, ktora brani svalu ano ..

odkazy:
Patrik Kuril https://www.mtbiker.sk/clanky/739/merida-zelena-stopa-2005.html, https://m.behame.sk/rozhovory/nezlomila-ho-ani-hrdzava-rampa .. rehabilitacia je bola (co som cital jeden clanok) brutal.
12.11.2019 - 22:32:10
00
http://mojnajdlhsipretek.blogspot.com/
12.11.2019 - 23:37:40
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up